אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספאק המוביל למיזוג עם טאבולה: ION של יונתן קולבר וגלעד שני

הספאק המוביל למיזוג עם טאבולה: ION של יונתן קולבר וגלעד שני

בין הצדדים מתנהלים מגעים מתקדמים, לקראת כניסה של טאבולה לנאסד"ק באמצעות מיזוג עם חברת ה-SPAC - ההנפקה צפויה להתבצע לפי שווי של 3-2.5 מיליארד דולר

22.12.2020, 18:55 | גולן חזני

טאבולה הישראלית  במגעים מתקדמים לכניסה לנאסד"ק באמצעות מיזוג עם ספאק (SPAC) - לאחר שעסקת המיזוג בינה לבין אאוטבריין התפוצצה לפני כחצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

טאבולה, המנוהלת בידי אדם סינגולדה, צפויה לבצע את ההנפקה לפי שווי של  3-2.5 מיליארד דולר.

הספאק המרכזי שעמו מנהלת טאבולה מגעים למיזוג הוא החברה הישראלית ION Acquisition Corp 1. האחרונה גייסה בתחילת אוקטובר 260 מיליון דולר בוול סטריט, לאחר שתכננה לגייס 200 מיליון דולר. הגיוס נעשה כדי להתמזג עם יוניקורן מהמזרח התיכון.

את חברת ה-SPAC מובילים המנכ"ל גלעד שני והיו"ר יונתן קולבר. שני הוא מנהל קרן ION קרוסאובר, שלוקחת חברות בשלבי צמיחה מתקדמים ועוזרת להן להפוך לציבוריות. קולבר הוא שותף בקרן ההשקעות ויולה, לשעבר מנכ"ל כור וכיום דירקטור במספר חברות ציבוריות, ובעל מניות מוביל בפייבר, שהנפיקה את מניותיה בניו יורק אשתקד.

 

חברות ספאק הן מעין שלדים בורסאיים, שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג פעילות של חברה פרטית קיימת לתוכן. לחברות ספאק יש זמן קצוב להכנסת פעילות לתוכן, בד"כ שנתיים. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות, החברה מחזיקה למשקיעים את הכסף. מתחילת השנה הונפקו 242 חברות ספאק (יותר מחצי ממספר החברות המונפקות) שגייסו 81 מיליארד דולר — פי 6 בהשוואה ל־2019.

לפי התשקיף שהגישה ION לקראת ההנפקה, היא תתמקד באקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי, דבר שיהווה יתרון תחרותי עבורה בזכות השורשים הישראליים. החברה ציינה כי אסטרטגיית הרכישות שלה תהיה לרכוש ולבנות חברה עם קשר לישראל.

טאבולה מנהלת שיחות עם חברות ספאק נוספות, אך מול ION המגעים מתקדמים יחסית.

אדם סינגולדה מנכ"ל טאבולה אדם סינגולדה מנכ"ל טאבולה אדם סינגולדה מנכ"ל טאבולה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות