אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הפרישה המפתיעה של קפלן: שלמה פשה מונה למנכ"ל פסגות צילום: רמי זרנגר

אחרי הפרישה המפתיעה של קפלן: שלמה פשה מונה למנכ"ל פסגות

פשה משמש כיום סמנכ"ל בכיר בבית ההשקעות ויו"ר פסגות גמל, הוא ימשיך בתפקידו בחברת הגמל וימונה לתפקידים נוספים בתוך פסגות; המנכ"ל ראובן קפלן הודיע אתמול על פרישה, שנה ורבע בלבד אחרי שנכנס לתפקיד

24.12.2020, 16:39 | נעמי צורף

שלמה פשה מונה למנכ"ל בית ההשקעות פסגות, במקומו של ראובן קפלן שהודיע אמש במפתיע על פרישה, שנה ושלושה חודשים בלבד לאחר שמונה.  

קראו עוד בכלכליסט

פשה משמש כיום סמנכ"ל בכיר בבית ההשקעות פסגות ויו"ר פסגות גמל. במקביל לתפקיד המנכ"ל הוא ימשיך לכהן כיו"ר פסגות גמל, וימונה גם ליו"ר חברת הקרנות וחברת ני"ע.  

שלמה פשה, צילום: רמי זרנגר שלמה פשה | צילום: רמי זרנגר שלמה פשה, צילום: רמי זרנגר

פשה מסר: "כמי שעובד בחברה למעלה מ-25 שנים במגוון תפקידים, וכמי שצמח והצמיח דורות של עובדים ומנהלים בפסגות, אני לוקח על עצמי את המשימה באחריות גדולה מתוך אמונה שלמה בכך שנעשה את המיטב עבור לקוחות פסגות".

הודעת הפרישה של קפלן הגיעה במקביל למאמצים ארוכים של בעלת השליטה בבית ההשקעות, קרן אייפקס בראשות זהבית כהן, לקדם מהלך של מכירת בית ההשקעות. כבר מספר חודשים מקיימת הקרן מגעים עם קבוצת משקיעים זרים בראשות רון וייסברג.

בנוסף, נשמעות הערכות כי מתקיימים גם ניסיונות למכירת בית ההשקעות בחלקים (פעילות הגמל, קרנות הנאמנות וכדומה) לגופים פיננסים מקומיים. בשבוע שעבר ועד העובדים של פסגות אף שלח מכתב בנושא לחברה, ובו כתב כי הוא מבין שמתרקמת עסקה, ושהוא דורש לדעת פרטים בנושא.

מכירת פסגות מתמשכת זה זמן רב, ונראה כי באייפקס מתקשים למצוא רוכש במחיר המבוקש. אייפקס רכשה את בית ההשקעות לפני עשר שנים בשני שלבים, כשבסך הכל השקיעה 2.5 מיליארד שקל ברכישה - שווי גבוה משמעותית מהשווי שהיא צפויה לקבל תמורת המכירה. פסגות מנהלת כיום נכסים בהיקף של 165 מיליארד שקל.

במהלך השליטה של קרן אייפקס בפסגות התחלפו ארבעה מנכ"לים. הראשון היה רונן טוב, אחריו חגי בדש, אחריו ברק סורני ולבסוף קפלן, שכהונתו הייתה הקצרה מבין כולם. במהלך כהונתו הקצרה הוביל קפלן קיצוץ של 15% מכוח האדם, וכן תוכנית ארגון מחדש שכללה פירוק של חטיבת הלקוחות ופיזורה בין מוקדי הפעילות השונים של בית ההשקעות. בנוסף, הוא ביצע שינויים במערך ההשקעות של פסגות, ומינה בין היתר את גת מגידו כסמנכ"לית ההשקעות של חברת הגמל והפנסיה.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות