אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בפסגות: המנכ"ל ראובן קפלן עוזב - אחרי 15 חודשים בתפקיד צילום: ענבל מרמרי

דרמה בפסגות: המנכ"ל ראובן קפלן עוזב - אחרי 15 חודשים בתפקיד

קפלן הודיע על העזיבה ברקע לניסיונות הנמשכים של אייפקס למכור את בית ההשקעות; בעשר השנים שאייפקס שולטת בפסגות התחלפו ארבעה מנכ"לים; במכתב קצר ליו"ר פסגות ארז נחום כתב קפלן: "ברצוני לסיים את כל תפקידי בחברה. אני מודה לכם על האמון שנתתם בי במהלך התקופה"

23.12.2020, 09:32 | עירית אבישר

דרמה בבית ההשקעות פסגות: שנה ושלושה חודשים בלבד לאחר שמונה לתפקיד, הודיע היום (ד') במפתיע ראובן קפלן כי החליט לפרוש מתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות. במכתב קצר הודיע קפלן ליו"ר בית ההשקעות ארז נחום כתב: "ברצוני לסיים את כל תפקידי בחברה. אני מודה לכם על האמון שנתתם בי במהלך התקופה".

קראו עוד בכלכליסט

החלטה זו התקבלה במקביל למאמצים ארוכים של בעלת השליטה בבית ההשקעות קרן אייפקס, בראשות זהבית כהן לקדם מהלך של מכירת בית ההשקעות - מזה מספר חודשים מתקיימים מגעים עם קבוצת משקיעים זרים בראשות רון וייסברג.

בנוסף נשמעות הערכות כי מתקיימים גם ניסיונות למכירת בית ההשקעות בחלקים (פעילות הגמל, קרנות הנאמנות וכדומה) לגופים פיננסים מקומיים. בשבוע שעבר ועד העובדים של פסגות אף שלח מכתב בנושא לחברה, וכתב כי הוא מבין כי מתרקמת עסקה, ושהוא דורש לדעת פרטים בנושא.

מכירת פסגות מתמשכת זה זמן רב, ונראה כי באייפקס מתקשים למצוא רוכש במחיר המבוקש. אייפקס רכשה את בית ההשקעות לפני 10 שנים בשני שלבים, כשבסך הכל השקיעה 2.5 מיליארד שקל ברכישה - שווי גבוה משמעותית מהשווי שהיא צפויה לקבל תמורת המכירה. פסגות מנהל כיום נכסים בהיקף של 165 מיליארד שקל.

במהלך השליטה של קרן אייפקס בפסגות התחלפו ארבע פעמים המנכ"לים - רונן טוב היה הראשון, אחריו חגי בדש, אחריו ברק סורני וקפלן -  אך הכהונה של קפלן הייתה הקצרה מבין כולם. במהלך כהונתו הקצרה הוביל קפלן קיצוץ של 15% מכוח האדם, וכן תכנית ארגון מחדש שכללה פירוק של חטיבת הלקוחות, ופיזורה בין מוקדי הפעילות השונים של בית ההשקעות. בנוסף, הוא ביצע שינויים במערך ההשקעות של פסגות, ומינה בי היתר את גת מגידו כסמנכ"לית ההשקעות של חברת הגמל והפנסיה.

קפלן מסר כי מאז כניסתו לתפקיד פעל ללא לאות להכין את החברה באופן שיאפשר לבעלים לממש את כוונתם למכור את החברה. קפלן גם מסר כי הוא בוחן מספר הצעות שהגיעו אליו וכי הוא יחליט בשבועות הקרובים לאיזו מההצעות ייענה. לפני תפקידו בפסגות, כיהן קפלן כמנכ"ל עמידר, וקודם לכן כיהן במשך 8 שנים בתפקידים בכירים בכלל ביטוח.

ראובן קפלן, צילום:  ענבל מרמרי ראובן קפלן | צילום: ענבל מרמרי ראובן קפלן, צילום:  ענבל מרמרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות