אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל עמדי בדרך לתפקיד יו"ר נתיבי ישראל, משה שמעוני אושר לתפקיד יו"ר הרכבת צילום: אלכס קולומויסקי

פרסום ראשון

יגאל עמדי בדרך לתפקיד יו"ר נתיבי ישראל, משה שמעוני אושר לתפקיד יו"ר הרכבת

ועדת גילאור, שעוסקת באישור מינויים לתפקידים בכירים בשירות הציבורי, אישרה את המועמדות של השניים לתפקידים - יממה לפני פיזורה המסתמן של הכנסת

22.12.2020, 10:30 | ליאור גוטמן

רגע לפני הפיזור המסתמן של הכנסת, אישרה אתמול בלילה (א') ועדת גילאור, העוסקת באישור של מינויים לתפקידים בכירים בשירות הציבורי את מועמדותו של יגאל עמדי לתפקיד יו"ר חברת נתיבי ישראל (לשעבר מע"צ) ואת מועמדותו של משה שמעוני לתפקיד יו"ר רכבת ישראל, כך נודע לכלכליסט.

אישור המינויים נעשה כחלק ממסכת האישורים שבהם נדרשים הבכירים לעמוד טרם כניסתם לתפקיד.

יגאל עמדי ושרת התחבורה מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי יגאל עמדי ושרת התחבורה מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי יגאל עמדי ושרת התחבורה מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי

מועמדותו של עמדי פורסמה בכלכליסט לפני כחודשיים כאשר הוא אמור להכנס לנעליו של יו"ר הדירקטוריון הפורש עודד שמיר. עמדי מוכר כפעיל ליכוד שכיהן כסגן ראש העיר ירושלים בין 1998־2003. בסוף 2015 מונה בהמלצת השרה רגב ליו"ר המועצה לתרבות ולאמנות. נתיבי ישראל היא אחת מזרועות הביצוע הבכירות של משרד התחבורה, והיא אחראית על פיתוח ותחזוקת רוב הכבישים הבינעירוניים והמחלפים. החברה מנהלת תקציב חומש של כ־50 מיליארד שקל, והיא אחראית בין השאר גם על חלק ממסילות הרכבת.

במקביל אושרה מועמדותו של שמעוני לרכבת ישראל. המינוי של שמעוני כבר אושר בדירקטוריון החברה במוצאי שבת אולם הוא חיכה לאישור שני של ועדת גילאור שהתקבלה כאמור אתמול בלילה. שמעוני מכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון של החברה לשירותי איכות הסביבה (ESC), אליה הגיע מנבחרת הדירקטורים הממשלתית, שעומדת בפני הפרטה.

בעבר כיהן כמנכ''ל משרד הדתות, יו"ר מועצת שירות התעסוקה הישראלי, מנכ''ל הקריה האקדמית אונו בירושלים והוא משמש כדח"צ בחברת ההשקעות בנדל"ן אאורה, שעוסקת ביזום ובנייה למגורים בישראל ומזרח אירופה. שמעוני נשוי לנכדתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, והוא מקורב למפלגת ש"ס. ברכבת הוא יכנס לנעליו של דן הראל שפרש מהחברה בפברואר 2020.

מנגד, התפזרות הממשלה הצפויה היום בחצות תקפיא את החלפתו של מנהל רשות החברות היוצא יעקב (ינקי) קווינט. השר אמסלם קידם פעולת ועדת איתור עם תנאי סף נמוכים יחסית לתפקיד של המנהל של כל החברות הממשלתיות, אולם בלשכתו מודים שהתפזרות הממשלה וכניסה לממשלת מעבר תעצור הלכה למעשה כל מינוי בכירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות