אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות עתירת לשכת עוה"ד: המדינה התחייבה לשמור על ייצוג הולם לנשים בקבינט הקורונה צילום: תומי הרפז

בעקבות עתירת לשכת עוה"ד: המדינה התחייבה לשמור על ייצוג הולם לנשים בקבינט הקורונה

ביהמ"ש העליון נתן תוקף של פסק דין להסכמות לפיהן הממשלה תעשה מאמץ לשמור על ייצוג הולם לנשים בקבינט הקורונה. כיום שתיים מתוך 12 חברי הקבינט הן נשים, בדומה לחלקן היחסי בממשלה

21.12.2020, 18:45 | ליטל דוברוביצקי

ממשלת ישראל תעשה מאמץ לשמור על ייצוג הולם לנשים בקבינט הקורונה: בית המשפט העליון נתן היום (ב') תוקף של פסק דין להסכמות אליהן הגיעו לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אבי חימי עם ממשלת ישראל וחברי ועדת הקורונה שמינתה הממשלה. זאת, בהמשך לעתירה שהגישה הלשכה באמצעות עוה"ד ברוריה לקנר, נדב ויסמן ורותם גלעד, שביקשה למנוע תת ייצוג או אי ייצוג של נשים בכלל בקבינט הקורונה.

עו"ד ברוריה לקנר, צילום: תומי הרפז עו"ד ברוריה לקנר | צילום: תומי הרפז עו"ד ברוריה לקנר, צילום: תומי הרפז

בתחילת המשבר בקבינט הקורונה לא היתה חברה אף אישה. באוגוסט, ולאחר שהלשכה פנתה בהתראה, מינתה הממשלה את השרה מירב כהן. בהמשך, לאחר הגשת העתירה על ידי הלשכה, מונתה גם השרה מירי רגב. כיום, 2 מתוך 12 חברי הקבינט הן נשים, דומה לחלקן היחסי בממשלה (20%).

במסגרת ההסכמות הוחלט כי עתירת לשכת עוה"ד תימחק, לאור השינויים שנעשו בהרכב הקבינט. עוד הוסכם כי "חרף המחלוקת המשפטית בין הצדדיים, ממשלת ישראל מכירה בחשיבות השתתפותן של נשים בעשייה הציבורית, בקביעת מדיניות ובקבלת ההחלטות הציבוריות, זאת הן מטעמים ערכיים מובנים ובכלל זה עקרון השוויון והן מהטעם שגיוון וריבוי דעות תורמים להעשרת השיח והעשייה הציבורית".

לאור זאת, והגם שלשיטתה לא קיימת לה חובה משפטית לעשות כן, "ממשלת ישראל סבורה כי חשוב במידת האפשר לדאוג ליצוג הולם של נשים בוועדת השרים לענייני קורונה, ובכוונתה לעשות מאמץ לשמור על ייצוג הולם בוועדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות