אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב מוכרת את הנכס היחיד שלה בגרמניה - ברווח של 178 מיליון שקל

גזית גלוב מוכרת את הנכס היחיד שלה בגרמניה - ברווח של 178 מיליון שקל

החברה התקשרה בהסכם מחייב למכירת הנכס שממוקם בעיר מינכן, תמורת 87 מיליון יורו (כ-342 מיליון שקל); עלות הנכס המקורית עמדה על 41.6 מיליון יורו (כ-164 מיליון שקל) והוא נרכש לפני 12 שנה; המכירה מגיעה בהמשך לתוכנית עליה הודיעה החברה מוקדם יותר השנה: מימוש נכסים שאינם נכסי ליבה והתמקדות בערים מרכזיות בעולם

24.12.2020, 18:46 | חזי שטרנליכט

מניית גזית גלוב התאוששה ביומיים האחרונים ועלתה בכ-4.2%, אך היא מסכמת את השבוע בירידה של 6.8%. הסיבה היא המוטציה הבריטית שמעלה את החששות לסגרים ברחבי העולם. גזית גלוב המנהלת מרכזים מסחריים בארץ, באירופה, בארה"ב ובברזיל.

קראו עוד בכלכליסט

יחד עם זאת, החברה הודיעה היום כי מכרה את הנכס היחידי שהיה לה בגרמניה. המכירה צפויה לייצר לה רווח הון של 178 מיליון שקל.

מנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן מנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן מנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן

לפי גזית גלוב, החברה התקשרה בהסכם מחייב למכירת הנכס שממוקם בעיר מינכן תמורת 87 מיליון יורו (כ-342 מיליון שקל). עלות הנכס המקורית עמדה על 41.6 מיליון יורו (כ-164 מיליון שקל) והוא נרכש לפני 12 שנה.

המכירה מגיעה בהמשך לתוכנית האסטרטגית עליה הודיעה גזית גלוב מוקדם יותר השנה: מימוש נכסים שאינם נכסי ליבה והתמקדות בערים מרכזיות בעולם. תוכנית אשר מטרתה, בין היתר, לחזק את מבנה ההון ולהגדיל את יתרות הנזילות של החברה.

העסקה באה בהמשך להודעת החברה בחודש האחרון על השלמת מכירת קרקע במקדוניה תמורת כ-18.3 מיליון יורו (כ-72 מיליון שקל).

צבי גורדון, סמנכ"ל השקעות גזית גלוב מסר כי החברה הפכה חלק מהנכס, ממשרדים למגורים, ואף השכירה שטחים מהנכס לעיריית מינכן. "הנכס הנמכר הנו הנכס היחידי בו החזקנו בגרמניה וחרף אי הוודאות בשווקים על רקע מגפת הקורונה הוא נמכר במחיר מלא בדומה לערכו בספרי החברה", ציין גורדון.

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב הוסיף כי "מכירת הנכס היחידי שלנו בגרמניה מתבצעת לאחר שהשלמנו את תהליך ההשבחה שלו ובמחיר מלא. המכירה נעשית במסגרת האסטרטגיה עליה הודענו למימוש נכסים שהשבחתם הסתיימה ושאינם בליבת עסקינו. אנו נמשיך לפעול בהתאם לתוכנית האסטרטגית שלנו למימוש נכסים שאינם נכסי ליבה לאחר שהשבחתם הסתיימה ובמחיר מלא, אשר תגדיל ותחזק את מבנה ההון ויתרות הנזילות שלנו לצד איתור הזדמנויות ייחודיות באזורי פעילות הליבה שלנו בדומה להודעתנו אמש על רכישת הנכס בבוסטון".

אתמול הודיעה גזית גלוב כי החברה הבת בבעלותה המלאה, גזית הורייזון, רכשה בניין בשטח של כ-4,650 מ"ר בסמוך לאוניברסיטת הארוורד - תמורת כ-45 מיליון דולר. את המבנה מכרה חברת ניהול נכסים משפחתית, אשר החזיקה בבניין יותר מ-50 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות