אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה ל"וונדר וומן 1984" בבכורה בסין, מניית רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם צנחה ב-4.3% צילום: Warner Bros

אכזבה ל"וונדר וומן 1984" בבכורה בסין, מניית רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם צנחה ב-4.3%

לאחר דחייה של מספר חודשים, הסרט בכיכובה של גל גדות עלה לאקרנים ב-32 מדינות ברחבי העולם והרוויח 38.5 מיליון דולר בקופות בסוף השבוע; בסין הרוויח הסרט 18.8 מיליון דולר בלבד – מחצית מ-37 מיליון דולר שהרוויח הסרט הקודם בסופ"ש הראשון להקרנתו. ביום שישי תחל הקרנתו גם בארה"ב - בבתי הקולנוע ובשירות הסטרימינג של HBO במקביל

22.12.2020, 11:37 | שירות כלכליסט

לאחר דחייה של מספר חודשים, הסרט החדש בסדרת וונדר וומן בכיכובה של גל גדות עלה לאקרנים ב-32 מדינות ברחבי העולם - ומכירות הכרטיסים אכזבו. הסרט, "וונדרוומן 1984" בהפקת וורנר ברדרס, הרוויח 38.5 מיליון דולר בקופות בסוף השבוע. ביום שישי תחל הקרנתו גם בארה"ב - בבתי הקולנוע ובשירות הסטרימינג של HBO במקביל.

בעקבות האכזבה ממכירות הכרטיסים לסרט, מניית רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, AMC, ירדה אתמול בוול סטריט ב-4.3%. בוורנר ברדרס סירבו להגיב על הדברים.

קראו עוד בכלכליסט

בסין הרוויח הסרט 18.8 מיליון דולר בלבד – מחצית מ-37 מיליון דולר שהרוויח הסרט הקודם בסוף השבוע הראשון להקרנתו ב-2017. "נבין טוב יותר את התגובה של הקהל המקומי לסרט בסוף השבוע הקרוב, אך אם השווקים הבינלאומיים מהווים אינדיקציה, והם בדרך כלל מהווים, מכירות הכרטיסים בצפון אמריקה יהיו מאתגרות", הגיב ג'ף בוק, אנליסט מדיה בחברת Exhibitor Relations.

גל גדות ב"וונדר וומן 1984", צילום: Warner Bros גל גדות ב"וונדר וומן 1984" | צילום: Warner Bros גל גדות ב"וונדר וומן 1984", צילום: Warner Bros

הסרט עלה לאקרנים, כאמור, בתקופה מאתגרת במיוחד לנוכח המשך התפרצות הקורונה: בתי קולנוע רבים ברחבי העולם נותרו סגורים, כמו למשל רשתות ריגל וסינוורלד שסגרו את כל אולמות הקולנוע שלהם בארה"ב ובבריטניה.

וונדר וומן 1984 מצטרף בכך לעוד שורה של סרטים שנחלו אכזבה בסין השנה, ובראשם הגרסה החיה של מולאן שהרוויחה במדינה 40 מיליון דולר. לעומת זאת, סרטים מקומיים כן זוכים להצלחה בסין: הסרט הסיני "800" הפך לסרט המרוויח ביותר השנה, עם הכנסות של 461 מיליון דולר, שכמעט כולן הגיעו מהקהל הסיני.

לפי האנליסט שון רובינס, וונדר וומן עלה לאקרנים בסוף שבוע בעייתי בסין, שבו אפילו הסרט המקומי "החילוץ" הכניס סכום מאכזב של 36 מיליון דולר בלבד; זאת, בנוסף לכך שמאמצי קידום הסרט צומצמו משמעותית בשל המגפה. "זו לא הייתה בכורה רגילה אפילו בשוק שנחשב במצב טוב יחסית מול הנגיף", הדגיש.

עם זאת, מכיוון שהסרט עולה גם לשירות הסטרימינג של HBO גדל הסיכוי שיהפוך לסרט עם מספר ההורדות הפיראטיות הגדול ביותר אי פעם, כך לפי רובינס. "העתק HD של הסרט יהיה זמין לכולם בתוך ימים", הדגיש. הסרט היה אמור לצאת בשנה שעברה ונדחה מספר פעמים בשל השלכות הקורונה, קודם לאוגוסט, לאחר מכן נדחה לאוקטובר - ובסופו של יצא בדצמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות