אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישור היועמ"ש לפתיחה בחקירות נגד נתניהו יועבר לסנגוריו בתוך שבוע צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

אישור היועמ"ש לפתיחה בחקירות נגד נתניהו יועבר לסנגוריו בתוך שבוע

ניצחון לסנגורי נתניהו שדרשו לקבל פירוט על המועד שבו ניתן אישור היועמ"ש: ביהמ"ש המחוזי בירושלים הורה לפרקליטות להעביר לידיהם את אישורי הפתיחה בחקירות נגד רה"מ בתוך שבוע. הם דחו עוד שורת בקשות לחומרי החקירה, וקבעו: "הדיון בכך מוצה"

29.12.2020, 13:52 | יעל פרידסון, ynet
בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (שלישי) לפרקליטות להעביר לידי סנגורי ראש הממשלה את אישורי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתיחת החקירות בתיקים 1000, 2000 ו-4000 בתוך שבעה ימים.

 

קראו עוד בכלכליסט

לפי חוק, פתיחת חקירה נגד ראש ממשלה מחייבת את אישור היועמ"ש. בשבועות האחרונים הגישו סנגורי נתניהו, עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד, בקשות לקבל את האישורים לפתיחת החקירות בתיקי האלפים. לטענת הפרקליטות, האישורים לפתיחת החקירה ניתנו כדין במסגרת ישיבות שהתקיימו בין ראשי רשויות האכיפה ובין היועמ"ש. עוד טענו כי החוק אינו מחייב כי את תיעוד האישור בכתב.

 

הפרקליטות ציינה בנוסף כי בישיבות שהתקיימו ב-25 בדצמבר 2016 וב-1 בינואר 2017 הודיע היועמ"ש על החלטתו לאשר לחקור את נתניהו כחשוד בעבירות מתחום טוהר המידות - ושלושה ימים לאחר מכן יצאה הודעה לתקשורת על פתיחת החקירה.

 

סנגורי נתניהו דרשו לקבל פירוט שכולל את המועד שבו ניתן האישור לכל חקירה, טיב החשד שבעניינו ניתן האישור, פעולות חקירה שאושרו לביצוע, ונתונים באשר לבדיקה נוספת שערכה הפרקליטות בעניין זה.

 

 

נתניהו ומנדלבליט, צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא נתניהו ומנדלבליט | צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא נתניהו ומנדלבליט, צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

 

השופטים קיבלו את הבקשה וכתבו: "איננו מקבלים את עמדת המאשימה בעניין תיקי 1000, 2000 ו-4000. אנו סבורים כי עומדת לנאשם 1 הזכות הדיונית לקבלת האישורים". עם זאת, הם דחו בקשה דומה לקבלת חומרי חקירה על תיק 1000 "הישן", חקירה שכנראה קדמה לחקירות תיקי האלפים, מאחר שהחומרים אינם אינם רלוונטיים לתיקי נתניהו.

לצד זאת דחו השופטים שורה של בקשות נוספות בנוגע לחומרי החקירה. "אנו חוזרים וקובעים, לאחר בחינה נוספת, כי לא שוכנענו בקיומה של עילה מספקת להורות על מסירתם, כולם או חלקם, לנאשמים, בשל היותם מסמכים פנימיים, חלקם סודיים, התכתבויות פנימיות, ולאור הצהרת המאשימה כי חומרי הגלם ותוצרי החקירה, הועברו להגנה", כתבו השופטים, והדגישו בפני הסנגורים כי מבחינתם אין מקום לעוד בקשות בנוגע לחומרי החקירה. "הדיון בעניין מוצה", קבעו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות