אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני הדח"צים בהדסה התפטרו; טוענים: התנהלות ארגון נשות הדסה בעייתית צילום: יחצ

פרסום ראשון

שני הדח"צים בהדסה התפטרו; טוענים: התנהלות ארגון נשות הדסה בעייתית

יובל ינאי ודן זיסקינד שלחו מכתב חריף לארגון נשות הדסה, בעלי בית החולים, על הדחתו של היו"ר ארז מלצר ומיניו של חזי אופיר, היחסים מול משרדי האוצר והבריאות והמלחמה שהדירקטוריון מנהל נגד המנכ"ל פרופ' זאב רוטשטיין. "מעולם לא ראינו יחסים כאלו בתוך הדירקטוריון - מול הבעלים וכמה דירקטורים כלפי המנכ"ל", כתבו השניים. נשות הדסה: "ישנם דירקטורים שמשיקולים לא ברורים בוחרים לנטוש ואף לנסות לתת לכך הסברים תמוהים"

22.12.2020, 17:21 | אדריאן פילוט

שני הדירקטורים החיצונים (דח"צים) של בית החולים הדסה, דן זיסקינד ויובל ינאי, הודיעו היום (ג') התפטרותם מהדירקטוריון ומתחו ביקרות קשה על התנהלותן של נשות הדסה, הבעלים של בית החולים, בתקופה האחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

הביקורת היא בין השאר על הדחתו של היו''ר הקודם ארז מלצר, מינוי חזי אופיר כממלא מקומו, העימותים מול משרדי האוצר והבריאות אשר הפכו לבעלים משותפים אחרי שהזרימו כמיליארד שקל כדי להציל את המוסד, והמלחמה שהדירקטוריון מנהל נגד מנכ"ל בית החולים פרופ' זאב רוטשטיין.

"השבועות האחרונים הפכו לקשים, לא נעימים ומאכזבים. ראשית, ומעל לכל - הדרך בה הבעלים, נשות הדסה, ניהלו ועדיין מנהלים את המערכת היחסים עם הדירקטוריון", כותבים זיסקינד וינאי במכתב לדירקטוריוןשהגיע לידי כלכליסט.

דן זיסקינד , צילום: יחצ דן זיסקינד | צילום: יחצ דן זיסקינד , צילום: יחצ

"למרבה הצער, לקראת סוף הסכם ההבראה, הבעלים אפילו לא טרחו לשמור את הדירקטוריון מעודכן בתוכניותיהם ובדיוניהם עם הממשלה", נכתב במכתב. "אפילו בשבוע שעבר, ישיבת הדירקטוריון עסקה בעיקר בנושאים שלא על הפרק. כמו שנאמר במהלך הישיבה: זה נראה יותר כמו אסיפת בעלי מניות ולא ישיבת דירקטוריון. יתרה מזו, דווקא במהלך הישיבה האחרונה (האחרונה השנה - א.פ) שהיו בה כל כך הרבה נושאים רגישים על הפרק, לא נותר זמן לעדכון של המנכ"ל (זאב רוטשטיין -א.פ.). מה חשוב יותר בתקופה מכריעה זו?".

לדברי זיסקינד וינאי "היינו גם מתוסכלים מה'הפתעה' לסיים את כהונתו של ארז מלצר. מה היה הלחץ? למה לא לאפשר ליו''ר כה מנוסה להמשיך לכהן דווקא בתקופת המעבר הכל כך רעועה ולאפשר מעבר חלק בין יושבי ראש? ומה בכלל היו ההאשמות נגד מלצר כפי שהן משתקפות במכתב של נציגי הממשלה בידיהן של נשות הדסה? אם יש האשמות אמיתיות, היינו מצפים מהבעלים לדווח על כך לדירקטוריון. דוא"ל לנשיאת נשות הדסה ולאחד לנציגי הדירקטוריון -מעולם לא קיבלו התייחסות".

פרופ פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית חולים הדסה | צילום: אוראל כהן, מיקי אלון פרופ

עוד טוענים השניים כי "הופתענו מהבקשה הפתאומית למנות את חזי אופיר ליו"ר זמני. הדבר נעשה בניגוד לכל תהליך מינוי מקובל – זה לא היה על הפרק, מעולם לא קיבלנו את קורות החיים שלו והוא לא התבקש לעזוב את החדר במהלך ההצבעה. יתר על כן, נראה כי מינויו עומד בסתירה עם ההתנגדות של נציגי הממשלה למועמדותו לתפקיד היו"ר. אנחנו לא יודעים את הסיבות שעומדות מאחורי ההתנגדות של נציגי הממשלה, אך איננו מבינים מה גרם לבעלים לנקוט צעד אשר מתנגש עם עמדת נציגי הממשלה: מדוע לעצבן את הממשלה כשאנחנו זקוקים כל כך לשיתוף הפעולה עימה? הרי יש מספיק חברי דירקטוריון שיוכלו למלא בהצלחה תפקיד זמני זה".

זיסקינד, ששימש מנהל הכספים של חברת טבע, וינאי ששימש מנהל הכספים של גיוון אימג'ינג, יוצאים להגנתו של רוטשטיין ומסבירים: "אנחנו מאוד מאמינים כי המנכ"ל -  אדם לא קל וקשה לשלוט בו - הוא מנכ"ל נהדר, גם אם אישיותו גורמת לעיתים לסכסוכים, למתח ורמה מסוימת של חוסר אמון. עם זאת, אנו חושבים שהוא עדיין האיש הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון, ועל הדירקטוריון למדוד את צעדיו ואת החלטותיו בהתאם. למרבה הצער, אנו מרגישים שרוב חברי הדירקטוריון לא שותפים להשקפתנו, וזה בא לידי ביטוי בישיבת הדירקטוריון האחרונה שבה הותחו עליו מילים קשות במטרה לנסות לשלוט בו על ידי החלטות מיותרות שהתקבלו".

השניים מסכמים את המכתב: "הצעד שאנו נוקטים אינו קל עבורנו, מעולם לא עשינו זאת לפני כן, אך גם מעולם לא ראינו יחסים כאלו בתוך הדירקטוריון - מול הבעלים, כמה דירקטורים כלפי המנכ"ל - באף ארגון אחר".

הנהלת הדסה מסרה כי זיסקינד וינאי "היו מהבולטים והאיכותיים בין חברי מועצת המנהלים בהדסה ומונו מקרב הציבור. הנהלת הדסה נמצאת בימים קריטיים אלה ערב סיום תקופת הבראה של 7 שנים ללא מועצת מנהלים עם יכולת החלטה ובמציאות קשה ומיותרת בעודה בחזית קורונה בגל שלישי, כשהיא לחוצה אל הקיר בנושא יכולת מימון להמשך פעילות תקינה של בית החולים".

מארגון נשות הדסה נמסר: "צר לנו שדווקא בתקופה כה מאתגרת, בה צריך להירתם למען בתי החולים, ישנם דירקטורים שמשיקולים לא ברורים בוחרים לנטוש ואף לנסות לתת לכך הסברים תמוהים. אין לנו כוונה לעסוק בכך. נשות הדסה יחד עם כל הצוות המסור של בתי החולים ימשיכו לפעול ולהיאבק למען המשך תפקוד בתי החולים הדסה לטובת תושבי ירושלים ומדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות