אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרך לקוורום במועצת תאגיד השידור שוב נבלמה: ועדת גילאור פסלה את דורית ענבר צילום: עמית שעל

הדרך לקוורום במועצת תאגיד השידור שוב נבלמה: ועדת גילאור פסלה את דורית ענבר

מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה הייתה בניגוד עניינים עם התאגיד, שמשקיע בחברות שמפיקות סרטים בהם תומכת הקרן; אישורה היה יכולה להוביל לקוורום במועצה (7), שלא פעילה מאז אפריל, וכוללת כיום 6 חברים

24.12.2020, 17:39 | אביאור אבו

ועדת גילאור פסלה את דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, מלכהן כחברה במועצת תאגיד השידור. ביום ההחלטה, ענבר גם הסירה את מועמדותה, לאור הסחבת במינויה. אישורה היה יכולה להוביל לקוורום במועצה (7), שלא פעילה מאז אפריל.

כפי שנחשף בכלכליסט, ענבר נמצאת בניגוד עניינים עם התאגיד, שמשקיע בחברות שמפיקות חלק מהסרטים הדוקומנטריים שבהם תומכת הקרן. ענבר הייתה מיועדת לכהן במועצה כנציגת ציבור בעלת ניסיון בתפקיד ניהולי בגוף העוסק בשידורים. מוועדת האיתור לחברי המועצה נמסר בזמנו כי הנושא נבדק לעומק וכי חבריה השתכנעו שאין שום ניגוד עניינים.

קראו עוד בכלכליסט

ענבר היתה אחת המועמדות לתפקיד מנכ"ל תאגיד השידור, אך לבסוף בחרה מועצת התאגיד להמשיך עם אלדד קובלנץ. היא שימשה בין השנים 2003-2000 יו"ר מועצת הכבלים והלוויין וכן מנכ"לית מנהלת הסדרת השידורים לציבור. בין השנים 2005-2004 שימשה מנכ"לית טלעד, זכיינית ערוץ 2 לשעבר, ובין השנים 2009-2007 היתה סגן יו"ר וחברה בוועד הפועל של רשות השידור.

דורית ענבר מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, צילום: עמית שעל דורית ענבר מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה | צילום: עמית שעל דורית ענבר מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, צילום: עמית שעל

כאמור, משנת 2008, ענבר משמשת כמנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. הקרן היא עמותה ללא מטרות רווח, שהוקמה בשנת 1993 במטרה לתמוך ביצירות קולנוע ישראלי. התאגיד השקיע בסרטי תעודה הנתמכים על ידי הקרן, כמו "הדווקאים", "מאז שנדב" ו"ליגה ג'".

740 מיליון שקל ללא פיקוח

מועצת התאגיד חזרה לפעילות לפני כחודש, לאחר אישורם של 7 חברים בידי ועדת גילאור. אישורם הגיע לאחר שהמועצה לא הייתה פעילה מאז אפריל, כאשר 12 חבריה סיימו את תקופת כהונתם בתום ארבע שנים. עם זאת, אחד החברים שאושרו, חמיס אבולעפיה, נפטר לאחר מכן ממחלת הקורונה. המועצה עומדת כעת על 6 חברים בלבד – מצב שאינו מאפשר קבלת החלטות.

איתורם של שישה חברי מועצה נוספים מופקד עתה בידי ועדת איתור בראשות השופט בדימוס אילן שיף והם נדרשים לאישורו של שר התקשורת. לאחרונה המליצה הוועדה למנות את ד"ר שרון ידין למשבצת המשפטנית. אחד התפקידים שלא מאוישים הוא במשבצת של "בעל מומחיות חשבונאית ופיננסית", שהכרחי עבור פעילות ועדת הביקורת על המועצה, בנוסף למשפטן.

התאגיד, בניהולו של אלדד קובלנץ, הכין את התקציב לשנת 2021 שעומד על כ-740 מיליון שקל, לעומת 780 מיליון שקל ב-2020. מועצת התאגיד, בראשות היו"ר גיל עומר, הייתה אמורה לאשר את התקציב עד לסוף נובמבר, אך כאמור חסרת יכולת התכנסות. על פי חוק, הנהלת התאגיד תמשיך לנהל את התקציב שהכינה, גם בלא פיקוח המועצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות