אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את התקציב ההמשכי צילום: אבי מועלם

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את התקציב ההמשכי

בהיעדר תקציב מדינה מאושר, הכנסת אישרה את הצעת חוק יסוד משק המדינה ואת הצעת חוק יסודות התקציב. את ההצעה יזם שר האוצר, ישראל כץ. הכנסת אישרה גם את המשך רשת הביטחון הכלכלית להתמודדות עם משבר הקורונה במהלך שנת 2021

28.12.2020, 22:28 | צבי זרחיה

הכנסת אישרה הערב בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק יסוד משק המדינה ואת הצעת חוק יסודות התקציב בנוגע להתנהלות בתקציב המשכי שיזם שר האוצר, ואת המשך רשת הביטחון הכלכלית להתמודדות עם משבר הקורונה במהלך שנת 2021 בהיעדר תקציב מדינה מאושר.

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה את הצעת חוק יסוד משק המדינה הקובעת הסדרים קבועים לניהול התקציב ההמשכי. במסגרת זו, קביעת המסגרת לתקציב ההמשכי של שנת 2021 תהיה על בסיס מגבלת ההוצאה של שנת 2020 מקודמת בגידול אוכלוסיה של 1.9% בשנה ולא מסגרת חוק התקציב לשנת 2019. התקציב יהיה בגובה של 419 מילארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו וישראל כץ, צילום: רויטרס בנימין נתניהו וישראל כץ | צילום: רויטרס בנימין נתניהו וישראל כץ, צילום: רויטרס

בנוסף, הצעת החוק מתקנת את חוק יסוד משק המדינה כך שיתאפשר המשך ביצוע רשת ביטחון כלכלית בתקופת הקורונה, גם בהיעדר תקציב מדינה מאושר לשנת 2021.

בעקבות התפרצות נגיף קורונה ובהעדר תקציב מדינה מאושר, ועל מנת לסייע למשק לצלוח את המשבר הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, נדרשה הממשלה למתן סיוע כלכלי למערכת הבריאות, לאזרחים ולעסקים, מעבר למסגרת התקציב ההמשכי.

מכיוון שחוק היסוד מגביל את האפשרות להוציא כספים הן לפי מסגרת התקציב ההמשכי והן לפי מגבלת ההוצאה החודשית כבר תוקן חוק היסוד בעבר כך שיאפשר את הגדלת ההוצאה הממשלתית התקציבית הנדרשת.

במסגרת התיקון הנוכחי הוסדר אופן התנהלות הממשלה בשנה שלא אושר לגביה חוק תקציב, ועד לאישורו בכנסת של חוק תקציב ובפרט האפשרות להוצאת הסכומים הנדרשים לטובת התמודדות עם המשבר שנוצר עקב התפשטות נגיף הקורונה.

שר האוצר ישראל כץ בירך על אישור חוק יסודות התקציב וחוק יסוד משק המדינה בכנסת,  "אני מודה לכולם על ההתכנסות והאחדות למען האינטרס של אזרחי מדינת ישראל. מדובר בצעד משמעותי מאוד שיאפשר את המשך מענקי הקורנה לעצמאים, שכירים ובעלי עסקים ובנוסף יאפשר תפקוד תקין של משרדי הממשלה, החל מינואר ועד לאישור התקציב הבא״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות