אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמסלם משבית את מינוי נציגי המדינה בחברות הממשלתיות צילום: אלכס קולומויסקי

אמסלם משבית את מינוי נציגי המדינה בחברות הממשלתיות

ח"כ אמסלם, שר הדיגיטל היוצא, הודיע למנהל רשות החברות ינקי קוינט כי לא יחתום על יפויי כוח למינוי נציגי המדינה. זאת לאחר שבשבוע שעבר סירב לבקשת קוינט לאשר מינוי של נציג המדינה לחברת רכבת ישראל; רשות ני"ע לא תתערב בשלב זה

28.12.2020, 17:44 | ליאור גוטמן

הויכוח בין השר אמסלם לרשות החברות הממשלתיות עולה מדרגה: שר הדיגיטל הלאומי היוצא ח"כ דודי אמסלם, הודיע היום (ב') במכתב רשמי למנהל רשות החברות יעקב (ינקי) קוינט, שהוא מסרב לחתום על על כל ייפויי הכוח שנדרשים למינוי נציגי מדינה באסיפות כלליות של חברות ממשלתיות.

המאבק בינו לבין אמסלם החל בשבוע שעבר, בשעה שהשר סירב לבקשת קוינט לאשר מינוי של נציג המדינה לחברת רכבת ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

עתה, כאמור, אמסלם מסרב לחתום למינוי נציג גם לחברת החשמל, נתיבי גז, חברת נמלי ישראל או מקורות, כולם חברות בורסאיות נסחרות שהנפיקו אג"חים. מבדיקת כלכליסט עולה שנכון לעכשיו הרשות לניירות ערך לא מתכוונת להתערב, בנימוק שהציבור לא נפגע בשלב זה.

דודי אמסלם , צילום: אלכס קולומויסקי דודי אמסלם | צילום: אלכס קולומויסקי דודי אמסלם , צילום: אלכס קולומויסקי

כזכור, אמסלם דרש מקוינט לבטל את נבחרת הדירקטורים הממשלתית, ואולם גילה שרשות החברות נצמדת להוראות המשנה ליועמ"ש הפורשת דינה זילבר, שהנחתה את קוינט ואמסלם שלא לבטל דבר; תגובת רשות החברות התגלתה לאמסלם לכאורה רק במכתב תשובה שנשלח לתנועה לאיכות השלטון.

השר אמסלם כתב לקוינט: "בהמשך למכתב מיום 26/12/20 בעניין בקשתך לחתימתי על ייפויי כוח לנציגי המדינה באסיפה כללית שנתית של חברת רכבת ישראל, הריני להדגיש בפניך כי בכל בקשה בנושא זה אני מפנה אותך למנהליך בפועל הגב' זילבר, מר קמינץ ומר מנדלבליט על מנת שיספקו לך פתרונות".

השר אמסלם סיכם "אני סמוך ובטוח שהם כבר יכתבו לך חוות דעת משפטית שתיתן מענה לכך כפי שהם עשו בכל הנוגע לנבחרת הדירקטורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות