אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בת"א; ארקו נפלה ב-18.1%, פורסייט צללה ב-21.2% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א; ארקו נפלה ב-18.1%, פורסייט צללה ב-21.2%

ת"א 35 נחלש ב-0.7%, ת"א 125 נסוג ב-0.5%; ועדת הממדים בבורסה קבעה כי מניות ארקו הוגדרו כ"מניות זרות"; פורסייט מבצעת גיוס של 26 מיליון דולר; אול-יר בדרך להשעיית המסחר באג"ח בשל איחור פרסום דוחותיה, סדרות האג"ח הלא מבוטחות צנחו בעד 17.9%; יום רע בביומד: קומפיוגן צללה ב-9.3%, אופקו נחתכה ב-4.3%, טבע ירדה ב-3.1%

29.12.2020, 17:30 | שיר רייטר ונועם לנדמן

 דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - נעילה שלילית בבורסה: ת"א 35 נחלש ב-0.7%, ת"א 125 נסוג ב-0.5%. ארקו נפלה ב-18.1%, ועדת הממדים בבורסה קבעה כי מניות ארקו הוגדרו כ"מניות זרות. פורסייט צללה ב-21.2%, מבצעת גיוס של 26 מיליון דולר.

לירידות בת"א סייעו מניות הביומד – קומפיוגן צללה ב-9.3%, אופקו נחתכה ב-4.3%, טבע ירדה ב-3.1%. מדד הביומד נחלש ב-2.4%.

אול-יר בדרך להשעיית המסחר באג"ח בשל איחור פרסום דוחותיה, סדרות האג"ח הלא מבוטחות צנחו בעד 17.9%, התשואות זינקו בעד 265%.

וילאר של שלמה טיסר זינקה ב-5.2%. במו"מ עם חברת הנדל"ן תנופורט לרכישה משותפת של חברת המרכזים המסחריים ישפרו מידי נכסים ובניין. עוד בלטו במסחר היום: מלם תים קפצה ב-10.3%. רציו פטרוליום זינקה ב-10%.

16:25 - ארקו קורפ צוללת ב-17%. אתמול הוחלט בוועדת הממדים של הבורסה כי החברה שהתאגדה מחוץ לישראל, היא ללא זיקה של ממש לישראל ולכן מניותיה הוגדרו כ"מניות זרות" והאג"ח שלה הוגדרו כ"סדרת אג"ח זרה".

החברה כזכור הוקמה במסגרת שני הסכמי מיזוג משולש הופכי בדרך של החלפת מניות, עם החברה האמריקאית Haymaker ועם החברה הציבורית ארקו החזקות.

בתוך כך, הפכו שתי החברות להיות חברות בת פרטיות בבעלות מלאה של ארקו קורפ, בתמורה להקצאת מניות. עם השלמת ההסכם, נמחקו מניות ארקו החזקות מהמסחר בבורסה (החברה תמשיך להיות חברת אגרות חוב) וכן נמחקו מניות Haymaker מהמסחר בנאסד"ק.

עיקר פעילות ארקו קורפ הינה החזקתה בשליטה ב-GPM האמריקאית, הפועלת בכ-30 מדינות בארה"ב. פעילות GPM הינה בתחומי הקמעונאות והסיטונאות.

חנות נוחות של GPM בארה"ב, חברה בת של ארקו קורפ, צילום: יח"צ חנות נוחות של GPM בארה"ב, חברה בת של ארקו קורפ | צילום: יח"צ חנות נוחות של GPM בארה"ב, חברה בת של ארקו קורפ, צילום: יח"צ

 

16:20 - פורסייט נופלת ב-16% אחרי שהודיעה כבר אמש כי היא מבצעת גיוס הון של 26 מיליון דולר - תמכור מעל ל-6 מיליון מניות החברה. בשלישי שעבר המריאה המניה ב-112.7%. זאת אחרי דיווחים כי אפל צפויה להשיק בארה"ב מכונית אוטונומית ב־2024. פורסייט, מייצרת מערכת ראייה ממוחשבת לרכבים כאלה.

 

16:05 - ישראכרט מתנתקת מבנק הפועלים: מקטינה מסגרת אשראי של 2.5 מיליארד שקל. המירה את הסכום במסגרות אשראי מבנקים אחרים לטווח קצר יותר. עתה, נותרו לישראכרט מסגרות אשראי בפועלים בהיקף של 3 מיליארד שקל.

המהלך צפוי להוביל לירידה של 10% בהוצאות המימון, כשבחברת כרטיסי האשראי מציינים כי הריבית במסגרות החדשות נמוכה יותר. מעתה לישראכרט יש מסגרות אשראי מכל חמישה הבנקים הגדולים.

14:50 - אלומיי עברה להפסד בגלל מכירת תחנות כוח באיטליה, אבל בונה על פרויקט בספרד. חברת האנרגיה המתחדשת רשמה נפילה של 49.3% בהכנסות הרבעון השלישי של 2020, שהסתכמו ב-2.6 מיליון יורו. המנכ"ל רני פרידריך: "מכירת תחנות הכוח באיטליה הובילו לירידות בתוצאות לאורך 2020. אבל פרויקט טלאסול בספרד יחליף אותן בגדול". מניית אלומיי מוחקת 2%.

14:00 - התפתחות במכירת ישפרו: וילאר של שלמה טיסר במו"מ עם חברת הנדל"ן תנופורט - לרכישה משותפת של חברת המרכזים המסחריים ישפרו מידי נכסים ובניין.

מוקדם יותר נודע ל'כלכליסט' כי טיסר מנהל מגעים מתקדמים עם אנשי העסקים כידן דהרי וירון אדיב, לפיהם וילאר תיכנס בנעליהם ברכישת ישפרו תמורת 800 מיליון שקל.

שלמה טיסר, בעל השליטה בוילאר, צילום: אוראל כהן שלמה טיסר, בעל השליטה בוילאר | צילום: אוראל כהן שלמה טיסר, בעל השליטה בוילאר, צילום: אוראל כהן

13:40 - אמצע יום בבורסה: מחזור המסחר עומד על 766.9 מיליון שקל. שיכון ובינוי עם המחזור הגדול על 27.5 מיליון שקל, אחריה ישראמקו עם 19 מיליון שקל.

12:55 - אול-יר בדרך להשעיית המסחר באג"ח: אגרות החוב הלא מבוטחות שלה (סדרות ב' ו-ד') צונחות סביב 10% לנוכח האפשרות שהן ימחקו מהמסחר בבורסה - התשואה שלהן מזנקת ביותר מ-230%.

החברה, תחת בעל השליטה יואל גולדמן, טרם פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי. לפי תקנון הבורסה המסחר בני"ע של חברה שלא פרסמה דוחות במועד, יושעה אם חלף חודש מהמועד החוקי.

גם אגרות החוב המובטחות של אול-יר רושמות ירידה במחיריהן, אם כי בשיעורים נמוכים יחסית של 2%, שדוחפים את אג"ח ג' להיסחר בתשואה של 25% ואת אג"ח ה' לתשואה של 9.8%.

 

11:55 - רמי לוי ניצח בהצבעה: ירכוש את ישראייר ב-162 מיליון שקל. ההצעה של לוי ושלום חיים, בעלי טעמן, קיבלה את מרבית קולות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי סידרה ט' בהצבעה הסופית שמסתיימת בשעה זו - כפי שנודע לכלכליסט.

לוי זכה לפחות ב-70% מהקולות ע"פ הערכות; לוי וחיים גברו על יגאל דמרי, למרות שההצעה שלו היתה גבוהה יותר. מניית רמי לוי מטפסת ב-4%, היריבה דור אלון של מוטי בן משה יורדת ב-2%.

רמי לוי על רקע מטוס ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי על רקע מטוס ישראייר | צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי על רקע מטוס ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל

 

10:00 - פתיחה שקטה בתל אביב - המדדים המובילים ללא תנועה מהותית. אוגווינד הודיעה על שיתוף פעולה עם סולגרין לשילוב מערכות אגירה של החברה במסגרת זכייתה בהליך תחרותי של רשות החשמל. אוגווינד עולה ב-4.6%, סולגרין מתחזקת ב-3.6%.

אנלייט מטפסת ב-0.7% אחרי שזכתה במכרז רשות החשמל השני להקמת מתקני ייצור חשמל (ראו עדכון קודם). אנרג'יקס עולה ב-0.6%, גם היא לאחר שנכללה ברשימת הזוכים בהליך התחרותי השני שפורסם על יד רשות החשמל להקמת מתקנים לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית משולבת אגירה שיחוברו לרשת. מדד הקלינטק (אנרגיה ירוקה) עולה ב-1%.

קב' אורון קופצת ב-6%, זכתה במכרז של רמ"י לחכירת מקרקעין לבניית 76 יחידות דיור בב"ש (ראו עדכון קודם).

9:45 - קבוצת אורון זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לחכירת מקרקעין לבניית 76 יחידות דיור בשכונת סיגליות בבאר שבע. קבוצת אורון תשלם 19.4 מיליון שקל עבור המקרקעין, כולל הוצאות פיתוח ומסים. החברה מעריכה שעבודות הבנייה יחלו במחצית השנייה של 2022.

 

9:25 - אנלייט אנרגיה זכתה במכרז רשות החשמל השני להקמת מתקני ייצור חשמל בשילוב של טכנולוגיה סולארית וטכנולוגיות אגירה, בהספק של 82 מגה-וואט. בשילוב עם הזכייה במכרז הראשון של רשות החשמל, מוקדם יותר השנה, אנלייט צפויה להקים מתקנים סולאריים משולבי אגירה בהיקף של כ-320 מגה וואט במונחי DC, בעלות הקמה של יותר ממיליארד שקל. המתקנים יתרמו להכנסות השנתיות של אנלייט סכום של 110 עד 140 מיליון שקל.

מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ מסר: "מכרז האגירה השני הוא חלק ממהפכה בלתי נתפסת בארץ ובעולם, ומהווה צעד ענק נוסף במעבר למשק חשמל זול, יעיל ונקי בישראל ללא תלות בייצור חשמל מדלקים פוסיליים. הזכיות במכרזים מהוות נדבך נוסף באסטרטגיית החברה לפעילות משמעותית בתחום אגירת האנרגיה בכל שווקי הפעילות שלה בעולם".

אתמול הכריזה רשות החשמל על שבע חברות שפועלות בתחום הקמת מתקני ייצור חשמל סולאריים כזוכות במכרז השני להקמת מערכות חשמל ירוקות, שכוללות שדות סולאריים משולבי אגירת חשמל.

חברת אנרג'יקס הודיעה גם היא הבוקר על זכייתה במכרז.

פרויקט אנרגיה סולארית של אנלייט, צילום: אנלייט פרויקט אנרגיה סולארית של אנלייט | צילום: אנלייט פרויקט אנרגיה סולארית של אנלייט, צילום: אנלייט

8:00 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר ברקע שיאי כל הזמנים שנרשמו אתמול בניו יורק, והמגמה החיובית בעיקר הבוקר בשווקי אסיה. בורסת טוקיו מזנקת ב-2.7% לשיא של 30 שנה, הונג קונג קופצת ב-1% ואילו שנגחאי נחלשת ב-0.5%.

אמש בוול סטריט המדדים המובילים טיפסו לשיא חדש, כשהמשקיעים התעודדו לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם על חבילת הסיוע החדשה בהיקף 900 מיליארד דולר. דאו ג'ונס ונאסד"ק התחזקו ב-0.7% ו-S&P 500 עלה ב-0.9%.

הבורסה בתל אביב ננעלה אתמול בירידות קלות, בניגוד למגמה החיובית בשווקי העולם. המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.2%, ת"א בנקים טיפס ב-0.1%.

לאומי טיפס ב-0.4% וריכז את המחזור הגבוה בבורסה, ישראמקו איבדה 5.4% במחזור השני בגובהו, כלל עלתה ב-1% במחזור השלישי.

עוד בלטו בתנועות חדות - ג'נסל נפלה ב-9.4%, פורסייט זינקה ב-11.7%, אבוג'ן קפצה ב-11.3% ולוזון נדל"ן נסקה ב-29% ברקע המיזוג עם חברת ההלוואת טריא.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות