אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נערכים לסגר השלישי: זינוק בשימוש בכרטיסי אשראי צילום: גטי אימג'ס

נערכים לסגר השלישי: זינוק בשימוש בכרטיסי אשראי

הבוקר נרשמה עלייה של 12% בשימוש בכרטיסי אשראי לעומת השבוע שעבר, ואתמול נרשם זינוק של 14%; על אף העלייה, העומסים ברשתות המזון נמוכים יותר לעומת הסגרים הקודמים

25.12.2020, 13:54 | עירית אבישר

הישראלים נערכים לסגר השלישי, שייכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב. מנתוני חברת שב״א (שירותי בנק אוטומטיים), מנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, עולה כי בשעות העומס אתמול והבוקר נרשמו עליות בהיקף הרכישות בכרטיסי אשראי. נתוני השימוש בכרטיסי אשראי מהווים אינדיקציה להיקף הרכישות והצריכה במשק.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר נרשמה עלייה של מעל ל-12% בשימוש בכרטיסי אשראי לעומת נתוני השבוע שעבר, והיקף הרכישות עד לשעה 12:00 הגיע ליותר מ-360 מיליון שקל. אתמול נרשמה עלייה גבוהה יותר, של מעל14% לעומת השבוע שעבר, והיקף הרכישות עד לשעה 18:00 בערב חצה את רף המיליארד שקל.

על אף העלייה, העומסים, בעיקר ברשתות המזון, נמוכים יותר לעומת טרום הכניסה לסגרים הקודמים. עם זאת הסגר השני אירע לפני ראש השנה, מה שתרם גם כן לעומסים.

כבר בסגר השני נרשם שיפור בשימוש בכרטיסי אשראי לעומת נתוני הסגר הראשון, שהיו נמוכים במיוחד, וזאת מכיוון שעסקים רבים שיפרו את יכולות מכירת האונליין בין הסגרים, והציבור כולו הסתגל למציאות החדשה. הצפי שהמגמה הזו תימשך גם בסגר השלישי.

קניות בירושלים (ארכיון), צילום: עמית שאבי קניות בירושלים (ארכיון) | צילום: עמית שאבי קניות בירושלים (ארכיון), צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות