אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה: זוגות שהחתונה שלהם בוטלה בתקופת הקורונה יקבלו בחזרה את המקדמה ששילמו צילום: מיטל בריל

הכנסת אישרה: זוגות שהחתונה שלהם בוטלה בתקופת הקורונה יקבלו בחזרה את המקדמה ששילמו

לפי החוק, שייכנס לתוקף ב-1 בינואר, זוגות ששילמו עבור אירוע שבוטל בשל הגבלות הקורונה, יקבלו את הכסף חזרה אם לא הצליחו להגיע להסכמות עם בעלי האולם בתום מו"מ של חמישה חודשים

23.12.2020, 10:08 | אורנה יפת

הכנסת אישרה הלילה (ג') את הצעת החוק להחזר מקדמה כספית לזוגות שהאירוע שלהם בוטל בתקופת הקורונה. את ההצעה - שאושרה ברוב של 21 בעד ואפס מתנגדים - הגישו הח"כית הילה שי וזאן, יו"ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי וח"כ משה גפני.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק, שאושרה רק אתמול בוועדת הכלכלה, קובעת כי זוגות ששילמו עבור אירוע שנקבע לפני שהחלו הגבלות הקורונה ובוטל בשל ההגבלות, יקבלו את הכסף חזרה, אם לא הצליחו להגיע להסכמות עם בעלי האולמות.

החוק ייכנס לתוקף ב-1 בינואר, ויחול על אירועים שנקבעו החל מה-12 במרץ 2020 ואשר החוזים לגביהם נחתמו לפני תקופת הקורונה. עוד נקבע כי לצדדים תינתן תקופה בת חמישה חודשים בה יוכלו לנהל משא ומתן במטרה להגיע להסכמה על מועד חלופי לאירוע. אם האירוע השני בוטל גם כן ובעל האולם החליט לא לנהל משא ומתן עם בני הזוג, הם יהיו זכאים להחזר כספי של המקדמה ששילמו בתוך חודש ממועד האירוע המתוכנן או מהמועד בו פנו בכתב לבעל האולם. במצב זה, בעל האולם יוכל להפחית מהמקדמה רק את הסכום של הוצאות אירוע הטעימות, ועד 2,000 שקל בלבד.

חתונה, צילום: מיטל בריל חתונה | צילום: מיטל בריל חתונה, צילום: מיטל בריל

אם הצדדים לא הסכימו על קיום אירוע במועד אחר, או במידה שהזוגות החליטו שלא לנהל משא ומתן על מועד נוסף לאירוע, במקרה כזה יוכל בעל האולם לגבות מהם דמי ביטול עד 5% מעלות האירוע או 3,000 שקל - לפי הנמוך מביניהם. במקרה כזה בעל האולם יחויב להחזיר את סכום המקדמה בתוך חודש מיום הפנייה בכתב, ולהפחית ממנו גם את עלות אירוע הטעימות, עד 2,000 שקל.

בעלי האולמות, שהשתתפו בדיון בוועדת הכלכלה אתמול, התנגדו להצעת החוק. "הזוגות שביטלו ארועים נופשים כעת בסיישל ודובאי ולי אין כסף לאכול - אם לא היו לי 3 ילדים מזמן הייתי חותך ורידים", אמר חגי כהן, בעל אולם ארועים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות