אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר ממשיך להיחלש, הפאונד מזנק לקראת הסכם הברקזיט צילום: globalriskinsights

הדולר ממשיך להיחלש, הפאונד מזנק לקראת הסכם הברקזיט

המטבע האמריקאי יורד ב-0.2% ל-3.217 שקלים; הפאונד קופץ ב-1.1% ל-4.374 שקלים ברקע דיווחים על כך שבריטניה והאיחוד האירופי עשויים להודיע כבר היום על הסכם סחר שיסדיר את היציאה של בריטניה מהאיחוד

24.12.2020, 11:23 | שיר רייטר

הדולר ממשיך לרדת בשוק המט"ח המקומי ובשווקים הבינלאומיים. המטבע האמריקאי נסוג ב-0.2% מול מקבילו הישראלי ונסחר ברמה של 3.217 שקלים. מתחילת השנה ירד הדולר ב-6.8% מול השקל (לא כולל הירידה של היום).

קראו עוד בכלכליסט

"שנת 2021 לא מובטחת כשנה טובה לדולר", כתבו השבוע כלכלני בנק פיקטה השוויצרי. "ראשית, האטרקטיביות של הדולר אמורה לדעוך לנוכח התאוששות כלכלית עולמית מסונכרנת.

"בנוסף, יש סיכוי לעלייה בגירעון התקציבי בארה"ב ולהמשך התערבות מצד הפד - הרחבה פיסקלית וכספית אשר ככל הנראה תפעיל לחץ נוסף על המטבע. הדולר ממשיך ונסחר הרבה מעל הבסיס, וגם הפרשי הריבית והפרשי הצמיחה לשאר העולם המפותח הצטמצמו מהרמות שהיו טרם הקורונה". 

בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון

מדד הדולר נחלש ביותר מ-6% עד כה השנה, כשהמשקיעים מעריכים כי הבנק האמריקאי המרכזי, הפדרל ריזרב, ישמור על מדיניות הריבית הנמוכה שלו. הציפיות בשוק לכך שהמטבע האמריקאי ימשיך להיחלש מתדלקות את שוק המניות ואת מטבעות השווקים המתעוררים.

"חוסר הוודאות נמוך יותר משהיה במרץ. התחלת החיסונים מחזקת את מה שידענו מאז הקיץ - שהדולר חלש", אמר מזן איסה (Mazen Issa), אסטרטג מט"ח ראשי ב-TD סקיוריטיס בניו יורק.

היורו נחלש ב-0.1% ל-3.924 שקלים. בשוק הבינלאומי מטפס היורו ב-0.1% מול הדולר וצמד המטבעות נסחרים ב-1.22 דולר ליורו.

הסכם הברקזיט מגיע סוף סוף לטווח ראייה, והמטבע הבריטי מזנק

 

הפאונד מזנק ברקע תקוות לכינון הסכם ברקזיט בין בריטניה לבין האיחוד האירופי. המטבע הבריטי קופץ ב-1.1% בשוק המקומי ל-4.374 שקלים, מול הדולר מתחזק הפאונד ב-0.8% ל-1.36 דולר.

בריטניה והאיחוד האירופי קרובים להשלמת הסכם הסחר ביניהן, לאחר תקופה ארוכה של דיונים בנושא וחוסר הצלחה להגיע להסכם במסגרת הברקזיט – ההיפרדות של בריטניה מהאיחוד האירופי.

ה-BBC מדווח על התקדמות משמעותית במו"מ בין בריטניה לאיחוד האירופי על הסדרי סחר סופיים, במסגרת הליך הברקזיט – לקראת הדד ליין של 31 בדצמבר. לפי הדיווח, בדאונינג 10 "בטוחים מאד" שהצדדים יגיעו להסכם בקרוב – השיחות בין הצדדים נמשכו עד אחרי חצות ויחודשו בשעות הבוקר.

 

אתמול דיווח כתב בדיילי מייל הבריטי כי הסכם כבר הושג. לפי רויטרס, רצות שמועות שלפיהן ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון יכריז הערב על ההסכם. גם בצוות הפוליטי של ה-BBC מעריכים שייתכן שכבר היום תצא הודעה על הסכם סופי, שצפוי להיות מפורט מאד – אורך המסמך המתגבש הוא כאלפיים עמודים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות