אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מון אקטיב הישראלית רוכשת את חברת המשחקים מלסופט ביותר מ-100 מיליון דולר

מון אקטיב הישראלית רוכשת את חברת המשחקים מלסופט ביותר מ-100 מיליון דולר

מון אקטיב עומדת מאחורי Coin Master, אחד ממשחקי המובייל הכי מצליחים בעולם השנה שחצה את רף ההכנסות של מיליארד דולר. מלסופט שפועלת מקפריסין עומדת מאחורי משחקים פופולריים, כמו Family Island ו-My Cafe. סכום הרכישה לא פורסם אך מוערך ביותר מ-100 מיליון דולר

23.12.2020, 15:59 | מאיר אורבך
חברת הגיימינג הישראלית מון אקטיב (Moonactive), מפתחת אחד ממשחקי המובייל המצליחים בעולם - קוין מאסטר (Coin Master), רוכשת את חברת Melsoft (מלסופט), גם היא מפתחת משחקי מובייל. מלסופט, המבוססת בקפריסין, מפתחת משחקי אסטרטגיה, ובהם Family Island ו-My Cafe הפופולריים. החברה מעסיקה מעל ל-240 עובדים, מרביתם בבלארוס, ורושמת הכנסות של כ-160 מיליון דולר בשנה. סכום הרכישה לא פורסם אך על פי הערכות הוא מעל ל-100 מיליון דולר. הנרכשת תישאר בשלב זה כחברה עצמאית. 

קראו עוד בכלכליסט

כיום, למון אקטיב יש משחק אחד בלבד, בשם Coin Master. לפי חברת המחקר Sensor Tower, שעוקבת אחר נתוני שימוש במשחקים לטלפונים ניידים, Coin Master הוא המשחק הרביעי הכי מכניס בעולם ב-2020, וחצה לראשונה רף הכנסות של מיליארד דולר. המשחק ממוקם בראש טבלת ההכנסות במקומות רבים, ובהם כמה מהמדינות העשירות בעולם כמו ארצות הברית, אנגליה, צרפת ואיטליה, שבחלקן הוא במקום הראשון. Coin Master הוא משחק חברתי שבו כל שחקן בונה לעצמו כפר, ושחקנים יכולים לתקוף זה את זה. בלב המשחק ניצבת מכונת מזל, שלה מספר שימושים מוגבל בכל יום במשחק, הניתנים בחינם. רוב ההכנסות של המשחק מגיעות מתשלום עבור שימושים נוספים, או מרכישת כסף דיגיטלי המשמש לשיפור הכפר של השחקן ויכולות השחקנים. הכנסות החברה ב-2019 עמדו על כ-500 מיליון דולר ובזכות המשחק הצמיחה של החברה עומדת על כ-50%, ועוקפת את הצמיחה של שוק הגיימינג כולו שעומדת השנה על 20%.

צוות מון אקטיב , צילום: Moon Active צוות מון אקטיב | צילום: Moon Active צוות מון אקטיב , צילום: Moon Active

על אף הצלחתו הגדולה של Coin Master, הוא כאמור המשחק היחיד של מון אקטיב כיום. כפי שמסר מנכ"ל ומייסד מון אקטיב מולי אלבין עם ההודעה על הרכישה, החברה מתכננת "לגדול ולהרחיב את הפורטפוליו שלנו על ידי פיתוח משחקים חדשים ובאמצעות רכישות. היעד שלנו הוא להפוך לחברת משחקי המובייל המצליחה בעולם. מעבר לרכישה משמעותית של משחקים מובילים, מלסופט היא חברה מדהימה עם הון אנושי ברמה הגבוהה ביותר, והיא נמצאת בצמיחה מאסיבית״.
משחק מובייל קוין מאסטר של מון אקטיב משחק מובייל קוין מאסטר של מון אקטיב משחק מובייל קוין מאסטר של מון אקטיב

מון אקטיב נוסדה ב-2011 ומעסיקה יותר מ-650 עובדים במשרדיה, רובם במטה החברה בתל אביב, לצד מרכז פיתוח גדול בקייב ומשרד בלונדון. בינואר השקיעה קרן ההשקעות האמריקאית אינסייט פרטנרס 125 מיליון דולר בחברה לפי שווי של 1.25 מיליארד דולר. ההשקעה בוצעה במסגרת עסקת סקנדרי, כלומר רכישה של בעלי מניות. משקיעים נוספים בחברה כוללים את דיוויד אליינס, גיגי לוי, גיא גמזו וקרן סינגולריטים.

מתחילת השנה מון אקטיב יותר מהכפילה את גודלה עם גיוסם של יותר מ-350 עובדים חדשים. על מנת לתמוך בצמיחה של Coin Master ובפיתוח משחקים חדשים, מון אקטיב מתכוננת לגיוס נרחב של מאות עובדים גם ב-2021.

שוק משחקי המובייל נמצא בצמיחה חסרת תקדים, המובילה את הצמיחה של תעשיית הגיימינג כולה. לפי הערכות, התעשייה תסיים את 2020 עם הכנסות של כ-159 מיליארד דולר, כאשר 77 מתוכם יגיעו ממשחקי מובייל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות