אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"לים מהבית

"גיליתי שאפשר לפרוץ לשוק האמריקאי גם מהבית"

גיא ניצן, מנכ"ל חברת הסייבר IntSights, חזר לישראל מניו יורק עם התפרצות הקורונה והמשיך לנהל את החברה מדירתו בתל אביב. "המשבר גרם לנו לחשוב מחדש על כל מודל העבודה וזיהינו המון יתרונות בעבודה מהבית, ומה הגמישות הזאת יכולה לאפשר לנו"

27.12.2020, 19:00 | מעין מנלה

בחודש מרץ, עם התפרצות הקורונה החליט גיא ניצן, מנכ"ל חברת הסייבר IntSights לחזור לישראל מניו יורק. "גרתי עם המשפחה שלי שם וניהלתי משם את החברה מתוך אמונה יוקדת שמנכ"ל של חברה ישראלית שרוצה לפרוץ לשוק האמריקאי צריך להיות בניו יורק וקרוב ללקוחות. אני נמצא פה עד היום הרבה בגלל שהבנתי שאפשר וזה אפילו יכול להיות חיובי, לנהל את החברה גם בשלב של צמיחה מואצת מהארץ. גם בשלב הזה, כשאתה דוחף את החברה מ-10 מיליון דולר מכירות ל-30 או 50 מיליון דולר, ש'לפי הספר' צריך לעבור לניו יורק ולכבוש את השוק, אפשר להמשיך לעבוד מהארץ כי אפשר לנהל את זה מרחוק", הוא אומר.

קראו עוד בכלכליסט

הוא הבין שאפשר לייצר את השגרה של העבודה עם הארץ ועם חו"ל, לגייס מנהלים ולסגור עסקאות עם לקוחות גם מרחוק. "אני חושב שזו תובנה מדהימה עבורי. יחד עם זאת, אני מתכוון לחזור לניו יורק בעיקר בגלל הבדלי הזמנים והעדפה אישית שלי. אבל כמנהל היום אני יכול להגיד שלסטארט-אפ בשלב הצמיחה המואצת לחלוטין אפשר לעשות את זה מהארץ. יש גם יתרונות בקרבה שלי למוצר ולאנשים שמפתחים אותו. הקורונה שינתה אצלי את איך אני מסתכל על ניהול החברה, ועל איפה אני צריך להיות ממוקם כדי שהחברה תפעל בצורה הטובה ביותר".

מה למדת על עצמך כמנהל בעבודה מהבית?

"אני חושב שהשינוי הכי גדול שעברתי הוא היכולת לנהל אנשים, אפילו לשכור אנשים בלי שאני פוגש אותם פיסית ולייצר סוג של כימיה קצת וירטואלית. כך למשל, גייסתי בחודש אוגוסט מנהל מכירות אמריקאי שעד היום למעשה לא פגשתי אותו מעולם. זה היה מבחינתנו תפקיד מאוד אסטרטגי, כזה שלפני הקורונה אין שום סיכוי בעולם שהיינו מגייסים כך. אני יכול להגיד היום שאחוז הפגיעה שלנו בגיוס מרחוק הוא בערך אותו הדבר כמו שהיה לפני כן, כשהיו מפגשים פנים מול פנים. הלקח הכי גדול שלי מהתקופה הוא שאפשר לייצר כימיה בינאישית והבנה עם מי אתה יכול ורוצה לעבוד גם כשאתה לא פוגש את האדם פיסית".

גיא ניצן, מנכ"ל IntSights, צילום: טל אזולאי גיא ניצן, מנכ"ל IntSights | צילום: טל אזולאי גיא ניצן, מנכ"ל IntSights, צילום: טל אזולאי

מה אתה אוהב בעבודה מהבית?

"אני חייב להודות שלפני מרץ הייתי לא הייתי מחובבי העבודה מהבית ומאוד לא האמנתי ביכולת לעבוד מהבית, למרות שהיו לא מעט עובדים שעבדו אצלנו מהבית בתפקידים כמו מכירות שבהם זה נראה לי מתאים. תשעת החודשים האחרונים לימדו אותי שזה יכול להתאים לרוב המקצועות בעולם. אחד הדברים שאני אוהב מבחינתי זה היכולת לשלוט בתוך הלו"ז שלי במה אני עושה בצהריים, לייצר גמישות שבמשרד לא קורית. אני גם מאוד אוהב את העובדה שאנחנו הרבה יותר אפקטיביים. פעם 80% מהפגישות של אינטסייטס היו מתחילות באיחור והיום כל הפגישות קורות בזמן. אנחנו גם מצליחים ליצור את זמן הקפה הלא פורמלי בצורה מלאכותית ולפגוש אנשים שאולי לא היינו פוגשים. אני חושב שמה שאני הכי אוהב בעידן שהחל בחודש מרץ הוא שזה גרם לנו לחשוב מחדש על כל מודל העבודה וזיהינו המון יתרונות של עבודה מהבית ומה הגמישות הזאת יכולה לאפשר לנו".

האם כשתחזור לניו יורק תעבוד מהבית או מהמשרד?

"שכרנו דירה גדולה יותר בניו יורק על מנת שיהיה גם חדר למשרד ביתי ואני מתכנן לעשות מודל היברידי אישי שזה אומר יומיים- שלושה לעבוד מהמשרד ויומיים-שלושה מהבית".

לסדרת מחשבי המנכ"לים.יות של לנובו >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות