אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על השם נמשך: רשם סימני המסחר שם קץ לסחבת של ג'מבו צילום: איגור אוסדצ'י, שוקה כהן

בלעדי לכלכליסט

הקרב על השם נמשך: רשם סימני המסחר שם קץ לסחבת של ג'מבו

הרשם דחה את בקשת ג’מבו סטוק לפסול את עוה”ד של פוקס מייצוגה ברישום השם JUMBO. פוקס קבלה על העיכוב בנושא: “להכרעה השלכות כלכליות אדירות”

30.12.2020, 07:47 | אורנה יפת

נדחתה בקשתה של ג'מבו סטוק, בבעלותו של רועי ונונו, לפסול את עורכי הדין המייצגים את קבוצת פוקס ואת JUMBO היוונית. רשם סימני המסחר שדחה את הבקשה הורה לג'מבו סטוק להגיש את התנגדותה לרישום סימן המסחר JUMBO עד 11 בפברואר 2021. הפוסקת מטעם הרשם, ד"ר רויה ישראלי, קבעה כי לאור החלטת ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, שלא מצאה שקיים ניגוד עניינים בייצוג של החברה היוונית על ידי משרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן — הליך ההתנגדות יימשך כסדרו. היא קיבלה את בקשת פוקס לא להאריך את מועד הגשת ההתנגדות מצד ג'מבו סטוק מעבר למועד המקורי בפברואר.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת פוקס, בעלת הזיכיון לרשת מוצרי הסטוק היוונית JUMBO, צפויה להקים חנויות ראשונות למותג תחת שם המסחר השנוי במחלוקת, כבר ב־2021, ולטענתה, "להכרעה בתיק זה עשויות להיות השלכות כלכליות אדירות". עוד טענה פוקס בפני רשם סימני המסחר, כי "המתנגדת (ג'מבו סטוק) כבר ניצלה את מלוא החודשיים שעמדו לרשותה כמעט באופן מלא, עד שהיא 'נזכרה' להגיש את בקשת הארכה, בגין, בין היתר, טעמים אתיים (כביכול). גם כעת, עומד לרשות המתנגדת פרק זמן משמעותי, של כמעט חודשיים נוספים, להגשת ראיותיה".

בעלי ג בעלי ג'מבו סטוק רועי ונונו ובעלי פוקס הראל ויזל | צילום: איגור אוסדצ'י, שוקה כהן בעלי ג

ב־15 בדצמבר קבעה ועדת האתיקה כי אין כל מניעה שעוה”ד גלעד וקסלמן, אדר בנגום, ואדי לבדנסקי ממשרד הרצוג פוקס נאמן — ייצגו את JUMBO היוונית ואת הזכיינית שלה בישראל, קבוצת פוקס, בסכסוך סימני המסחר מול חברת צ'אק בס ובעל השליטה בה, רועי ונונו, הבעלים של ג’מבו סטוק.

משרד הרצוג פוקס נאמן שימש יועץ לחברת צ'אק בס לפני כשלוש שנים ויו"ר ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין מחוז דרום, אורית סער, קבעה כי משרד עורכי הדין אינו מצוי בניגוד עניינים וכי הייצוג שלו את החברה של ונונו, בעבר, היה נקודתי לעניין סכסוך שהיה לג'מבו סטוק בנוגע לשכר דירה של שתי חנויות, והחברה של ונונו לא היתה לקוחה קבועה במשרד. "הייצוג המבוקש כעת אינו עוסק באותו עניין או בקשר לעניין בו נתן השואל לצ'אק בס שירות משפטי או שבעניין אליו יש זיקה של ממש למידע שקיבל מצ'אק בס או מטעמה", קבעה.

הוועדה גם לא מצאה בטענות של ונונו, שעלו במכתב של עורך דינו אורן בן יאיר, את אותם פרטים או נתונים שמונעים מהרצוג פוקס נאמן לייצג את המתחרה היוונית במחלוקת על סימני המסחר. הוועדה אף מצאה טעם לפגם בכך שונונו העלה את הטענה לניגוד עניינים רק בנובמבר 2020, בעוד שכבר בספטמבר ידע את זהות המשרד המייצג את פוקס ואת JUMBO היוונית.

ב־11 ביוני 2020 הגישה החברה היוונית שתי בקשות לרישום סימן מסחרי. האחת לרישום הסימן המילולי “ג’מבו” אשר לא התקבלה על ידי רשם סימני המסחר, והשנייה, בקשה לרישום השם “ג'מבו” בלוגו מעוצב, שהתקבלה תחת אפשרות להתנגדויות מצד המתחרות, עד 30 בספטמבר. אכן ב־30 בפטמבר הגישה ג’מבו סטוק התנגדות לרישום הלוגו המעוצב של הרשת היוונית בטענה כי השם הזהה עלול להטעות את לקוחותיה. הרשת הישראלית פועלת מ־2015 ומפעילה 11 סניפים. היא מתכננת להקים עד סוף 2021 עוד חמישה סניפים. ובנוסף מפעילה אתר אונליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות