אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף המסחר והקניונים: נערכים להוציא 350 אלף עובדים לחל"ת

ענף המסחר והקניונים: נערכים להוציא 350 אלף עובדים לחל"ת

בפעם השלישית מאז פרוץ משבר הקורונה, ענף המסחר והקניונים צפויים להפסיק פעילות בתחילת שבוע הבא. מאות אלפי מועסקים ישובו לחל"ת; בעלי רשת האופנה זברה: "יש אצלי עובדים שלא קיבלו כסף מהמדינה מהחל"ת השני, ואני מוציא את כל העובדים לחל"ת בפעם השלישית"

24.12.2020, 12:41 | אורנה יפת

בפעם השלישית מאז פרוץ משבר הקורונה, ענף המסחר והקניונים צפויים להפסיק פעילות בתחילת שבוע הבא. בענף מועסקים כ-350 אלף עובדים שרובם הגדול צפוי להשלח לחל"ת שוב, אך בחלק מהחברות עדיין לא התקבלה החלטה בנוגע למספר העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

בקבוצת האופנה בריל, שמפעילה חנויות בזכיינות, צופים כי הזכיינים יוציאו את העובדים לחל"ת עם סגירת החנויות בשבוע הבא. ברשת ובמטה החברה, שגם עובדיו יצאו לחל"ת, מועסקים 1,300 עובדים.

קניון איילון קניון איילון קניון איילון

בקבוצת פוקס יקבלו החלטה ביום ראשון בנוגע למספר העובדים שיצאו לחל"ת, וברשת המשביר לצרכן מסר רמי שביט בעל השליטה: "נלמד את ההחלטה. זה לא סגר הרמטי. זה סגר פוליטי".

בגולף מסרו כי "יוציאו לחל"ת עובדים במקרה של סגר במהלכו נאסר על החברה להפעיל חנויות", וגם בחברה הבת עדיקה לומדים את ההחלטה. "אנו נערכים לקראת הסגר ולומדים את הנושא. כרגע עדיין לא יודעים", נמסר מהחברה. בקסטרו, פקטורי 54 וזארה סירבו להגיב בנושא, אם כי ברור שגם הן ישלחו את העובדים הביתה עם הדממת המסחר.

אלון דויטש, הבעלים של רשתות האופנה סלקט וזברה, מתכוון להוציא את העובדים לחל"ת בפעם השלישית. בשתי הרשתות מעסיקה הקבוצה 350 עובדים. "עדיין יש אצלי עובדים שלא קיבלו כסף מהמדינה מהחל"ת השני, ואני מוציא את כל העובדים לחל"ת בפעם השלישית", מסר דויטש.

בקבוצת הקניונים מליסרון, המעסיקה בין היתר אנשי אבטחה, סיירים ועובדי ניקיון, מתכוונים להוציא את העובדים לחל"ת בסגר השלישי, אך טרם נקבע מספרם. "כמו בכל סגר, מליסרון נערכת ומבצעת את ההתאמות הנדרשות לצמצום פעילות, ובין היתר הוצאת עובדים לחל"ת", נמסר מהקבוצה. בקבוצת ביג, המפעילה בעיקר מרכזי קניות פתוחים, לא מתכוונים להוציא בשלב זה עובדים לחל"ת.

חנות זברה בקניון כ"ס, צילום: יאיר שגיא חנות זברה בקניון כ"ס | צילום: יאיר שגיא חנות זברה בקניון כ"ס, צילום: יאיר שגיא

אבי שומר, בעלי רשת צומת ספרים מסר כי החברה תשתדל לא להוציא עובדים לחל"ת. "הסגרים האחרונים פגעו בביטחון התעסוקתי הכלכלי והחוסן של העובדים. אסור להשית עליהם עונש נוסף". שומר הוסיף כי "על פי התקנות נראה שתימשך האכיפה הבררנית והסגר המחורר, כפי שהיה בעבר".

ברשת אופטיקה הלפרין, המעסיקה כ-500 עובדים, ישארו חצי מחנויות הרשת פתוחות כיוון שהרשת מוגדרת רשת חיונית. חצי מהעובדים יועסקו בחנויות הפועלות ומחצית מהעבודים האחרים ישארו בסטנד ביי ולאחר שבוע יחליפו את עובדי החנויות הפתוחות. "אני עושה את תחלופה בין העובדים כדי שאף עובד לא יינזק, ואחרי שבוע נבחן איך הדברים עובדים", מסר יעקב הלפרין מנכ"ל הרשת.

באופטיקנה בוחנים את הדברים וטרם התקבלו החלטות בנוגע לחל"ת אך מעצם היותה חיונית תפעיל הרשת עשרות חנויות בסגר השלישי, וחלק מהסניפים ישארו סגורים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות