אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליידוס מרחיבה את השקעותיה בישראל ומחפשת שיתופי פעולה

ליידוס מרחיבה את השקעותיה בישראל ומחפשת שיתופי פעולה

כחלק מהפעילות האסטרטגית העולמית שלה, חברת ליידוס, חברת Fortune500 ומובילה ביישום ואינטגרציה של פתרונות מדע וטכנולוגיה מתקדמים, הודיעה על תוכניות להרחיב את פעילותה העסקית ונוכחותה בישראל. ההשקעה המתמשכת של ליידוס בשוק הישראלי, תכלול צמיחה בכוח האדם בחברה והגברת שיתופי פעולה עם ארגונים וסטרטאפים מקומיים ובינלאומיים

27.12.2020, 13:17 | בשיתוף ליידוס
ענקית ביטחון רב תחומית

ליידוס ישראל, חברה-בת בשליטה מלאה של ליידוס, הוקמה לפני כארבע שנים כתוצאה מרכישה של ליידוס את חטיבת מערכות המידע והפתרונות הגלובאליים של לוקהיד-מרטין. ליידוס התפתחה למובילה בתעשייה, ופועלת ביותר מ-120 מדינות עם כוח עבודה של 37,000 אנשי מקצוע בתחומי המדע, הטכנולוגיה וההנדסה. היא ידועה בגין פעילותה בתחום אינטגרציית המערכות. בין לקוחותיה של ליידוס נמנים גופי הביטחון והממשל הפדרלי של ארה"ב ,צבאות אוסטרליה ובריטניה , צבא ארה״ב, סוכנות החלל נאס"א, המשרד להגנת המולדת, רשות התעופה הפדרלית האמריקאית ומגוון רשויות פדרליות רבות נוספות.

בשנים האחרונות, לאחר רכישת חברות נוספות בסכום של למעלה מ-2.7 מיליארד דולר, ליידוס הרחיבה את הפעילות שלה בשווקי הבטחון, החלל, הבידוק והאבטחה, בין היתר בשדות תעופה ומעברי גבול. מלבד תחום הביטחון, מתמחה ליידוס גם במודיעין, פתרונות שונים לתשתיות לאומיות במגזר הציבורי והבריאות. הפורטפוליו של ליידוס כולל מוצרים ושירותים מקצה לקצה, בין השאר, מערכות שליטה ובקרה אווירית צבאיות ואזרחיות; מערכות אבטחה למתקנים ותשתיות קריטיים; ואף מערכות בתחום הרפואה הדיגיטאלית וניהול בתי חולים, התומכות בפעולות קריטיות במאות בתי חולים בכל רחבי ארה״ב. 

חלק חשוב באסטרטגית החברה, שמתוכננת לספק ללקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים פתרונות חדשניים וערך רב, הוא מתן מגוון פתרונות מותאמים לצרכים של כל לקוח.

פתרונות ייחודיים לשוק תובעני

מנכ"ל ליידוס ישראל, שלי גוטמן, תא"ל במילואים חיל האוויר, מציין שלוש נקודות מרכזיות שמהוות אבני ייסוד של פעילות החברה בארץ. הראשונה היא מעמדה כחברת טכנולוגיה מובילה בתעשייה. כספקית של מערכות ושירותים לגופי ביטחון האחראים להגן על אזרחים, נכסים, תשתיות, ומידע מסביב לעולם, ליידוס מביאה ארצה יכולות שלא היו קיימות עד כה בארץ. הנקודה השנייה של גוטמן היא שהפעילות והצמיחה של ליידוס בארץ נעשות בשיתוף פעולה עם תעשיות ישראליות. גוטמן מציין את החזון הישראלי של ליידוס ומאמציה להצמיח כשרונות מקומיים ולפתח את פעילותה בדרום הארץ, בנגב. החברה ממוקמת בבאר שבע כחלק מהמהלך הלאומי לקידום הנגב. 

"כמוביל עולמי בתחום ה-IT, מדע והנדסה, לליידוס יש ניסיון ראשון במעלה בתמיכה בתוכניות לאומיות ברמת מורכבות גבוהה," אמר גוטמן. "השוק הישראלי מהווה חלק חשוב באסטרטגיה של ליידוס. במונחים של שיתוף פעולה עם חברות ישראליות, תרבות ארגונית וברמה המבצעית, החיבור של ליידוס לשוק הישראלי מתאים מאד. ליידוס הינה אחת מבין מעט החברות בקטגוריה שלה שמפעילה משרד בישראל באמצעות חברת בת מסווגת שמסוגלת להעניק שרותים לגופים בטחונים ; יש לנו את היכולת לחבר בין פרויקטים אמריקניים לישראליים ואת הכוח לשנות ולהביא לשוק הישראלי פתרונות, ידע ויכולות ייחודיים שעד כה לא נראו בארץ. הפורטפוליו הרחב של ליידוס מביא פתרונות עוצמתיים וממוקדי מטרה ייחודיים לשוק המקומי.".

שלי גוטמן, צילום: תומר שלום שלי גוטמן | צילום: תומר שלום שלי גוטמן, צילום: תומר שלום

צמיחה ושיתופי פעולה

ליידוס ישראל נמצאת במגמת צמיחה בישראל והיא מגייסת כעת כוח אדם רלוונטי. 

מנוע הצמיחה שלה קשור לשיתופי פעולה עם התעשייה הישראלית ובקרב הסטארטאפים, כאשר השאיפה היא להמשיך ולהטמיע מיזמים מקומיים בשירותי החברה ובפעילות הבינלאומית. "ליידוס נכנסה לכאן מתוך ראיית שותפות אמיתית עם ישראל כאשר פרויקטים שנעשים בארץ נחשבים לסמן ימני בעבור מדינות אחרות בעולם" אומר גוטמן. הוא מציין, כי ליידוס מעוניינת לעבוד עם כל התעשיות הביטחוניות בארץ. בין הפרויקטים בישראל עליהם ניתן לספר, ניתן למצוא פתרונות בידוק, אבטחה ופיקוח לרשות שדות התעופה, עם יכולות וידע שטרם נראו בארץ ומערכת ייחודית המטפלת במרחב האווירי של נתב״ג.

ליידוס כבר משתפת פעולה עם אגף התקשוב של צה"ל, ובאופן ספציפי, עם מפעל מל"מ של התעשייה האווירית. גוטמן מוסיף, כי ביכולתה של ליידוס להביא לארץ מערכות ייחודיות מהעולם הצבאי כמו גם פתרונות אזרחיים בתחום של בידוק ואבטחה ובעולם הרפואה הדיגיטלית.

ישראל קיבלה הכרה כה-StartUp Nation וזה יכול לפתוח הזדמנויות רחבות בפני ליידוס. ליידוס זיהתה מספר סטארטאפים ישראליים בתחומים מגוונים בעלי חידושים שהם סינרגטיים לפורטפוליו של ליידוס. דוגמא עכשווית היא שיתוף הפעולה עם הסטרטאפ הישראלית סנטריטי, במסגרתו תכניס ליידוס לפלטפורמת FAST Leidos שלה המיועדת לניהול מערך ה-IT ושירותים עסקיים את טכנולוגית AIOps המתקדמת של סנטריטי, לניטור ואיסוף מידע בזמן-אמת מכלל הרכיבים בארגון.

פארק ההייטק , צילום: מיכאל דורון פארק ההייטק | צילום: מיכאל דורון פארק ההייטק , צילום: מיכאל דורון

 

מוירג'יניה לבאר-שבע

ליידוס פועלת מאז הקמתה בישראל במשרדים בפארק הטכנולוגי בבאר שבע שאגב, צמוד לקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון, לקמפוס ה-IT והסייבר של אגף התקשוב של צה”ל וכן למרכז הרפואי סורוקה. כל שלושת הגופים הנ"ל נמצאים בחזית המחקר הטכנולוגי ובהחלט מזמנים לליידוס שיתופי פעולה מבטיחים. לשלי גוטמן חשוב שקביעת המטרה ומרכז הפיתוח של ליידוס בנגב הינה מהלך אסטרטגי המקנה הזדמנויות עסקיות ייחודיות לליידוס בהשוואה לחברות ענק מקבילות. לדברי גוטמן, ליידוס רתומה לנגב ולקידומו ובעניין זה, בציינו את המעבר של צה"ל לנגב, בו ליידוס מגלה מעורבות טכנולוגית חזקה. 

"גם ברמה האישית, יש לי חיבור חזק לאזור - אני מתגורר בנגב שנים רבות כאיש חיל אוויר וכאזרח" אמר גוטמן. "במהלך השנים הייתי שותף למיזמים אזוריים שונים ואני רואה חשיבות רבה בחיזוק ההון האנושי, החברתי והמקצועי בנגב. למרות "החזית הדרומית״ אנחנו פעילים בכל רחבי הארץ ונשמח להמשיך ולשתף פעולה, לחשוב מחוץ לקופסה ולסייע לארגונים בישראל בהקמת פרויקטים מגוונים ומורכבים". 

ליצירת קשר עם ליידוס ישראל:

Leidos-Israel@leidos.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות