אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט מקצצת 200 משרות ועוצרת פרויקט טכנולוגי מרכזי צילום: עמית שעל

ישראכרט מקצצת 200 משרות ועוצרת פרויקט טכנולוגי מרכזי

מדובר בקיצוץ של 14% מסך המשרות בחברה. ישראכרט תציע תוכנית פרישה מרצון ל-100 עובדים הנמצאים בהסכם הקיבוצי בעלות של עד 50 מיליון שקל. בגין הפסקת הפרויקט תפריש החברה 70 מיליון שקל. תוכנית ההתייעלות תושלם עד לסוף שנת 2021

30.12.2020, 09:50 | עירית אבישר

ישראכרט נערכת לכניסתה הרשמית של תמר יסעור כיו"ר החברה, ועושה ניקוי אורוות: היום הודיעה חברת כרטיסי האשראי כי דירקטוריון החברה החליט אתמול על הפסקת פרויקט לשיפור ושדרוג מערכת לניהול אשראי לקוחות (מערכת הליבה באשראי) אותה עשתה ביחד עם חברת טמנוס. בחברה, בניהולו של רון וקסלר החליטו להפסיק את הפרויקט ולעבור לפיתוח עצמי של רכיבים בסיסיים בפרויקט. בחברה טוענים כי השינוי בפרויקט יביא להוזלת עלויות לעומת המשך הפרויקט במתכונתו הנוכחי. אלא שלהפסקת הפרויקט יש גם עלויות, ובישראכרט מציינים כי בעקבות ההחלטה הם יבצעו בדוחות הקרובים הפרשה בגובה של 67-71 מיליון שקל לפני מס.

קראו עוד בכלכליסט

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט | צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל

במקביל הודיעה החברה גם על תוכנית התייעלות לקיצוץ 200 משרות שהן כ-14% מסך המשרות בחברה (נכון לסוף 2019), מתוכם 100 עובדים זמניים או כאלה הנמצאים בחוזה אישי, ועוד 100 עובדים הנמצאים בהסכם הקיבוצי, להם תוצע תוכנית פרישה מרצון. תוכנית הפרישה מרצון תוצע לעובדים בעלי ותק של מעל 4 שנים עם פיצויים מוגדלים של 200%. עלות הפרישה מרצון תעמוד על 35-45 מיליון שקל לפני מס. בחברה מעריכים כי ההתייעלות הזו תביא לקיטון של 40-50 מיליון שקל בהוצאות השנתיות. תוכנית ההתייעלות תושלם עד לסוף שנת 2021.

ישראכרט, בניהולו של רון וקסלר היא חברה ללא גרעין שליטה. החברה צפויה לפי הערכות לעבור שינויים בתקופה הקרובה, בעקבות השינוי בהרכב הדירקטוריון וכניסתה הצפויה לתפקיד של היו"רית החדשה תמר יסעור.

וקסלר מסר היום: "צעדי ההתייעלות ותוכנית הפרישה מרצון עליהם הודענו היום, הם חלק מתוכנית אסטרטגית רחבה לשינוי פניה של קבוצת ישראכרט. כחלק משינויים אלו, אנו נכנסים ביתר שאת לתחומי התשלומים בדיגיטל, מכירת מוצרי ביטוח ושירותים פיננסיים מתקדמים. ברור לנו כי הטיפול בהוצאות החברה הוא הכרחי ומתבקש, ואנו נמשיך לפעול בנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות