אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחלוקת על תנאי הפרישה של ניר גלעד עוברת לגישור צילום: עמית שעל

המחלוקת על תנאי הפרישה של ניר גלעד עוברת לגישור

בשלב ראשון תשלם מגדל לגלעד שכר לתקופה של שישה חודשים, אם הגישור לא יוביל לפשרה יוכל גלעד לפנות לבית המשפט; גלעד דורש לשלם לו את השכר לפי תקופת החוזה, כלומר לעוד שלוש שנים - עלות שכר שמוערכת ב-7 מיליון שקל

27.12.2020, 10:40 | עירית אבישר

המחלוקת בנוגע לתשלום המגיע ליו"ר מגדל המודח ניר גלעד עוברת לגישור. חברת הביטוח הודיעה הבוקר (א') כי החברה וגלעד הסכימו לפנות להליך גישור, ואם הגישור לא יוביל לפשרה, יוכל גלעד לפנות לבית המשפט לפעול למיצוי זכויותיו. 

קראו עוד בכלכליסט

בכל אופן, בשלב ראשון במגדל ישלמו לגלעד משכורת לתקופה של שישה חודשים. מתוכם חודש אחד שבהם הוא יישאר בתפקיד באופן רשמי ועוד חמישה מתוך שישה חודשי הודעה מוקדמת על סיום חוזה ההעסקה, שלהם הוא זכאי. עוד נקבע כי את תפקיד יו"ר מגדל ביטוח הוא יסיים בסוף השנה, ובתחילת פברואר יסתיים גם תפקידו כמנכ"ל החברה האם מגדל אחזקות. עוד נקבע כי מגדל מוותרת לגלעד על התחייבותו לאי תחרות, כפי שנקבעה בהסכם השכר. 

ניר גלעד, מנכ"ל מגדל אחזקות ויו"ר מגדל ביטוח, צילום: אלכס קולומויסקי ניר גלעד, מנכ"ל מגדל אחזקות ויו"ר מגדל ביטוח | צילום: אלכס קולומויסקי ניר גלעד, מנכ"ל מגדל אחזקות ויו"ר מגדל ביטוח, צילום: אלכס קולומויסקי

בעבר פורסם כי גלעד לא מתכוון לוותר על השלמת חוזה ההעסקה שלו, שתקופתו נקצבה לעוד שלוש שנים, ולמעשה דורש לקבל את התגמול עבור אותן שנים. עלות שכרו עמדה על מעל 2.5 מיליון שקל בשנה. אם מנטרלים את התשלום לשישה חודשים בהודעה מוקדמת, מדובר בסכום מוערך של כ-7 מיליון שקל שמצוי במחלוקת בין הצדדים. גלעד נחשב לאחד השכירים המתוגמלים במשק. בתפקידו כמנכ"ל החברה לישראל, שאותו מילא במשך שמונה שנים, הוא צבר שכר בעלות של מעל 100 מיליון שקל.

ביום חמישי האחרון נבחר מוטי רוזן לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח, בתום תהליך ארוך ויצרי, שהוביל לעימות בין בעל השליטה במגדל שלמה אליהו לבין יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת. העימות נבע מההדחות המרובות שהוביל אליהו במשרות הבכירות במגדל. העימות הסתיים בכך שאליהו פרש ממגדל ביטוח, ונותר רק כיו"ר מגדל אחזקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות