אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסק: 'הצעתי לאפל לרכוש את טסלה - טים קוק לא הסכים לפגישה' צילום: Getty

מאסק: 'הצעתי לאפל לרכוש את טסלה - טים קוק לא הסכים לפגישה'

בתגובה לדיווחים על כניסה עתידית של אפל לשוק המכוניות החשמליות סיפר מייסד ומנכ"ל טסלה שהוא פנה לאפל עם ההצעה "בימים השחורים ביותר של תוכנית מודל 3". בשעתו סיפר מאסק כי הוא ישן במפעלי החברה בניסיון לפתור את הבעיות לקראת תחילת ייצור דגמי מודל 3 ושהחיים בעסקי המכוניות הם "גיהנום"

23.12.2020, 06:25 | מיקי גרינפלד

הדיווחים על כניסה עתידית של אפל לשוק המכוניות החשמליות בשנת 2024 דחפו את מניית החברה ביומיים האחרונים – והורידו במקביל את מחיר מניית טסלה

לאלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה, זו היתה סיבה מספיק טובה להכניס בקטנה ליריבה העתידית – ולספר לעולם שאת ההזדמנות שלה היא כבר פספסה, כשדחתה הצעה לרכוש את טסלה במחיר נמוך מאד.

קראו עוד בכלכליסט

בציוץ טוויטר שפרסם אתמול סיפר טסלה שבתקופה הקשה ביותר שידעה סטלה, בימי הפיתוח של מודל 3, הוא פנה לקוק, במחשבה להציע את החברה למכירה – ומנכ"ל אפל סירב אפילו להיפגש איתו.

"במהלך הימים השחורים ביותר של תוכנית מודל 3 פניתי לטים קוק במטרה לשוחח על האפשרות שאפל תרכוש את טסלה (עבור עשירית מהשווי הנוכחי שלה). הוא סירב לקבל את ההצעה לפגישה", צייץ מאסק, שאף התייחס בציוץ לסוג הסוללה שלפי הדיווחים צפויה לשמש את אפל.

אלון מאסק , צילום: AFP אלון מאסק | צילום: AFP אלון מאסק , צילום: AFP

בשנת 2018 סיפר מאסק שעסקי המכוניות הם 'גיהנום" ושהוא ישן במפעל בניסיון לפתור את הבעיות שיש לחברה לקראת תחילת הייצור המסחרי של מכוניות מודל 3.

מאסק כבר העביר בעבר ביקורת על אפל, לנוכח התחרות של 2 החברות על מהנדסים ואנשי מקצוע בדרגים בכירים. ב-2015 ציין מייסד טסלה שאפל היא "בית קברות" של יוצאי טסלה.  "אם אתה לא עושה את זה בטסלה, אתה הולך לעבוד עבור אפל", אמר אז מאסק.

בחודש מאי 2019 טען האנליסט קרייג אירווין מרות' קפיטל שאפל ניסתה בעבר הרחוק לרכוש את טסלה. בריאיון שהעניק אירווין לCNBC הוא טען שההצעה הוגשה בשנת 2013 והיתה במחיר גבוה מהותית משווי המניה דאז ."אפל דרשה את התפטרותו של אלון מאסק, וזה מה שהרג את העסקה", הוא סיפר, וציין: "אני יודע זאת מספר מקורות מהימניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות