אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי שוקל למשוך את ההצעה לרכישת ישראייר צילום: ישראייר, דנה קופל

רמי לוי שוקל למשוך את ההצעה לרכישת ישראייר

לדברי מוטי חזן, יו"ר BGI שבאמצעותה ביקש לוי לרכוש את חברת התעופה, הוא בוחן אפשרות למשוך את הצעתו עקב "התנהלות לא הוגנת של הליך המכרז"; הסיבה: הצעתו של יגאל דמרי בגובה 170 מיליון שקל, שהוגשה לאחר מועד המכרז ועקפה את הצעתו

23.12.2020, 21:17 | נווית זומר

רמי לוי ושלום חיים, השולטים יחד בחברת BGI הציבורית, שוקלים למשוך את ההצעה לרכישת ישראייר עקב "התנהלות לא הוגנת של תהליך המכרז" - כך אמר לכלכליסט מוטי חזן יו"ר החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי חזן, לאחר שהשניים קבעו הגשת הצעות סופית לרכישה, נעשה להם אי צדק על ידי פתיחת האפשרות להגשת הצעות רכישה משופרות פעם נוספת. השניים מתייחסים לכך שיגאל דמרי הגיש הצעה משופרת לרכישת ישראייר לפי שווי חברה של 170 מיליון שקל, שעקפה את ההצעה של לוי, אך הוגשה לאחר מועד המכרז.

רמי לוי ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי ישראייר | צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל

למרות שלוי ובן משה - שאף הוא הגיש הצעה לרכישת החברה - ביקשו מביהמ"ש לפסול את הצעת דמרי, קבע ביהמ"ש בדיונו האחרון כי דמרי, לוי ובן משה יצאו לסיבוב התמחרות נוסף על החברה ויגישו את הצעותיהם עד ה-28 לחודש.

 

לאור העובדה כי עולם התעופה שוב משותק ואין לדעת עדיין את מלוא ההשפעות של מוטציית הנגיף החדשה, ייתכן והתלהבות המציעים לשפר שוב את הצעותיהם הצטננה. כזכור בעלי האג"ח - נושי ישראייר, הצביעו בעד ההצעה של דמרי בגלל רכיב המזומן בה, שהיה הגבוה ביותר מבין ההצעות, זאת למרות שהנאמן ציין כי הוגשה לאחר המועד.

מנגד טענו מחזיקי האג"ח כי אינם כבולים למועדי המכרז. בדיון בנושא בביהמ"ש, החליט סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת”א כי המתמודדים על ישראייר: יגאל דמרי, מוטי בן משה ורמי לוי יצאו לסיבוב התמחרות נוסף על החברה, ולא פסל את ההצעה שהגיש דמרי עקב מועד ההגשה המאוחר שלה.

השופט נימק את החלטתו בכך שהחלופה החדשה של הגשת הצעות מחדש מנטרלת לחלוטין את היתרון הבלתי הוגן שדמרי נטל, ויש בכך "כדי לרפא במידה רבה את הפגם שנפל בשל כך בהליך המכרז".

מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן

לגבי דור אנרגיה של מוטי בן משה כתב השופט: “גם דור אנרגיה חטאה בהגשת הצעה משופרת לאחר המועד שקבע לכך הנאמן. אמנם, השיפורים שהכניסה בהצעתה מיום 15.12.20 לא היו משמעותיים כמו אלו של דמרי, אך עדיין, דור אנרגיה הרשתה לעצמה לחרוג מהמועד שנקבע מראש על ידי הנאמן. במאמר מוסגר אציין כי בי. ג’י. אי, בבחינת “צדיק בסדום”, נצמדה בדווקנות ובאורח ראוי להערכה למועדים שקבע הנאמן, ומכתב ההבהרות ששלחה ביום 16.12.2020 לא היווה בשום אופן ניסיון לשפר את הצעתה" .

כזכור, הצעתו של רמי לוי ושותפו לרכישת ישראייר הייתה ההצעה שנבחרה בתחילה על ידי הנאמן  ולמרות זאת הגישו דור אלון ולאחריו דמרי הצעות משופרות. בסביבת לוי חשים כי נעשה לו עוול וכי הצעתו על פי דין היא זו שצריכה להיות מוגשת לאישור ביהמ"ש.

יגאל דמרי, צילום: עמית שעל יגאל דמרי | צילום: עמית שעל יגאל דמרי, צילום: עמית שעל

את ההצעות המשופרות כפי שקבע ביהמ"ש יש להגיש עד 28 בדצמבר בשעה 12:00. וככל הנראה אין בכוונת לוי לשפר את הצעתו. בדור אלון ציינו בתגובה ל החלטת השופט כי: “החברה לומדת את ההחלטה בשיתוף יועציה המשפטיים, ושוקלת את צעדיה”. ורמזו על אפשרות להגיש בג"ץ. כעת זאת פעם ראשונה שחברת BGI מגיבה על החלטת השופט. הצעתו של רמי לוי עמדה על שווי 123 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות