אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכת כריסמס: אפל תסגור זמנית עשרות חנויות בקליפורניה ובריטניה צילום: גטי

מכת כריסמס: אפל תסגור זמנית עשרות חנויות בקליפורניה ובריטניה

העלייה בתחלואה בקליפורניה, שהפכה למוקד ההתפרצות העיקרי בארה"ב, וההגבלות החדשות שהטילה ממשלת בריטניה בסוף השבוע, הובילו לכך שאפל הודיעה על סגירה זמנית של 53 הסניפים שלה בקליפורניה ו־16החנויות בבריטניה

21.12.2020, 08:17 | שירות כלכליסט

העלייה בתחלואה בקליפורניה, שהפכה למוקד ההתפרצות העיקרי בארה"ב, וההגבלות החדשות שהטילה ממשלת בריטניה בסוף השבוע הובילו לכך שאפל הודיעה על סגירה זמנית של 53 הסניפים שלה בקליפורניה ו־16 החנויות בבריטניה — על כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

"בשל התנאים הנוכחיים הנוגעים להתפרצות הקורונה בחלק מהקהילות בהן אנחנו פועלים, אנחנו סוגרים באופן זמני את הסניפים באזורים הללו", נמסר בהודעה שפרסם דובר ענקית הטכנולוגיה. "אנחנו נוקטים בצעד הזה מתוך משנה זהירות וממשיכים לעקוב אחר המצב מתוך ציפייה להחזיר את הצוותים והלקוחות בהקדם האפשרי".

חנות אפל בלונדון חנות אפל בלונדון חנות אפל בלונדון

 

לפי הדובר, ניתן יהיה בימים הקרובים עוד לאסוף מהסניפים הזמנות קיימות. עם זאת, ההודעה לא כללה הערכה מתי ייפתחו מחדש הסניפים. סגירת החנויות בשבוע לפני חג המולד עלולה להתגלות כמכה פיננסית לחברה, שכן התקופה בין חג ההודיה (הנחגג בשבוע השלישי של נובמבר) וחג המולד נחשבת לרוב לתקופת הקניות העמוסה ביותר בשנה. לפי הרשויות במדינה, בקליפורניה נדבקו עד כה 1.8 מיליון אנשים בקורונה ו־22,432 מתו מהנגיף. ביום חמישי שעבר אובחן במדינה מספר שיא של מעל 50 אלף נדבקים חדשים, ויותר מ־100 אלף מקרים חדשים בתוך 48 שעות.

 

בעקבות זאת, בתי החולים בקליפורניה עמוסים ומחלקות הטיפול הנמרץ בערים כמו לוס אנג'לס וסן דייגו הגיעו לתפוסה מלאה. בציוץ בטוויטר ביום שישי ציין מושל קליפורניה גאווין ניוסום כי שיעורי ההדבקה במדינה עלו לשיא. "בפשטות, בכל מקום אליו אתם הולכים יש סיכוי גדול יותר שתדבקו בקורונה מאשר היה לפני חודשיים. אני יודע שאנחנו עייפים, אבל אי אפשר להתעלם מהעלייה הזו. עטו מסכה. רחצו ידיים. שמרו על מרחק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות