אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזיגזג במשרד התחבורה נמשך: התחבורה הציבורית תחזור ל-75% תפוסה צילום: מוטי קמחי

פרסום ראשון

הזיגזג במשרד התחבורה נמשך: התחבורה הציבורית תחזור ל-75% תפוסה

יום לאחר שמשרד התחבורה הגביל את מספר הנוסעים באוטובוסים ל-50% מהתפוסה עם תחילת הסגר, בוטלה המגבלה. הערכות ראשוניות: הסגר הפחית את מספר הנוסעים בכ-20%

28.12.2020, 14:02 | אודי עציון

 התחבורה הציבורית תמשיך לפעול בסגר השלישי ללא שינוי מאופן פעילותה בשבועות שלפניו, לאחר שבשעות באחרונות הודיעה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לחברות האוטובוסים על ביטול ההוראה להגביל את מספר הנוסעים באוטובוס ל-50% מהתפוסה, ולחזור למגבלה הקודמת של 75%. המגבלה יצרה היום עומס בחלק מהקווים והתחנות.

קראו עוד בכלכליסט

להחלטה סייעו גם דיווחים מהשטח, כי מהבוקר ירד מספר הנוסעים באוטובוסים בכ-15%-20% ללעומת אתמול, בעקבות סגירת המסחר ומקומות עבודה רבים, מה שצמצם את העומס גם בקווים המבוקשים. עם זאת ההחלטה גם תחסוך הוצאות למשרד התחבורה, שהודיע בתחילה כי יפעיל הפעם יותר חברות היסעים פרטית לתגבור חברות התחבורה הציבורית.

עם זאת, במשרד התחבורה הפיקו לקחים מהסגרים הקודמים, שבהם בנוסף להגבלת מספר הנוסעים, בוטלו גם רוב קווי האוטובוס, ונפגעה התדירות של אלה שכן פעלו, מה שיצר עומסים בתחנות, שאוטובוסים שמילאו את מכסת הנוסעים שלהם פשוט לא עצרו בהן. הפעם ממשיכה התחבורה הציבורית לפעול במתכונת מלאה. הקווים העירוניים והבינעירוניים ימשיכו לפעול במשך כל שעות הפעילות ובכל ימות השבוע, עד לגמר השירות.

חיטוי אוטובוס של דן, צילום: מוטי קמחי חיטוי אוטובוס של דן | צילום: מוטי קמחי חיטוי אוטובוס של דן, צילום: מוטי קמחי

על פי הנחיות משרד הבריאות, הכניסה והנסיעה באוטובוסים מותנית בעטיית מסכה וריחוק בין הנוסעים. הנוסעים נדרשים להקפיד על ההנחיות, ואלה ייאכפו על ידי פקחים מיוחדים. יצוין כי באוטובוסים יופעל מיזוג אוויר ובמידת האפשר האוטובוסים יסעו עם החלונות פתוחים.

רכבת ישראל תמשיך לפעול כפי שפעלה בחודשים האחרונים, בימי ראשון עד חמישי, בין השעות 05:00 בבוקר ועד ל-21:00 בלילה, בתפוסה של 50%, תוך רכישה מראש של שובר הנסיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות