אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ימים אחרונים למכרז אטרקטיבי במיוחד ליזמים וקבלנים לבניית 132 צמודי קרקע בשכונה חדשה שנבנית במצפה רמון קרדיט: המועצה המקומית מצפה רמון

ימים אחרונים למכרז אטרקטיבי במיוחד ליזמים וקבלנים לבניית 132 צמודי קרקע בשכונה חדשה שנבנית במצפה רמון

מכרז לבניית שכונה חדשה וייחודית במצפה רמון מושך אליו יזמים וקבלנים מכל רחבי הארץ בשל הפוטנציאל הנדל"ני - כלכלי יוצא הדופן המוצע באזור הדרום

24.12.2020, 18:04 | בשיתוף המועצה המקומית מצפה רמון
בשורה ליזמים ולקבלנים מגיעה עם פרסום מכרז באתר רמ"י לבניית 132 יח"ד בשכונה חדשה במצפה רמון.

אזור הדרום המתפתח מייצר שפע מקורות השקעה ליזמים וקבלנים המובילים את שוק הנדל"ן ותרים אחר הזדמנויות חדשות וכניסה לאזורים בצמיחה בנקודות הפיתוח הראשוניות שלהן.

הכנת התשתיות לעבודות פיתוח השכונה החדשה 'נגה' במצפה רמון החלו עוד בטרם נבחר יזם או קבלן לביצוע, דבר המספק יתרון לכשעצמו לקבלנים שיוכלו להשתלב בתהליך הקיים.

מצפה רמון הוא אחד היישובים הקסומים, הבודדים בישראל הממשיכים לשמר את ההווי והקסם של תחילת ההתיישבות, תוך אחיזה בצביון הקסום והאותנטי של נוף פלאי מדברי, שטחים פתוחים רחבים, אוויר נקי לנשימה הרחק מהפקקים ועומס המרכז, ובתוך כל אלו, קהילה קטנה של תושבים המונה כ-5,000 תושבים בלבד הצפויה לגדול ולהתפתח כלכלית באמצעות יוזמות תומכות של המועצה.

בחודש יוני האחרון, על פי הפרסומים, אושרה למתן תוקף תכנית המתאר למצפה רמון אשר משקפת את המיקום הייחודי בעל הערך הבינלאומי. התכנית כוללת הגדלת הישוב ב-3,000 יחידות דיור, פיתוח תעסוקה איכותית ותשתיות עבודה מרחוק ופיתוח תיירות האזור כמנועים העיקריים להבטחת פרנסת התושבים. תכנית המתאר למצפה רמון כוללת מלונות ואפשרויות לינה ואירוח שונות לצד פיתוח פרויקטים תיירותיים ייחודים.

עם התכניות להרחבת היישוב והגדלת פוטנציאל הצמיחה הכלכלית באזור, המועצה המקומית מצפה רמון יחד עם משרד הבינוי והשיכון החלה בפיתוח השכונה החדשה, נגה, שתכלול 181 צמודי קרקע סך הכל - 49 יח"ד יבנו בצידה המזרחי של השכונה במתווה 'בנה ביתך' (להן ניגשו עד עתה 100 משפחות) ו-132 יח"ד בחלקה המערבי של השכונה, השמורות ליזמים.

המכרז, ביוזמת המועצה המקומית מצפה רמון ומשרד הבינוי והשיכון, אשר יסתיים ב-28/12/20, מהווה הזדמנות נדירה ויוצאת דופן ליזמים וקבלנים אשר יזכו להטביע את חותמם ולקחת חלק היסטורי בפיתוח הנגב ובמתן מענה לעלייה המתמדת בביקושים ליחידות דיור באזור.

שטח הבנייה בשכונת נגה חולק לשלושה חלקים כך שניתן לגשת למכרז עבור 44, 34 או 54 יחידות וכמובן ניתן לגשת למכרז עבור כל 132 יחידות הדיור.

תנופת הבניה והפיתוח של היישוב ביחד עם צמיחה מתמדת בביקושים והעובדה כי בשכונה מתבצעות בפועל עבודות הפיתוח הופכת את המכרז להזדמנות נדירה למביני עניין ומצטרפת למארג ההזדמנויות הנדירות ליזמים, קבלנים ומשקיעים אשר הבינו את פוטנציאל הרווח בהשקעות בשכונה.

על התכנון והביצוע של השכונה אמונה החברה לפיתוח מצפה רמון בשיתוף פעולה עם משרד הבינוי והשיכון. החברה לפיתוח מצפה רמון פועלת לפיתוח היישוב והצמיחה הכלכלית שלו, באמצעות תכניות מגוונות.

רוני מרום, ראש מועצת מצפה רמון, צילום: שירי בר און רוני מרום, ראש מועצת מצפה רמון | צילום: שירי בר און רוני מרום, ראש מועצת מצפה רמון, צילום: שירי בר און

עו״ד נעמה דהן כתר, מנכ״לית החברה לפיתוח מצפה רמון, אומרת: "בשנים האחרונות חלו תמורות משמעותיות במצפה רמון. התנהלות הנהגת היישוב ייצרה אמון משמעותי של משרדי הממשלה, שהניבו השקעות משמעותיות ביישוב, ועתה הבשילה השעה של יזמי הנדל״ן לקטוף את הפירות. ישנן הזדמנויות נדירות בתחומי המלונאות והתיירות, כמו כן הזדמנות חד פעמית בבניית שכונת מגורים כה ייחודית כשכונת נגה".

"החברה לפיתוח מצפה רמון, בשיתוף פעולה אמיץ עם משרד הבינוי והשיכון, מנהלת את התכנון והביצוע של השכונה ומקפידה על איכות ביצוע ברמות הגבוהות ביותר. החברה ביחד עם המועצה המקומית תלווה את היזמים יד ביד עד לקבלת היתר ותחילת הבנייה. תנופת הבנייה והפיתוח של היישוב, ביחד עם צמיחה מתמדת בביקושים והעובדה כי בשכונה מתבצעות בפועל עבודות הפיתוח, הופכת את המכרז להזדמנות נדירה למביני עניין״.

מהם התנאים להשתתפות במכרז?

"המכרז קורא לכל מציע באשר הוא. כל יחיד או תאגיד רשאים לגשת. ניתן להציע הצעה למתחם אחד, או יותר. אנו מחפשים יזמים בעלי יכולת לעמוד בפרויקט בסדר גודל זה, אשר יתחברו לחזון הפרויקט ויתנו את המענה המקצועי ביותר בכל שלבי הביצוע".

כיישוב מתפתח שעתיד להיות במרכז מפת הנדל"ן של ישראל ומוקד משיכה לתושבים חדשים מכל רחבי הארץ בשנים הקרובות, מהו הפוטנציאל הכלכלי והתדמיתי ליזמים וקבלנים שיזכו במכרז?

"מצפה רמון נמצאת בתנופת פיתוח של פרוייקטים בהווה לצד תכניות עתידיות רבות המאפשרות הקמת מיזמים כלכליים בתיירות, מסחר, מגורים, תעשיות מתקדמות בתחומים שונים ויצירתיים, כל אלה בשיתוף פעולה עם רשות מקומית קואופרטיבית עם חזון".

השטח במצפה רמון, קרדיט: המועצה המקומית מצפה רמון השטח במצפה רמון | קרדיט: המועצה המקומית מצפה רמון השטח במצפה רמון, קרדיט: המועצה המקומית מצפה רמון

מהם הגורמים, לדעתך, שהובילו לנהירה למצפה רמון בשנים האחרונות ולביקושים ליח"ד נוספות? מה מייחד את מצפה רמון מיתר היישובים בישראל?

"בשנים האחרונות עולים לאנשים צרכים רבים, אשר להם מצפה רמון מספקת מענה מתוקף מיקומה וייחודה, כמו – מענה איכותי לבריחה מאורח חיים לחוץ ואינטנסיבי ומתרבות הצריכה, חיבור לטבע ולמרחב הפתוח, השלווה והרוגע. מדובר ביישוב עם אווירה מאוד מיוחדת ופשוטה. אנשים באים לחוויה ולנוף, מתאהבים ונשארים. יש פה גם התגשמות של החזון הציוני של בן גוריון – יישוב הפריפריה, הנגב, התעסקות בחקלאות ועוד".

מהם היתרונות לתושבים במגורים ובחיים במצפה רמון?

"קהילה איכותית ומגוונת, איכות חיים גבוהה, סביבה נקייה, אפשרויות רבות לשהייה בטבע, חינוך איכותי ומוביל שפונה למגוון רחב של קהלים (כדוגמת גן היער הראשון בארץ), וביטחון אישי גבוה".

ספרי קצת יותר על השכונה החדשה נגה מנקודת מבטך...

"השכונה תוכננה בקפידה. כל זווית נוף נלקח בחשבון ונעשתה חשיבה מעמיקה על תכנון המאופיין בחיבור לטבע והיטמעות במדבר היפה הפרוש מסביבה. השכונה נמצאת בפאתי המדבר, באזור בתולי שלא יהיה בו פיתוח – ולכן הנוף המרהיב תמיד יהיה חלק מחוויית המגורים בשכונה. התושבים בשכונה ייהנו מאטרקציות והזדמנויות כגון גינות קהילתיות, טיילת נעימה ונגישה, שבילי אופניים שמחברים לשטחים הטבעיים מסביב וגם למרכז היישוב כל זאת בתכנון חדיש ויצירתי המתאים לכל סוגי האוכלוסייה.

לדברי רוני מרום-מרציאנו, ראש מועצה מקומית מצפה רמון: "זוהי ללא ספק השכונה האטרקטיבית ביותר במצפה רמון הממוקמת במקום נדיר מבחינה נופית. זהו המקום האידאלי לאלו המחפשים איכות חיים, חינוך מעולה, ביטחון פיזי, קהילה קטנה ומיוחדת, מזג אויר נפלא, שקט ועוד".

המכרז לקבלנים ויזמים לבניית שכונת נגה יסתיים ב-28/12/2020. ניתן להגיע למסמכי המכרז מאתר רשות מקרקעי ישראל.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות