אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי ניצח בהצבעה: ירכוש את ישראייר ב-162 מיליון שקל צילום: ישראייר, דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

רמי לוי ניצח בהצבעה: ירכוש את ישראייר ב-162 מיליון שקל

ההצעה של לוי ושלום חיים, בעלי טעמן, קיבלה את מרבית קולות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי סידרה ט' בהצבעה הסופית שמסתיימת בשעה זו - כפי שנודע לכלכליסט; לוי זכה לפחות ב-70% מהקולות ע"פ הערכות; לוי וחיים גברו על יגאל דמרי, למרות שההצעה שלו היתה גבוהה יותר

29.12.2020, 11:45 | גולן חזני
אחרי אינספור תהפוכות, מי שירכוש את חברת התעופה ישראייר יהיה רמי לוי בעל רשת שיווק השקמה, יחד עם שלום חיים בעלי חברן המזון טעמן.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה של השניים, כפי שנודע לכלכליסט, קיבלה את מרבית קולות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי סידרה ט' בהצבעה הסופית שנערכה היום ומסתיימת בשעה זו.

רמי לוי על רקע מטוס ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי על רקע מטוס ישראייר | צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי על רקע מטוס ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל

ההצעה הוגשה באמצעות חברת ביגיאיי הבורסאית שבשליטתם של השניים (51%), יחד עם רמי לוי אישית (24%), כשמחזיקי האג"ח ימשיכו להחזיק ב-25% מהמניות לצד אופציה למכור אותן לרוכשים בעתיד.

סך התמורה המינימלי שיקבלו המחזיקים יעמוד על 162 מיליון שקל. אבל במקרה של הנפקה ועליית השווי בבורסה, התמורה עשויה לגדול עד ל-200 מיליון שקל.

לוי הציע לרשת שיווק השקמה הבורסאית להיכנס במקומו לעיסקה. תמורת 39 מיליון שקל עבור 24% המניות. לוי זכה לפחות ב-70% מהקולות ע"פ הערכות.

לוי וחיים גברו על יגאל דמרי, למרות שההצעה שלו היתה גבוהה יותר: 170 מיליון שקל הציע, אך הוכנסו בה מיגבלות. דור אלון ומוטי בן משה הציעו 168.4 מיליון שקל.

דור אלון ערערה לבית המשפט העליון על התוצאות בסיבוב הקודם והיא דורשת להיות מוכרזת כמנצחת. עד לפסיקת בית המשפט לא יוכל לוי לממש את הזכיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות