אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה מרחיבה את הסגר לאזורים נוספים, שיא מתים בגרמניה צילום: רויטרס

בריטניה מרחיבה את הסגר לאזורים נוספים, שיא מתים בגרמניה

981 מתו ביממה מקורונה בבריטניה - המספר הגבוה ביותר מאז אפריל; מקרה ראשון של מוטציית הקורונה הבריטית אובחן בטייוואן; מקרה ידוע ראשון של המוטציה אובחן גם בארה"ב, בעיר קולורדו; אישור חירום לחיסון של אסטרזניקה בבריטניה; בברזיל: 1,111 מתו ביממה האחרונה - הנתון היומי הגבוה מאז ספטמבר; למרות אזהרות המומחים: הודו מגדילה את מספר המבקרים בטאג' מהאל

30.12.2020, 22:42 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב מהארץ ומהעולם

22:30 - בריטניה מרחיבה את הסגר

בוריס ג'ונסון הורה להטיל הגבלות קשות על עוד מיליוני תושבים באנגליה, בעקבות התפשטות המוטציה של נגיף הקורונה.

בעקבות העלייה בנדבקים והתפשטות המוטציה, מאז 19 בדצמבר חלו הגבלות בדרגה 4 על לונדון ודרום מזרח אנגליה. מהלילה בחצות ההגבלות הקשות יוטלו גם על אזורים רבים במרכז, צפון ודרום מערב אנגליה, כולל הערים הגדולות מנצ'סטר ובירמינגהאם. במסגרת ההגבלות ייסגרו עסקים שאינם חיוניים. התושבים מתבקשים להישאר בבית, ולא לפגוש את מי שאינו חלק מהמשפחה הגרעינית. פעילות המסעדות תוגבל למשלוחים בלבד.

"אנחנו חייבים להכיר במציאות", אמר ראש הממשלה ג'ונסון. "קצב ההתפשטות המהיר של המוטציה החדשה דורש מאיתנו לנקוט תגובה חריפה יותר באזורים מסוימים". הוא קרא לתושבי אותם אזורים להישאר מחר בערב בבית, ולא לצאת לחגוג את השנה החדשה.

הממשלה אמרה שבאזורים שיהיו תחת הגבלות קשות, פתיחת התיכונים בתום חופשת חג המולד צפויה להתעכב. בתי ספר יסודיים באזורים שבהם מספר הנדבקים גבוה במיוחד לא ייפתחו במתכונת מלאה, אך רוב בתי הספר היסודיים ייפתחו ביום שני כמתוכנן.

21:45 - גרמניה: לראשונה - מעל 1,000 מתים מקורונה ביממה

בגרמניה דווח היום על שיא של 1,129 מתים מקורונה – הפעם הראשונה מתחילת המגפה שבה מדווח על יותר מ-1,000 קורבנות ביממה. גורמים במדינה אמרו שלאור הנתונים הקשים הם לא יוכלו לבצע הקלות ולהסיר את הסגר בתחילת ינואר. סוכנות הידיעות AP מציינת שבעקבות חופשת חג המולד ייתכן שהדיווחים על חלק מהקורבנות הגיעו באיחור.

גרמניה, המדינה המאוכלסת ביותר באיחוד האירופי, סגרה את המסעדות, הפאבים וחדרי הכושר ב-2 בנובמבר. היא לא הצליחה לבלום את הנגיף, וב-16 בדצמבר הודיעה על סגר. בתי הספר ועסקים לא חיוניים נסגרו. הסגר יהיה בתוקף עד 10 בינואר. הקנצלרית אנגלה מרקל והמושלים של 16 מדינות המחוז יקיימו בשלישי התייעצות על המשך ההגבלות.

מחסנים בגרמניה, צילום: אי.אף.פי מחסנים בגרמניה | צילום: אי.אף.פי מחסנים בגרמניה, צילום: אי.אף.פי

18:55 - בריטניה: 981 מתו ביממה מהנגיף - המספר הגבוה ביותר מאז אפריל

981 בני אדם מתו בבריטניה ביממה האחרונה מנגיף הקורונה - שיא שלילי של מתים ליממה מאז 24 באפריל. עוד מסרו הרשויות כי ביממה האחרונה אובחנו יותר מ-50 אלף חולים.

17:15 - למרות אזהרות המומחים: הודו מגדילה מספר המבקרים בטאג' מהאל

הודו העלתה את מספר המבקרים שרשאים להיכנס לטאג' מהאל שבעיר אגרה, ל-15 אלף ביום - למרות אזהרות של מומחים כי הדבר יביא לגידול במספר חולי הקורונה באזור.

המאוזוליאום מהמאה ה-17 - אחד מאתר התיירות הפופולריים בהודו - נסגר במרץ עם תחילת המגיפה, לאחר שהממשלה בהודו הטילה סגר.

האתר נפתח מחדש בספטמבר, תחת מגבלות הדוקות, כך שרק מספר מבקרים מצומצם הותר להיכנס אליו. ואולם בשבועות האחרונים גדל מספר המבקרים, עד ל-10,000 ביום. כעת, כאמור, הוכרז כי 15 אלף מבקרים רשאים להיכנס לאתר בכל יום.

היום נראו בטאג' מהאל אלפי תיירים, רבים מהם ללא מסיכה.

הטאג הטאג' מהאל | צילוםף איי אף פי הטאג

16:30 - אח בקליפורניה נדבק בקורונה כשבוע לאחר שחוסן

אח בקליפורניה אובחן כחולת קורונה, יותר משבוע לאחר שקיבל את החיסון של פייזר - כך לפי דיווח ב-ABC. לדברי מומחים, פרק הזמן של שבוע לא מספיק לגוף כדי לבנות הגנה.

האח, שעובד בשני בתי חולים, כתב בפייסבוק ב-18 בדצמבר כי קיבל את החיסון, ללא תופעות לוואי. שישה ימים לאחר מכן, בערב חג המולד, הוא נדבק בקורונה לאחר שעבד משמרת ביחידת הקורונה בבית החולים. האח סבל מסיפטומים של קירור, כאבי שרירים וסחרחורת. הוא נדבק לאחר מכן לקוביד-19, וקיבל תשובה חיובית.

לדברי מומחים, תרחישים כאלה אינם בלתי צפויים, מאחר שלגוף נדרשים 10-14 ימים מרגע קבלת החיסון כדי לבנות את ההגנה מהנגיף. המנה הראשונה מעניקה הגנה של כ-50%, שעולה ל-95% לאחר המנה השנייה.

12:30 - מקרה ראשון של מוטציית הקורונה בטייוואן

טייוואן דיווחה היום על מקרה ראשון של מוטציית הקורונה שהתגלתה לראשונה בבריטניה, אצל אדם שחזר למדינת האי ביום ראשון. היום אמרו משרד הבריאות המקומי והמרכז למניעת מחלות של טייוואן (CECC) שנער שהגיע למדינה נמצא חיובי למוטציה החדשה של הנגיף. הנוסע הגיע בטיסה מלונדון בשבת, והציג תוצאות שליליות להימצאות הנגיף, אותן קיבל ב-3 הימים שקדמו לטיסה. עם זאת, כאשר הגיע הנוסע לשדה התעופה ביום ראשון, הוא סבל מחום גבוה.

טייוואן הסכימה לקנות קרוב לעשרים מיליון מנות חיסון לקורונה, כולל עשר מיליון של אסטרזנקה, כך הודיעה הממשלה היום. החיסונים אמורים להגיע למדינה בחודש מרץ לכל המוקדם, כך לפי ה-CECC.  

שוק לילה בטייפה, טייוואן, צילום: בלומברג שוק לילה בטייפה, טייוואן | צילום: בלומברג שוק לילה בטייפה, טייוואן, צילום: בלומברג

10:15 - בריטניה: אישור חירום לחיסון של אסטרזניקה

החיסון לקורונה שמפתחות חברת אסטרזניקה ואוניברסיטת אוקספורד אושר לשימוש חירום בבריטניה, בצעד נוסף במאבק העולמי נגד המגפה. בשבוע הבא יחלו הבריטים בחלוקת החיסון, שיתווסף לזה של פייזר וביונטק שניתן עד כה ל-600 אלף איש במדינה. בסוף החודש שעבר סיכמה ישראל עם אסטרזניקה על רכישה של כ-10 מיליון מנות (שיספיקו ל-5 מיליון איש), שיימכרו במודל ללא רווח בתקופת הקורונה. 

8:00 - המוטציה הגיעה לארה"ב: מקרה ראשון אובחן בקולורדו

מקרה ידוע ראשון של המוטציה הבריטית של נגיף הקורונה אובחן בארה"ב. כך לפי מושל מדינת קולורדו ג'ארד פוליס. 

הנשיא הנבחר ג הנשיא הנבחר ג'ו ביידן מקבל חיסון קורונה | צילום: איי אף פי הנשיא הנבחר ג

7:30 - הקורונה בברזיל: 1,111 מתו ביממה האחרונה - הנתון היומי הגבוה מאז ספטמבר

משרד הבריאות של ברזיל עדכן כי ביממה האחרונה מתו 1,111 חולי קורונה מסיבוכי הנגיף - הנתון היומי הגבוה ביותר מאז 15 בספטמבר. לפי הנתונים, ב-24 השעות האחרונות אובחנו כ-59 אלף נשאי קורונה חדשים. מפרוץ המגפה אובחנו בברזיל כמעט 7.6 מיליון חולים, מתוכם מתו 192,681 בני אדם.

6:30 - ביידן על קצב החיסונים של טראמפ: "אנחנו בפיגור גדול"

הנשיא הנבחר של ארה"ב מאוכזב מהתקדמות מבצע החיסונים בממשל של הנשיא היוצא. ביידן אמר שלמרות שטראמפ הבטיח ש-20 מיליון אמריקנים יחוסנו עד סוף 2020, עד כה רק 2 מיליון קיבלו את החיסון. "בקצב הזה ייקח חודשים עד שרוב הציבור יתחסן", הזהיר ביידן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות