אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מרצה סיפר על השקעה של 70 אלף דולר שתניב 100 מיליון. זה מצא חן בעיניי" צילום: Start-Up Nation Central

30 דקות או פחות

"מרצה סיפר על השקעה של 70 אלף דולר שתניב 100 מיליון. זה מצא חן בעיניי"

הצעדים הראשונים בתעשיית הון הסיכון שהיתה אז חדשה לחלוטין, ההחלטה להשקיע בחברות ישראליות, הוויתור על השקעה בדייסון בתחילת דרכה - ואיך הגיע ללמוד עברית דווקא באולפן בנתניה: סר רונלד כהן מתארח בפודקאסט "30 דקות או פחות"

28.12.2020, 12:48 | שירות כלכליסט

סר רונלד כהן (או רוני בפי חבריו) נולד במצרים ועזב אותה עם משפחתו אחרי מבצע קדש. הם השתקעו בבריטניה ואחרי לימודי מנהל עסקים בהרווארד הוא שמע על תחום שנקרא הון סיכון: "היה לי מרצה שסיפר שהוא השקיע 70 אלף דולר בחברת מחשבים ואחרי ההנפקה הוא יקבל 100 מיליון דולר. זה מצא חן בעיניי. ידעתי שאני חייב לפתח עצמאות כלכלית כי להורים שלי לא היה כסף"

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

כהן נכנס לתחום ובשנות השמונים הוא היה מחלוצי התעשייה כשהקים בלונדון את קרן אייפקס (כן, אותה אייפקס שקנתה לימים את תנובה ובזק). בשנות התשעים הוא שוב היה חלוץ, הפעם בתעשיית הון הסיכון בישראל והוא מודה שזה לא היה קל, אבל מאז הדברים השתפרו.

סר רונלד כהן, צילום: Start-Up Nation Central סר רונלד כהן | צילום: Start-Up Nation Central סר רונלד כהן, צילום: Start-Up Nation Central

בשיחה מביתו בישראל (אחרי שעשה עלייה לפני ארבע שנים), הוא מספר לנו על הצעדים הראשונים בתעשייה, האקזיטים הגדולים ומה גרם לו להשקיע בחברות ישראליות, לוותר על השקעה בדייסון, לאבד את כל הכסף שהשקיע בחברה ששיבטה את הכבשה דולי - ולמה הוא למד עברית דווקא באולפן בנתניה?

היום הוא משקיע אימפקט ומקדם אג'נדות חברתיות, מה שהוביל גם לשיחה על תהליך השלום ועל הקריירה של זוגתו הישראלית, שהפיקה בשנים האחרונות את הסדרה המדוברת "שעת נעילה" ואת הסרט "ימים נוראים".

"מרצה סיפר על השקעה של 70 אלף דולר שתניב 100 מיליון. זה מצא חן בעיניי"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"מרצה סיפר על השקעה של 70 אלף דולר שתניב 100 מיליון. זה מצא חן בעיניי"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות