אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן עוזב לחולדאי, גנץ צפוי לפטר אותו צילומים: יובל חן, תומריקו

ניסנקורן עוזב לחולדאי, גנץ צפוי לפטר אותו

שר המשפטים הודיע ליו"ר כחול לבן כי החליט לחבור למפלגתו החדשה של ראש העיר תל אביב. גם גנץ וגם חולדאי צפויים למסור הערב הצהרות. חולדאי לא מתפטר מראשות העיר

29.12.2020, 14:37 | מורן אזולאי, ynet
שר המשפטים אבי ניסנקורן עוזב את כחול לבן ומצטרף למפלגתו החדשה של ראש העיר תל אביב רון חולדאי. הוא הודיע בצהריים (יום ג') לשר הביטחון בני גנץ על החלטתו., וגנץ צפוי לפטר אותו בהתאם לסמכויותיו בהסכם הקואליציוני עם הליכוד.

 

קראו עוד בכלכליסט

ניסנקורן אמר: "נביא בשורה למאות אלפי ישראלים אשר מרגישים שאין להם בית פוליטי - ונעשה זאת במעשים ולא בדיבורים".

 

הערב צפוי חולדאי להודיע רשמית על כניסתו למערכת הפוליטית לקראת הבחירות לכנסת ה-24, ועל הקמת מפלגה חדשה. הוא ציין כי חברו אליו "מספר אישים מרכזיים בציבוריות הישראלית", והוסיף כי "מאות אלפי ישראלים מרגישים שאין להם בית במערכת הפוליטית הנוכחית".

גורמים פוליטיים טענו אתמול כי חולדאי מצוי בקשר עם השרה לשעבר ציפי לבני, ובדק אפשרות שתרוץ עמו. לבני הכחישה את הטענות ואמרה שהיא לא חוזרת לחיים הפוליטיים.

חולדאי לא צפוי להתפטר לפי שעה מתפקידו כראש העיר תל אביב, ולשמור לעצמו את האפשרות להמשיך עד 2023 במקרה של כישלון בבחירות הכלליות. 

 

אבי ניסנקורן , צילום: מוטי קמחי אבי ניסנקורן | צילום: מוטי קמחי אבי ניסנקורן , צילום: מוטי קמחי

במקביל, גם שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ צפוי למסור הערב הצהרה בשעה 20:00, בה הוא צפוי להודיע על ריצה בראשות כחול לבן. כעת, מסתמן כי גנץ יפטר את ניסנקורן מתפקיד שר המשפטים, וכחלק מההסכם בינו לבין נתניהו על הממשלה השוויונית, שנותרה גם לאחר פיזור הכנסת והליכה לבחירות, הוא יוכל למנות במקומו חבר אחר בכחול לבן.

ימים ספורים לפני פיזור הכנסת בשבוע שעבר, עמד ניסנקורן במרכז המחלוקת בין כחול לבן לליכוד. צמרת כחול לבן הציגה לשר המשפטים את המתווים לשינוי עבודת הממשלה שהציעו בליכוד כדי למנוע בחירות, אך הוא סירב לקבל אותם - ועל כן התפזרה הכנסת. בכל הנוגע לתפקידו של ניסנקורן, התכוון גנץ להסכים להשארתו במשרד המשפטים לצד ביטול מינויו של עמית איסמן לפרקליט המדינה וכן ביצוע יתר המינויים בהסכמה.

ימים ספורים לפני כן הבהיר גנץ כי הוא לא מוכן להעביר את ניסנקורן מתפקידו. "הוא עושה עבודה טובה מאוד במשרד המשפטים", אמר.

 

 

חולדאי, צילום: דובר ההסתדרות חולדאי | צילום: דובר ההסתדרות חולדאי, צילום: דובר ההסתדרות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות