אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הח"כים החדשים יעלו 1.1 מיליון שקל - בפגרה צילום: עמית שעל

הח"כים החדשים יעלו 1.1 מיליון שקל - בפגרה

בכנסת מעריכים שלנוכח ההתפטרות הצפויה של עוד חברי כנסת שיעברו מפלגה לקראת הבחירות, יצטרפו בקרוב 5—4 ח"כים חדשים נוספים

29.12.2020, 08:07 | צבי זרחיה
חמשת הח”כים החדשים שיחליפו חמישה ח"כים שהתפטרו בימים האחרונים יקבלו כל אחד מהכנסת משכורת של 157 אלף שקל לאורך 3.5 חודשים שבהם הכנסת בפגרת בחירות, כלומר בלי שיהיו מחוקקים פעילים.

העלות לכנסת של שכרם החודשי, כולל ההפרשות הסוציאליות בגובה 22% מהשכר, תסתכם ב־960 אלף שקל לכל החמישה. לכך, יש להוסיף תקציב קשר עם הציבור של 30 אלף שקל לכל ח"כ (לכל התקופה). יוצא שהעלות הכוללת שלהם לתקציב הכנסת היא 1.1 מיליון שקל — לא כולל העסקה של עד שלושה יועצים פרלמנטריים לכל חבר כנסת.

קראו עוד בכלכליסט

חברי הכנסת החדשים הם ניסים ואטורי (הליכוד), שנכנס לאחר התפטרותו של גדעון סער; איוב קרא (הליכוד), שבא במקום מיכל שיר; שבח שטרן (הליכוד) במקום ח"כ שרן השכל; יעל רון בן משה מכחול לבן, שתחליף את ח"כ עופר שלח (יש עתיד); ומטי יוגב (הליכוד) במקום זאב אלקין.

חמשת הח"כים החדשים יכהנו בכנסת מסוף דצמבר 2020 עד כינונה של הכנסת החדשה באמצע אפריל 2021, כלומר יקבלו משכורת ברוטו של 45 אלף שקל לחודש למשך 3.5 חודשים שבהם הכנסת נמצאת בפגרת בחירות. בפגרה לא מתקיימות ישיבות של מליאת הכנסת אלא פעמים ספורות. ספק אם הם יצורפו לוועדות הקיימות שכן מתכנסות בפגרת הבחירות: כנסת, כספים, חוקה וחוץ וביטחון. כל חבר כנסת גם נהנה מרכב חכור על חשבון הכנסת, והח"כים החדשים יקבלו את הרכבים שהחזירו אלה שפרשו.

איוב קרא , צילום: עמית שעל איוב קרא | צילום: עמית שעל איוב קרא , צילום: עמית שעל

בתקציב החודשי ליצירת קשר עם הציבור שממנו ייהנו הח"כים החדשים (כמו הוותיקים שממשיכים לכהן), בהיקף 30 אלף שקל, הם יוכלו לשכור לשכה פרלמנטרית מחוץ לכנסת עד לכינון כנסת חדשה ולקיים פעילות שוטפת.

הכנסת לא תממן עבורם הקמת אתר אינטרנט ולא תקנה עבורם מחשבים. ככל שיצטרכו מחשב נייד או אישי הם יקבלו מחשבים משומשים ממחסן הכנסת. הח"כים החדשים גם יקבלו החזר עבור הוצאות הסלולר שלהם והוצאות טלפון קווי ואינטרנט בביתם.

בכנסת מעריכים שעוד ארבעה־חמישה חברי כנסת חדשים יצטרפו בקרוב לכנסת לנוכח ההתפטרות הצפויה של ח"כים שיעברו למפלגה אחרת בה יתמודדו לכנסת ה־24. בין השמות שמועלים בהקשר זה: אבי ניסנקורן, מיקי חיימוביץ’, אסף זמיר ורם שפע — בהנחה שיתמודדו לא במסגרת כחול לבן.

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), משך אתמול את הבקשה להכריז על יפעת שאשא ביטון כפורשת מהליכוד. המשמעות היא כי שאשא ביטון תוכל לקבל יחידת מימון בחירות של כ־1.4 מיליון שקל בהתמודדותה במפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער. זוהר אמר בדיון בעניין בוועדת הכנסת: "הדיון היה פוליטי. אלך עם הנושא לוועדת הבחירות. זה יום עצוב לכנסת". יו"ר הוועדה ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) אמר: "הדיון היה ענייני, הסתמן רוב לשלילת הבקשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות