אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות הקשרים הפוליטיים: מיכל רוזנבוים מועמדת למנהלת רשות החברות צילום: אלעד מלכה

בלעדי לכלכליסט

בזכות הקשרים הפוליטיים: מיכל רוזנבוים מועמדת למנהלת רשות החברות

מראש עיריית ירושלים ועד ראש הממשלה, לרוזנבוים יש קשרים פוליטיים ענפים. היא עלתה לכותרות לפני כשנה וחצי עם המועמדות שלה לתפקיד מבקר המדינה, מינוי שנכשל. שמה הוזכר גם כמועמדת לתפקיד יועמ"ש הכנסת, אלא שלבסוף ועדת האיתור לא כללה אותה בין המועמדים. האם הפעם היא תצליח?

21.12.2020, 06:57 | גולן חזני
מיכל רוזנבוים, שמקורבי שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן ביקשו למנותה לתפקיד מבקרת המדינה, היא מועמדת מרכזית לתפקיד מנהל רשות החברות. ל"כלכליסט" נודע כי המינוי של רוזנבוים נמצא על שולחנו של שר הדיגיטל דודי אמסלם.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, אין עדיין החלטה על המינוי והיא תתקבל על ידי ועדת איתור שעליה יודיע היום השר. לרוזנבוים יש קשרים פוליטיים ענפים, ומלבד לליצמן היא מחוברת גם לאברהם מנלה יו"ר אחוזות החוף וגורם מרכזי באגודת ישראל, ראש עיריית ירושלים משה ליאון שהמליץ עליה לתפקיד מבקרת המדינה, ראש הממשלה בנימין נתניהו שתמך זמנית במינויה אולם בסופו של דבר הביא לבחירתו של המבקר הנוכחי מתניה אנגלמן. בנוסף היא מקושרת לאביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו. בהסדר ניגוד עניינים של ליצמן שפרסם בשבוע שעבר משרד המשפטים, צוין כי לליצמן קשר אישי העלול להעמיד אותו במצב של ניגוד עניינים עם אברהם מנלה.

לצפייה בכתבה שפורסמה במוסף כלכליסט אודות קשריה של עו"ד מיכל רוזנבוים - לחץ כאן

עו"ד מיכל רוזנבוים, צילום: אלעד מלכה עו"ד מיכל רוזנבוים | צילום: אלעד מלכה עו"ד מיכל רוזנבוים, צילום: אלעד מלכה

מנהל רשות החברות שולט על כל החברות הממשלתיות הגדולות החל מהתעשייה האווירית חברת החשמל, הרכבת, מקורות הנמלים ועד לחברות קטנות כמו החברה לשירותי איכות סביבה.

לפני שנה וחצי עלתה רוזנבוים לכותרות עם המועמדות שלה לתפקיד מבקר המדינה. המינוי נכשל. שמה הוזכר גם כמועמדת לתפקיד יועמ"ש הכנסת, אלא שלבסוף ועדת האיתור לא כללה אותה בין המועמדים.

לרוזנבוים שורה של כובעים: היא מייסדת משרד עורכי הדין מיכל רוזנבוים ושות', משמשת יועצת משפטית לאיגוד התאגידים העירוניים שמאגד את כלל החברות העירוניות, ויועצת משפטית לחברות כלכליות בעיריות ירושלים, תל אביב ואחרות. היא דירקטורית בלתי תלויה במקורות שהיא עצמה חברה ממשלתית.

 אברהם מנלה אברהם מנלה  אברהם מנלה

קשה שלא להתרשם מהניסיון העסקי הדל יחסית של רוזנבוים ולתהות אם היא אכן ראויה לתפקיד. הליך המינוי אמור לארוך כמה שבועות. יו"ר רשות החברות ינקי קוינט יסיים בקרוב את כהונתו בתפקיד, לאחר שלוש שנים, אחרי שמונה ליו"ר רמ"י. למחליפו צפויים אתגרים משמעותיים בראשם הנפקת התעשייה האווירית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות