אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן התפטר מתפקיד שר המשפטים, איזנקוט לא יתמודד בבחירות הקרובות צילום: מוטי קמחי

ניסנקורן התפטר מתפקיד שר המשפטים, איזנקוט לא יתמודד בבחירות הקרובות

בוקר פוליטי משמעותי, 82 יום לפני הבחירות: הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט התקשר לראשי המפלגות והודיע כי לא יתמודד בבחירות לכנסת ה-24. אשכנזי צפוי להודיע היום על הכרעתו. ניסנקורן, שעבר אתמול למפלגה החדשה של חולדאי ונדרש על ידי גנץ להתפטר, הודיע על עזיבתו את משרד המשפטים

30.12.2020, 12:07 | מורן אזולאי וטובה צימוקי, ynet
בוקר של תמורות פוליטיות 82 יום לפני הבחירות: יממה לאחר שהודיע על עזיבתו את כחול לבן, הודיע שר המשפטים אבי ניסנקורן על התפטרותו ממשרד המשפטים. במקביל, גורמים פוליטיים אמרו כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט לא צפוי להתמודד בבחירות הקרובות.

ניסנקורן הגיש הבוקר (יום ד') מכתב התפטרות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ, יממה לאחר שהודיע על הצטרפותו למפלגה החדשה שהקים רון חולדאי, "הישראלים".

קראו עוד בכלכליסט

אבי ניסנקורן, צילום: תומריקו אבי ניסנקורן | צילום: תומריקו אבי ניסנקורן, צילום: תומריקו

ניסנקורן מסר את התפטרותו לאחר שיו"ר כחול לבן בני גנץ דרש ממנו לעשות זאת. במכתבו לגנץ כתב ניסנקורן: "המתקפה נגד שלטון החוק אינה ביקורת בונה ולא מאבק אידיאולוגי. זהו מאבק אישי, של אדם אחד, המבקש להדק את לפיתת החנק סביב צווארה של המערכת במטרה להלך עליה אימים משיקוליו המשפטיים האישיים.

"המציאות הזו מחייבת להוסיף ולעמוד על המשמר. במאבק למען הדמוקרטיה הישראלית, אין לנו ברירה אלא לנצח".

איזנקוט, הרמטכ"ל ה-21 של צה"ל, התקשר לראשי המפלגות שהציעו לו להצטרף לשורותיהן לקראת הבחירות שייערכו ב-23 במרץ, והודיע לכל אחד מהם כי אין בכוונתו להתמודד בסבב הנוכחי.

 

גדי איזנקוט
גדי איזנקוט צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות