אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם קיבוצי חדש לעובדי דלק ישראל - פיצויי פרישה מוגדלים ומענקי מעבר תחנה צילום: אלירן אביטל

הסכם קיבוצי חדש לעובדי דלק ישראל - פיצויי פרישה מוגדלים ומענקי מעבר תחנה

כך דיווחו היום ועד העובדים ונציגי הסתדרות הלאומית לכ-2,000 עובדי חברת דלק ישראל וחנויות הנוחות "מנטה". זאת לאחר השלמת מכירת השליטה בחברה מקבוצת דלק ישראל, ללהב אל.אר ואורי מנצור; בהסכם: מענק פרישה נוסף לפיצויי פיטורים בגובה 25%-100% מהשכר

29.12.2020, 13:55 | ליאור גוטמן

ועד העובדים ונציגי הסתדרות הלאומית דיווחו היום (ג') לכ-2,000 עובדי חברת דלק ישראל וחנויות הנוחות "מנטה" על חתימת הסכם קיבוצי חדש, שמסדיר את זכויות העובדים בחברה.

ההסכם נולד לאחר שבאוקטובר האחרון הושלמה מכירת השליטה בחברה מקבוצת דלק ישראל ללהב אל.אר ואורי מנצור.

קראו עוד בכלכליסט

"ועד העובדים ביקש והצליח להבטיח ביטחון תעסוקתי לעובדים, כאשר המשמעות היא כי להנהלת החברה קיימת מגבלה להיקף פיטורי ההתייעלות שהיא יכולה לבצע. הבטחנו שעובדים קבועים אשר יפוטרו בשל התייעלות במסגרת המכסה המוגדרת בהסכם, יהנו מתנאי פרישה מוגדלים", אומרים שם, עם הבטחה למענק פרישה מיוחד בנוסף לפיצויי הפיטורים בגובה 25%-100% מהשכר, תלוי אם הפיטורים ירשמו בשנה הראשונה או בשנה הרביעית להעברת השליטה.

סניף מנטה, צילום: אלירן אביטל סניף מנטה | צילום: אלירן אביטל סניף מנטה, צילום: אלירן אביטל

עוד אומרים בוועד ש"הצלחנו להבטיח כי גם במקרה של סגירת תחנה כפויה, כאשר החברה לא הציעה לעובד ניוד לתפקיד לתחנה מרוחקת של לא יותר מ-40 ק"מ מהתחנה שנסגרה, יהיה עובד זכאי למענק נוסף" שהיקפו בין 500 ל-700 שקל.

איהב אלעסיבי, יו"ר ועד עובדי דלק מנטה, סיכם ש"אנחנו לא יודעים מה תהיה האסטרטגיה של החברה בעתיד לכן היה לנו חשוב להשיג בטחון תעסוקתי לעובדים לארבע השנים הקרובות. כמו כן דאגנו שהעובדים יקבלו מענק רכישה מכובד. אנו מקווים לשיתוף פעולה גם בהמשך עם ההנהלה החדשה לטובת הצלחת החברה וההון האנושי האיכותי שלה".

מימין: אלי להב ואיליק רוז מימין: אלי להב ואיליק רוז'נסקי, מבעלי השליטה בלהב אל.אר | צילום: חיים הורנשטיין, בועז אופנהיים מימין: אלי להב ואיליק רוז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות