אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמסלם מוריד את הסף: מנהל רשות החברות - עם ניסיון ניהול של 5 עובדים בלבד צילום: אבי מועלם

אמסלם מוריד את הסף: מנהל רשות החברות - עם ניסיון ניהול של 5 עובדים בלבד

המכרז לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות יצא לדרך - אך עשוי להפוך ללא רלוונטי אם הכנסת תפוזר מחר; כמו כן לא מצוין בו מחזור כספי מינימלי שהמועמד היה אחראי עליו

21.12.2020, 21:36 | ליאור גוטמן

נציבות שירות המדינה פרסמה אתמול (א') את המכרז לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות, זאת במטרה למצוא מחליף למנהל הפורש יעקב (ינקי) קווינט; המכרז כולל תנאי סף מקלים - שגובשו במשרדו של שר הדיגיטל, דודי אמסלם, האחראי על רשות החברות.

קראו עוד בכלכליסט

יצוין כי במידה שהכנסת תפוזר מחר, המכרז ייהפך ללא רלוונטי, מאחר שממשלת מעבר מנועה ממינוי בכירים בשירות הציבורי. 

בחלק הראשון של מודעת האיתור מתואר התפקיד וחשיבותו, לרבות "הפיכת כ-60 החברות הממשלתיות לרווחיות, יעילות ונקיות, תוך מיקוד אחזקות המדינה בחברות ומתן שירות לאזרחי המדינה", כמו גם "ניהול הרשות, המונה כ-70 עובדים בהיקף תקציבי של כ-50 מיליון שקל".

עם זאת, למרות המשימות החשובות הללו, תנאי הסף במכרז צנועים - וכוללים תואר ראשון, ניסיון עסקי של עשר שנים ומבלי לציין מחזור כספי מינימלי שהמועמד היה אחראי עליו, ו"ניהול צוות עובדים ישיר / עקיף המונה לפחות חמישה עובדים".

דודי אמסלם, צילום: אבי מועלם דודי אמסלם | צילום: אבי מועלם דודי אמסלם, צילום: אבי מועלם

מדובר בתנאי סף נמוכים יחסית למכרזים אחרים. לשם השוואה, בשנתיים האחרונות פורסמו וגויסו מנכ"לים לשלוש חברות גדולות שרשות החברות אחראית עליהן - דוגמת רכבת ישראל, נתיבי תחבורה עירוניים ונמל אשדוד - שם הוצבה דרישת סף של ניהול מחזור של 200-400 מיליון שקל, שכלל אינה קיימת פה. בכלל החברות הממשלתיות מועסקים כ־60 אלף עובדים, שווי נכסיהן נאמד ב־178 מיליארד שקל, וצבר ההכנסות השנתי שלהן עומד על כ־70 מיליארד שקל (נתוני 2019).

הבוקר פורסם בכלכליסט כי מיכל רוזנבוים היא אחת המועמדות לתפקיד; ואולם כך או כך בסביבת אמסלם טוענים שוועדת איתור שתוקם לעניין הזה - בהנחה שהכנסת לא תתפזר מחר - היא זו שתקבע את זהות המנהל הבא.

מלשכת אמסלם נמסר בתגובה: "אמסלם, כפי שאמר וכתב בעבר, מעוניין להעניק אפשרות למגוון גדול מאוד של מועמדים, מכל שכבות האוכלוסייה, מכל המגזרים, בכל הגילאים ומכל מקום בארץ. כמובן שיש גם במינוי זה תנאי סף מחמירים, שהם הרבה יותר מחמירים מהתנאים שפורסמו במינוי פרקליט המדינה למשל, המנהל מאות רבות של עובדים ופרקליטים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות