אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: ג'רני הפקות תשלם חצי מיליון שקל ללהקת "קפה שחור חזק" צילום: יח"צ

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש: ג'רני הפקות תשלם חצי מיליון שקל ללהקת "קפה שחור חזק"

צמד ההיפ הופ טען כי חברת ההפקות חייבת לו 560 אלף שקל עבור הופעות שקיים ב-2016; בית המשפט קבע כי ג'רני אמנם הוכיחה שהלהקה הסכימה לתת לה בלעדיות - אך לא הוכיחה שתקופה זו היתה לשלוש שנים

28.12.2020, 12:31 | ליטל דוברוביצקי

אחרי שנים של מאבקים משפטיים החליט בית משפט כי חברת ההפקות ג'רני הפקות תשלם להרכב ההיפ הופ הפופולרי , "קפה שחור חזק" שפרץ לתודעה עם הלהיט "יהיה בסדר", סכום של כחצי מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

השופטת דורית קוברסקי מבית משפט השלום בתל אביב קבעה כי חברת ההפקות ג'רני הפקות אמנם הוכיחה שההרכב הסכים לתת לה בלעדיות, ואולם ג'רני לא הוכיחה שתקופת הבלעדיות היתה ל-3 שנים. לפיכך, נקבע, ג'רני לא עמדה בנטל המוטל עליה להוכיח שההרכב הסכים להתקשר עימה בהסכם בלעדיות ל-3 שנים ולא ניתן לקבוע שההרכב הפר את ההסכם כלפיה כאשר עזב לאחר 23 חודשים.

החלטת בית משפט ניתנה לאחר שאורי אלמו ואילק סהלו, חברי "קפה שחור חזק", הגישו ב-2016 תביעה נגד ג'רני. הצמד טען בתביעתו כי חברת ההפקה נותרה חייבת לו כ-560 אלף שקל עבור הופעות שקיים בין מרץ ליוני 2016. מנגד, חברת ההפקה הודתה שגבתה כ-509 אלף שקל עבור הופעות ההרכב אך לשיטתה היות וההרכב הפר את ההסכם עמה אשר העניק לה בלעדיות למשך 3 שנים ונטש לאחר 23 חודשים, נגרמו לה נזקים אותם יש לקזז מתביעת ההרכב.

חברת ההפקות הגישה, מצידה, תביעה נגדית וטענה כי ההרכב הפר את הסכם הבלעדיות והניהול עמה, אשר נכרת בעל פה לתקופה של שלוש שנים. לדבריה, היא אכן מחזיקה בסכום של כחצי מיליון שקל, ואולם טענה כי קמה לה זכות קיזוז ביחס לכספים אלה ולכן אינה צריכה להשיבם.

אלמו וסהלו באמצעות עורכי הדין אידן רגב ונוהר הדר ממשרד יגאל ארנון ושות' דחו הטענות נגדם. בשבוע שעבר החליט בית משפט כי הוא דוחה את טענת הקיזוז של חברת ההפקות וקבע כי היא תשלם לשניים סכום של 513 אלף שקל בתוספת תשלום הוצאות משפט בסך 50 אלף שקל.

אילק סהלו, אורי אלמו - חברי קפה שחור חזק, צילום: יח"צ אילק סהלו, אורי אלמו - חברי קפה שחור חזק | צילום: יח"צ אילק סהלו, אורי אלמו - חברי קפה שחור חזק, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות