אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסה בפאונד: מוטציית הקורונה מפילה את המטבע ב-1.5%; בוריס ג'ונסון מכנס ישיבת חירום   צילום: Melville Toby/PA.Photos/ABACA

קריסה בפאונד: מוטציית הקורונה מפילה את המטבע ב-1.5%; בוריס ג'ונסון מכנס ישיבת חירום

שורה ארוכה של מדינות סגרו גבולות מול בריטניה בניסיון לחסום העברה של המוטציה החדשה - כשההודעה המשמעותית ביותר מבחינת ההשלכות הכלכליות הכבדות יצאה מצרפת; הפאונד יורד עד ל-1.331 דולר; בשוק המקומי: הפאונד נחתך ב-1.3% ושערו היציג נקבע על 4.317 שקלים, הדולר עלה ב-0.3% והשער יציג נקבע על 3.25 שקלים

21.12.2020, 16:03 | מיקי גרינפלד
מוטציית הקורונה החדשה והחשש מסגר כולל בבריטניה מפילה את הפאונד ב-1.5%, עד לרמה של 1.331 דולר. היורו מאבד 0.5% ל-1.219 דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

הלחץ על המטבע הבריטי נובע גם מהעובדה שעדיין לא הושג הסכם סחר עם האיחוד האירופי, לקראת הדד ליין של ה-31 בדצמבר – שלאחריו ייכנס לתוקף הברקזיט המלא, שיכלול מכסים מול אירופה ללא הסכם.

בשוק המקומי שלנו, הפאונד נחתך ב-1.3% ושערו היציג נקבע על 4.317 שקלים, הדולר עלה ב-0.3% והשער יציג נקבע על 3.25 שקלים, היורו ירד ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.957 שקלים.  

בוריס ג בוריס ג'ונסון | צילום: רויטרס בוריס ג

שורה של מדינות הודיעו על סגירת קווי התעופה עם בריטניה, בניסיון למנוע חדירה של המוטציה שהתגלתה בסוף השבוע בממלכה. ההודעה החשובה והמשמעותית ביותר יצאה מצרפת, שסגרה גם קווי התעופה וגם את קווי הרכבת Eurotunnel – בשלב זה ל-48 שעות. גם המעברות מנמל דובר הבריטי יפסיקו את פעילותן.

בין המדינות הנוספות שהוציאו הודעה דומה על מגבלות טיסה לבריטניה: גרמניה, איטליה, הולנד, בלגיה, שבדיה, דנמרק, אירלנד, טורקיה, פולין, הונגריה, בולגריה, קולומביה, סעודיה ואיראן.  בחלק גדול מהמדינות ובראשן צרפת, המגבלה חלה גם על העברת מטעונים, צעד שמשמעותו הרסנית לבתי עסק בבריטניה.

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון יכנס היום ישיבת חירום של הממשלה, שתדון בצעדי התגובה הנדרשים. ג'ונסון הודיעה גם שינהל מוקדם יותר שיחות ועידה עם מנהיגי אירופה על המגבלות האמורות, בניסיון לפתור את המשבר ולמתן את המגבלות. 

הדולר שנפל בשבוע שעבר לשפל של 2.5 שנים מול אינדקס המטבעות מקבל עידוד גם מההסכמה בקונגרס על חבילת חילוץ חדשה למשבר הקורונה, בסכום של 900 מיליארד דולר. החבילה צפויה לקבל היום את אישור הקונגרס ומייד לאחר מכן תועבר לאישור סופי של הסנאט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות