אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל יבוא הקנאביס: כפיר ומנור גינדי דוחים ההשקעה במתקן גידול צילום: טל שחר

בגלל יבוא הקנאביס: כפיר ומנור גינדי דוחים ההשקעה במתקן גידול

חברת הקנאביס הרפואי קאנומד דיווחה אתמול בערב כי היא דוחה את המשך השקעתה במתקן הגידול התוך מבני בשל הייבוא המאסיבי של קנאביס רפואי ארצה. תחזיות החברה להכנסות מהמתקן עומדות על 15.2 מיליון שקל ל-2021, ו-122.8 מיליון שקל ל-2023

25.12.2020, 11:03 | צלי גרינברג
חברת "קאנומד תעשיות קנאביס רפואי" דיווחה אתמול בערב (ה'), כי החליטה לדחות את המשך ההשקעה וההקמה של מתקן Canno1, שהינו מתקן גידול תוך מבני (Indoor) שהיא החלה להקים באזור התעשייה ציפורית שבנצרת עילית.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מייחסת את עצירת השקעתה בו לייבוא הקנאביס הרפואי המתאפשר ארצה. היא מציינת כי השקעותיה בהקמת המתקן עומדות לעת זו על כ-3.6 מיליון שקל, וכי היא בוחנת מספר חלופות השקעה, ובכללם הכנסת שותף.

מימין: כפיר ומנור גינדי. עוצרים השקעות, צילום: טל שחר מימין: כפיר ומנור גינדי. עוצרים השקעות | צילום: טל שחר מימין: כפיר ומנור גינדי. עוצרים השקעות, צילום: טל שחר

המתקן היווה את גולת הכותרת של החברה, ועל פי תחזיות קאנומד היה עתיד לתפוס חלק ארי מהכנסותיה העתידיות.

במצגת שפורסמה לשוק ההון על ידי חברת הקנאביס הציבורית באוגוסט האחרון, הציגה קאנומד תחזיות לפיהן יעמדו הכנסותיה מהמתקן, ללא ייצוא, על 15.2 מיליון שקל כבר בשנת 2021 מתוך 95.1 מיליון שקל הכנסות לכלל פעילותה.

התחזית היא לצמיחה עיקרית בהכנסות Canno1 ל-61.2 מיליון שקל מתוך 155.3 מיליון שקל ב-2022, ול-122.8 מיליון שקל מתוך כ-217.1 מיליון שקל הכנסות ב-2023.

המצגת פורסמה יממה לאחר דיווח החברה על מכתב כוונות לייצוא ומכירת 1.2 טון קנאביס רפואי בשנה למשך 3 שנים לגרמניה תמורת כ-10 מיליון יורו, המתבסס על פעילותה החקלאית במתקן ה-Indoor.

פעילות ה-Indoor הייתה גם אחד מעיקרי הדברים שהוצגו על ידי האחים כפיר ומנור גינדי, בעלי השליטה העיקריים בקאנומד (40.18%), עם כניסתם לתחום הקנאביס ומיזוג חברת הקנאביס הפרטית שלהם ביופארם, לקאנומד, שהושלם בתחילת מרץ האחרון.

במצגת למשקיעים מינואר האחרון, טרום המיזוג בין השתיים, הציגה ביופארם את מתקן ה-Indoor כאחד מנכסיה העיקריים, שפתיחתו עתידה כבר במהלך רבעון 4 השנה. עיקר הצגתו אז הייתה סביב גידול וייצור של קנאביס רפואי איכותי, שיועד בעיקר לייצוא.

מתקן ה-Indoor אינו הפעילות היחידה של קאנומד, המפעילה חממות במושב משואה שבבקעת הירדן, שהוקמו עוד טרום מיזוגה של ביופארם אליה, ובפעילות בתי מרקחת שנרכשו השנה. קאנומד נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 92.7 מיליון שקל ומנייתה ירדה 53.21% מתחילת השנה.

מקאנומד נמסר בתגובה: "אין בהחלטת הדחייה כדי לפגוע באלו מההתחייבויות שעל פי ההסכמים שנחתמו עד כה על ידי קאנומד ו/או תאגידים בשליטתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות