אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק דותן ויוסי בן שלום מורווחים פי 6 על ראדא, אבל כיווצו אחזקתם לפני הקפיצה

ברק דותן ויוסי בן שלום מורווחים פי 6 על ראדא, אבל כיווצו אחזקתם לפני הקפיצה

חברת המכ"מים צופה עלייה של 60% בהכנסות לשיא של 120 מיליון דולר ב־2021, ומנייתה זינקה 214% ממרץ. החברה מתבססת בשוק האמריקאי: סגרה הזמנה של 23 מיליון דולר שרובה לצבא

22.12.2020, 08:14 | צלי גרינברג

ראדא תעשיות אלקטרוניקה מצטרפת למועדון החברות שהקורונה עשתה להן טוב. מניית החברה עלתה 214% מאמצע מרץ השנה, אז החלה התפשטות הנגיף בישראל ובארה"ב, והובילה את ראדא לשווי שיא מזה 15 שנה — 403 מיליון דולר עד לתחילת המסחר אתמול בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט

חברת המכ"מים הישראלית החלה לעלות אתמול טרום המסחר, לאחר שדיווחה על צפי להכנסות שיא של כ־120 מיליון דולר בשנת 2021. נתון זה מהווה עלייה של כ־60% לעומת הצפי שלה לשנת 2020, כ־75 מיליון דולר.

מכ"מ של ראדא מכ"מ של ראדא מכ"מ של ראדא

תחזית ההכנסות מבוססת על צבר ההזמנות החדשות של ראדא מתחילת 2020, שעומד על 102 מיליון דולר. החברה דיווחה בסוף השבוע האחרון על קבלת הזמנות בהיקף כ־23 מיליון דולר, שעיקרם לתוכנה של החברה למכ"מים טקטיים, שתימכר בעיקר לצבא ארה"ב.כוחות הביטחון האמריקאיים מצטיידים בציוד מיגון, שכולל גם את המכ"מים של ראדא.

אחת המרוויחות מהעלייה במניית ראדא היא חברת ההשקעות DSBI שבבעלות יוסי בן שלום וברק דותן. זו מחזיקה בשליטה בראדא (15.7%) ובן שלום מכהן כיו"ר ראדא. DSBI רכשה את השליטה (60%) בחברה באפריל 2016 תמורת כ־4 מיליון דולר, ולאחר מכן מימשה אופציות, המירה הלוואות והשקיעה בגיוסי הון של ראדא עוד כ־8.7 מיליון דולר, המסכמים השקעה של 12.7 מיליון דולר בה. מימוש מניות בכ־15 מיליון דולר לאורך התקופה השאיר את DSBI עם אחזקתה הנוכחית בשווי 63.2 מיליון דולר, ועם רווח של פי שישה על השקעתה.

דב סלע, מנכ"ל ראדא, אמר ל"כלכליסט": "החברה חווה צמיחה מהירה בארה"ב, בעיקר בלוחמה נגד רחפנים, לאחר שממשלות וצבאות העולם הגדירו אותם כאיום אסטרטגי על מתקנים. רחפן הוא אמצעי זול לרכישה, בעוד הנזק האפשרי בחימושו יכול להגיע למיליארדים. המכ"מים שלנו עונים על הצורך בגילוי הרחפנים מטווחים גדולים. מחיר המכ"מים שלנו עומד על כמה עשרות אלפי דולרים וגודל השוק כולו 6-5 מיליארד דולר; החברות הגדולות לא נכנסות לנישה הזו הן בשל גודלו והן בשל היותנו כבר שם".

תחזית החברה מגיעה כחודש וחצי לאחר דיווח תוצאות הרבעון השלישי. ראדא הציגה עלייה של 80.5% בהכנסות, שעמדו על 20.4 מיליון דולר. זוהי עלייה של 80.5% בהשוואה לרבעון המקביל, וצפי האנליסטים היה 18.3 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות