אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחטף לפני הבחירות: פעיל הליכוד שכץ וטרופר מינו ליו"ר הטוטו

מחטף לפני הבחירות: פעיל הליכוד שכץ וטרופר מינו ליו"ר הטוטו

שבתאי צור נחשב למקורב לשר האוצר ובעבר שימש חבר מרכז הליכוד ויו"ר סניף המפלגה באשקלון; המשרה אינה מאוישת מאז יולי 2019 - המינוי בוצע ערב פיזור הכנסת; בהודעה על המינוי ציינו כץ וטרופר כי צור היה "בנקאי בכיר בבנק לאומי" - אף שבפועל שימש בתפקיד זוטר במשך שנתיים

23.12.2020, 12:28 | צבי זרחיה ואוריאל דסקל

שר האוצר ישראל כץ ושר התרבות חילי טרופר מינו את פעיל הליכוד שבתאי צור לתפקיד יו"ר הטוטו. צור נחשב מקורב לכץ, ובעבר שימש כחבר מרכז הליכוד, יו"ר סניף המפלגה באשקלון וגם יועץ של רה"מ בנימין נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי נחתם לפני יומיים, ב-21 בחודש, כשהיה ברור כי המדינה הולכת לבחירות.

העובדה כי המינוי, שלא בוצע בכל שבעת חודשי הקדנציה של הממשלה היוצאת, יצא לפועל ערב התפזרות הכנסת אמש - מעידה כי מדובר במחטף. יצוין כי בתקופת הבחירות לא יוכלו השרים לבצע מינויים.

משרת יו"ר הטוטו אינו מאוישת מאז יולי 2019, אז סיים את תפקידו רו"ח יוסי פילוס. בתפקיד מ"מ היו"ר כיהנה עו"ד עופרה שרון, היועצת המשפטית של משרד התרבות, ששימשה סגן היו"ר.

בדף הפייסבוק שלו העלה צבי בין היתר תמונות שלו עם נתניהו, והשרים כץ, זאב אלקין ויובל שטייניץ, עם השר לשעבר גלעד ארדן, ועם ח"כ אבי דיכטר (ליכוד); כמו כן העלה תמונות של פתק ההצבעה "מחל" וסטיקר של הליכוד בבחירות לכנסת.

צור, ששימש יו"ר נמל אילת, מונה באחרונה לדירקטור בנמל אשדוד. יצוין כי בהודעה על המינוי ציינו כץ וטרופר כי צור היה "בנקאי בכיר בבנק לאומי" - אף שבפועל שימש בתפקיד זוטר במשך שנתיים. 

שבתאי צור שבתאי צור שבתאי צור

בעבר כיהן שתי קדנציות כשגריר ישראל בגיאורגיה, כמינוי של נתניהו. נגד מינוי צור לשגריר נמתחה ביקורת לנוכח העובדה שבטופס הבקשה ציין שידיעתו בשפה האנגלית היא חלקית, אף שתפקיד השגריר דרש שליטה מלאה בשפה האנגלית.

ב-2014 פורסם כי צור, שכיהן כסגן ראש עיריית אשקלון, ביקש לשנות את שם הרחוב שבו התגורר ("חיל הים"), ל"צור". הבקשה אושרה אף שלא נהוג לקרוא רחובות על שמותיהם של אנשים שעודם בחיים, אלא לכל המוקדם שנתיים לאחר מותם. בעקבות הביקורת הציבורית ביטל ראש העירייה דאז איתמר שמעוני את ההחלטה.

באחרונה נבחנו מועמדים אחרים לתפקיד יו"ר הטוטו, ובהם מתן דיל, איש ליכוד ששימש כראש מטה הבחירות של התנועה באפריל 2019. "כלכליסט" חשף כי דיל מונה באחרונה  על ידי שרת התחבורה מירי רגב והשר דודי אמסלם כדירקטור בחברת חוצה ישראל, מתוך כוונה למנותו בהמשך ליו"ר החברה.

יצוין כי משרת מנכ"ל הטוטו אינה מאוישת במינוי קבוע מתחילת 2019, לאחר שהמנכ"ל איציק לארי פרש והחל לכהן כמנכ"ל עיריית ירושלים. יעל אלמור ליאון משמשת כיום כמ"מ המנכ"ל.

הטוטו הכניס בשנת 2019 כ-2.9 מיליארד שקל, שכ-530 מיליון שקל מהם הועברו לספורט הישראלי דרך משרדי הספורט והאוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות