אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: בידוד במלונית לכל השבים מחו"ל מיום רביעי ב-22:00 צילום: טל אזולאי

דיווח שוטף

הממשלה אישרה: בידוד במלונית לכל השבים מחו"ל מיום רביעי ב-22:00

גנץ, אשכנזי ובכירים נוספים בכחול לבן - לבידוד; 1,929 נדבקים בקורונה אובחנו מחצות, שיעור החיוביים 5.1%; גדעון סער נכנס לבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה מאומת; נתניהו בקבינט הקורונה: "אני הייתי שמח להכניס את כולם לבידוד מיידי"

21.12.2020, 21:11 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

20:50 - הממשלה אישרה: בידוד במלונית לכל השבים מחו"ל מיום רביעי ב-22:00

הממשלה אישרה במשאל טלפוני את התקנות למניעת התפשטות המוטציה של נגיף הקורונה. לפי התקנות, מיום רביעי ב-22:00 יחויבו כל הנוסעים החוזרים מחו"ל בבידוד במלונית. אם לא יהיה מקום במלוניות, מנכ"ל משרד הבריאות יודיע על מדינות שלא קיים בהן סיכון להתפשטות המוטציה, והחוזרים מהן יוכלו להיכנס לבידוד בית.

20:15 - 1,929 נדבקים בקורונה אובחנו מחצות, שיעור החיוביים 5.1%

1,929 נדבקים בנגיף הקורונה אובחנו מחצות. בסך הכול בוצעו כ-38 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 5.1% - נתון גבוה בהשוואה לממוצע בימים האחרונים. במקביל, עדכן משרד הבריאות את מספר הנדבקים אתמול והוא עומד על 3,046. בבתי החולים מאושפזים 842 חולי קורונה. 463 מהם במצב קשה. 115 מונשמים. מספר המתים מאז פרוץ המגפה עומד על 3,111 - שניים מהם היום.

18:00 - לאחר שח"כית מסיעתו נדבקה בקורונה: גנץ נכנס לבידוד

בעקבות חקירה אפידמיולוגית הוחלט כי שר הביטחון בני גנץ ייכנס לבידוד עד יום שבת. זאת מכיוון שנפגש עם ח"כ הילה שי וזאן שחלתה בקורונה.

חברי נוספים בכחול לבן שייכנסו לבידוד: מירב כהן, אלון שוסטר, איתן גינזבורג, יזהר ישי, עומר ינקלביץ וגבי אשכנזי.

 

בני גנץ, צילום: אלכס קולומויסקי בני גנץ | צילום: אלכס קולומויסקי בני גנץ, צילום: אלכס קולומויסקי

14:00 - גדעון סער נכנס לבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה מאומת

גדעון סער, יו"ר מפלגת "תקווה חדשה - אחדות לישראל", נכנס לבידוד לאחר שביום חמישי נחשף לחולה קורונה מאומת. "אני מרגיש מצוין ובבדיקת קורונה במוצאי שבת נמצאתי שלילי", אמר סער. "אף על פי כן, ובהתאם להנחיות - נכנסתי לבידוד ביתי עד יום שבת כולל ודיווחתי על כך למשרד הבריאות. אנא המשיכו לשמור על כללי הזהירות והריחוק החברתי. בריאות לכולם!".

 

גדעון סער גדעון סער גדעון סער

13:35 - החל מרביעי: השבים מחו"ל יחויבו בבידוד במלוניות, כניסת זרים תיאסר

חברי קבינט הקורונה שהתכנסו שוב הבוקר (שני) היו אמורים לדון בהגבלות חדשות שיוטלו בקרוב על הציבור, אך סדר היום שהופץ להם דולל משמעותית - וכלל רק את סוגיית חיוב החוזרים לישראל מחו"ל בבידוד במלוניות. ברקע החשש בישראל מפני כניסת המוטציה החדשה של נגיף הקורונה שהתגלתה לאחרונה בבריטניה ובמדינות נוספות באירופה הקבינט הכריע למנוע כניסת זרים לישראל החל מעוד 48 שעות למעט "חריגים".

ישראלים שיחזרו לארץ החל מיום רביעי בשעה 14:00 ייאלצו להיכנס לבידוד במלונית. "כינוס הקבינט למטרה אחת - סגירת השמיים", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח הישיבה. הוחלט כי החוזרים ב-48 השעות הקרובות, לפני כניסת חובת הבידוד במלוניות לתוקף, יחויבו בבידוד ביתי וינועו לבדיקה בסיוע "כנפי חיל" תוך 48 שעות. מאומתים מקרב החוזרים מחו"ל בזמן הזה יחויבו להיכנס לבידוד במלוניות.

 

12:00 - נתניהו בקבינט הקורונה: "אני הייתי שמח להכניס את כולם לבידוד מיידי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בקבינט הקורונה כי הוא היה שמח להכניס את כולם לבידוד מיידי, אבל הוא רוצה לשמוע את דעתם של יתר השרים וגורמי המקצוע. עוד אמר נתניהו: "אני מתכוון לסגור את השמיים במהירות האפשרית כמו בגל הראשון. אזרחים זרים לא ייכנסו למדינה". נתניהו אמר כי הוא מעוניין לקיים ישיבה קצרה מכיוון שהוא צריך לשוחח עם ג'ארד קושנר, יועצו של נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ.

11:20 - ח"כ הילה שי וזאן נדבקה בקורונה

ח"כ הילה שי וזאן (כחול לבן) נמצאה חיובית לנגיף הקורונה. ביום חמישי נפגשה שי ואזן עם חברי כחול לבן בהדלקת נר לרגל חג החנוכה בביתו של שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי. לא ברור כמה מחברי הכנסת שנכחו באירוע יצטרכו להיכנס לבידוד אם בכלל. שי וזאן שהתה בכנסת בפעם הראשונה ב-16 בדצמבר.

 

10:35 - לראשונה בישראל: בן 74 נפטר לאחר הידבקות שנייה בקורונה

דייר בית אבות בן 74 שהחלים מקורונה, נפטר לאחרונה מנגיף הקורונה, לאחר שכבר החלים ממנו, אך נדבק שנית – הפעם במוטציה אחרת של הנגיף. כך עולה מתוצאות המעבדה המרכזית לנגיפים שבמרכז הרפואי שיבא בתל השומר. זהו אחד המקרים הבודדים בישראל שבהם אובחנה בוודאות הדבקה חוזרת בזן אחר של נגיף הקורונה, והמקרה הראשון במדינה של חולה שהלך לעולמו כתוצאה מנגיף הקורונה לאחר שנדבק בשנית.

 

8:30 - קבינט הקורונה ידון היום בסגר שלישי

קבינט הקורונה מתכנס לקבל החלטות: לאחר שאתמול בצהריים הוחלט לחייב את השבים מבריטניה, דנמרק ודרום אפריקה להיכנס לבידוד במלוניות כדי למנוע את כניסת המוטציה החדשה של נגיף הקורונה שהתגלתה באירופה, קבינט הקורונה התפזר ללא החלטות בנוגע להגבלות כאן בארץ - בשל חילוקי דעות חריפים בין השרים למשרד הבריאות בנוגע להחרפת ההגבלות.

הבוקר (שני) מתקיים דיון נוסף בקבינט כאשר על הפרק, בין היתר, עומדת אפשרות הסגר המלא. נזכיר כי אתמול בדיון פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, המליץ על "ריסון מהודק" שיכלול סגירה כמעט מלאה של המסחר. מנגד, המשנה לראש המל"ל איתן בן דוד המליץ להודיע מראש דווקא על סגר מלא.

 

בנימין נתניהו על רקע שוק התקווה בתל אביב שסגור , צילום: ריאן פרויס, אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו על רקע שוק התקווה בתל אביב שסגור | צילום: ריאן פרויס, אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו על רקע שוק התקווה בתל אביב שסגור , צילום: ריאן פרויס, אלכס קולומויסקי

 

הפרויקטור אש אמר אתמול בדיון כי "תמונת המצב של החולים הקשים מאוד מדאיגה, עברנו את מספר החולים הקשים שהיו בנובמבר". לדבריו, נכון להיום יש 80-70 חולים קשים חדשים לעומת 20 בתחילת החודש.

 

על פי התחזית של פרופ' אש, ללא שום מגבלה נוספת - תוך שלושה חודשים יעמוד מספר החולים הקשים על 1,900-1,340, ועוד 3,700-3,085 חולים ימותו. במקרה שיוחלט על "ריסון מהודק" למשך חמישה שבועות, לדבריו, מספר החולים הקשים יגיע ל-800 ועוד 1,250 חולים ימותו. אם יוחלט על סגר מלא לחמישה שבועות, מספר החולים הקשים יגיע ל-700 ועוד 1,100 חולים ימותו.

בתוך כך, 2,821 ישראלים אובחנו אתמול בקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות. בסך הכול בוצעו אתמול כ-70 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4.1% - נתון גבוה בהשוואה לימים האחרונים. מאז יום שני בשבוע שעבר ועד הלילה בחצות אובחנו בישראל 18,434 נדבקים חדשים, כלומר ממוצע של 2,633 ליום – יותר מממוצע של 2,500 שנקבע להגבלות. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 838 חולי קורונה, 456 מהם במצב קשה. 117 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה עומד על 3,101 – שמונה מהם נפטרו אתמול.

8:00 - מבצע החיסונים עולה מדרגה: מהבוקר - בני 60 ומעלה יזומנו לקבל את החיסון

ביום הראשון למבצע החיסונים בישראל חוסנו הצוותים הרפואיים. מהבוקר (שני) חיסון הקורונה של פייזר כבר יינתן לציבור הרחב, בינתיים לבני 60 ומעלה.

הגעת כמות גדולה יותר של חיסונים עד סוף החודש צפויה לפתוח באופן הדרגתי את הנגישות לחיסון ליתר האוכלוסייה. עם הזמנת התור יש לוודא כי נקבע גם תור לזריקה השנייה, שאמורה להינתן בין היום ה-19 ליום ה-21 לאחר הזריקה הראשונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות