אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק נגד מינוי קוינט לרמ"י: נמחקה העתירה לבג"ץ, רק ביה"ד לעבודה ידון בעניין צילום: בשמת איבי

המאבק נגד מינוי קוינט לרמ"י: נמחקה העתירה לבג"ץ, רק ביה"ד לעבודה ידון בעניין

בעתירה של עמותת לביא לבג"ץ נטען כי ההליך לאיתור מנכ"ל לרשות נתפר עבור ינקי קוינט; היום מחקה העמותה את העתירה לאחר שבית הדין לעבודה התנה את המשך הדיון בתביעה אחרת שהגיש בעניין מאיר מעיין, מנהל הרשות להתיישבות הבדואים, בהשלמת ההליך בבג"ץ; השתלשלות העניינים מרמזת כי עמותת לביא ומעיין מתואמים.

29.12.2020, 18:13 | אמיתי גזית
נמחקה העתירה לבג"ץ כנגד מינוי יעקב (ינקי) קוינט למנכ"ל רשות מקרקעי ישראל. כעת נותרה פתוחה תביעה באותו עניין שהוגשה על ידי יאיר מעיין, מנהל הרשות להתיישבות הבדואים, לבית הדין לעבודה.

קראו עוד בכלכליסט

את העתירה לבג"צ הגישה עמותת לביא בסוף נובמבר בטענה כי ההליך לאיתור מנכ"ל הוא למראית עין בלבד וכי התפקיד נתפר למידותיו של  קוינט, המשמש כיום כמנהל רשות החברות הממשלתיות ומי ששימש קודם לכן יועמ"ש רשות מקרקעי ישראל. אבל החודש דחה בג"ץ את הבקשה של העמותה להוציא צו ביניים המורה על הקפאת ההליכים לבחירת מנכ"ל רמ"י. דחיית הבקשה סללה את הדרך למינוי של קוינט. במצב כזה סיכויי ההצלחה של העתירה נמוכים, מאחר שהמינוי כבר הפך לעובדה קיימת וחתומים עליו שר הבינוי ושר האוצר.

ינקי קוינט, צילום: בשמת איבי ינקי קוינט | צילום: בשמת איבי ינקי קוינט, צילום: בשמת איבי

במקביל, אתמול הגיש מעיין עתירה עם נימוקים דומים לבית הדין לעבודה. מעיין, שבעצמו הגיש מועמדות לתפקיד, טען כי קוינט הועדף על פניו ממניעים לא ענייניים. המדינה ביקשה למחוק את עתירתו בטענה כי בית הדין לעבודה אינו מוסמך לדון בה, וגם משום שאין מקום לדון בטענות דומות בשתי ערכאות משפטיות נפרדות.

בית הדין לעבודה קבע כי הוא כן מוסמך לדון בעתירת מעיין, אך קיבל את הטענה השנייה והחליט היום לעצור את הדיונים עד אשר יושלם ההליך בבג"ץ. שעה קלה לאחר שהתקבלה ההחלטה של בית הדין לעבודה, עמותת לביא מחקה את העתירה שלה לבג"ץ - באופן שיאפשר כעת לבית הדין לעבודה לבחון את טענות מעיין. השתלשלות העניינים הזו מרמזת כי עמותת לביא ומעיין מתואמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות