אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורון רבינא פורש מתפקידו כאוצר הראשי של מוזיאון ת"א לאמנות צילום: דניאל צ'צ'יק

דורון רבינא פורש מתפקידו כאוצר הראשי של מוזיאון ת"א לאמנות

רבינא, ששימש בתפקיד 4 שנים, אומר: "כמי שפועל מזה שנים בנקודת המפגש המאתגרת והפורה שבין יצירה אמנותית לבין ממסד אמנותי, אני חש שעם הזמן התעצב התפקיד באופנים שאינם מחייבים עוד שמי שיאייש אותו יהיה דווקא אני"

21.12.2020, 15:34 | רעות ברנע

זה הגיע בהפתעה: דורון רבינא, האוצר הראשי של מוזיאון ת"א לאמנות, הודיע היום (ב') על פרישתו מהתפקיד לאחר 4 שנים.

רבינא (48), כך נמסר מהמוזיאון, ימשיך לשתף פעולה עם המוזיאון ויאצור בו תערוכות רחבות היקף המתוכננות לשנים הקרובות, עליהן הוא עובד בימים אלה.

לתפקידו נכנס רבינא כשהוא הראשון שממלא את פונקציית האוצר הראשי בלבד, אחרי שנים בהן כיהנה סוזן לנדאו הן כאוצרת ראשית והן כמנכ"לית המוזיאון, לה קדם פרופ' מוטי עומר שנשא בשני הכובעים גם הוא. לאחר עזיבתה של לנדאו, הוחלט במוזיאון לפצל את תפקידה לשניים – כשאת משבצת האוצר ממלא רבינא ואת משבצת המנכ"ל ממלאת טניה כהן-עוזיאלי.

"קיבלתי בצער את החלטתו של דורון וברצוני להודות לו על שיתוף הפעולה המקצועי ותרומתו המשמעותית לשגשוג והפריחה להם זכה המוזיאון בשנים האחרונות", אמרה כהן-עוזיאלי. "רבינא הביא איתו למוזיאון קול ייחודי, עכשווי ומקורי ואני מקווה שימשיך לתרום מיכולותיו הרבות למוזיאון גם בשנים הבאות".

האוצר דורון רבינא. פורש, צילום: רמי מיימון האוצר דורון רבינא. פורש | צילום: רמי מיימון האוצר דורון רבינא. פורש, צילום: רמי מיימון

את ההחלטה שמעוררת תמיהה בעולם האמנות וגם מחוצה לו מסביר רבינא: "כמי שפועל מזה שנים בנקודת המפגש המאתגרת והפורה שבין יצירה אמנותית לבין ממסד אמנותי ובתוך מרחב האפשרויות והמגבלות שהמפגש הזה מייצר, אני חש שעם הזמן התעצב התפקיד באופנים שאינם מחייבים עוד שמי שיאייש אותו יהיה דווקא אני".

במהלך שנותיו בתפקיד הוביל רבינא את גיבושה ומימושה של תכנית תערוכות המוזיאון, לצד בניית אוספי המוזיאון והעשרתם וכמו כן היה אחראי על 78 תערוכות והפרסומים הנלווים להם. האחרונה והמדוברת בהן היא "ערך מוחלט", תערוכת היחיד של הסופרסטאר האמריקאי ג'ף קונס שנפתחה בתחילת מרץ האחרון והוארכה פעם אחר פעם בגלל הסגרים והמגבלות.

בראיון לכלכליסט עם פתיחת התערוכה של קונס אמר רבינא: "אנחנו מציגים לא מעט תערוכות עם תכנים שאינם קלים לעיכול. דווקא החוויה הנצברת שלי משלוש השנים האחרונות היא שהקהל נענה לדברים שמאתגרים אותו. אם יש תגובות — החובה שלנו היא לספוג אותן".

בעקבות החלטתו של רבינא הודיע המוזיאון כי ימנה כבר בימים הקרובים ועדת איתור ויפרסם מכרז לתפקיד האוצר/ת הראשי/ת הבא/ה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות