אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג בדרך החוצה מארה"ב: מוכרת נכס בפיטסבורג ברווח של 10.5 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

ביג בדרך החוצה מארה"ב: מוכרת נכס בפיטסבורג ברווח של 10.5 מיליון דולר

מדובר בנכס אותו רכשה (80% ממנו) ב-2018 בתמורה ל-6 מיליון דולר, שבו השקיעה 12 מיליון דולר; מחיר המכירה שלו מסתכם ב-28.5 מיליון דולר; בנוסף, ביג מנהלת מו"מ למכירת שני מבנים בנכס שהיא מחזיקה בקליפורניה; לפני יותר מחודש הודיעה על עזיבת שוק הנדל"ן האמריקאי - סך ההון העצמי שלה בארה"ב עומד על 300 מיליון דולר

30.12.2020, 13:15 | חזי שטרנליכט

רשת המרכזים המסחריים הפתוחים ביג מתחילה לצאת מהשוק האמריקאי, כפי שהודיעה לפני קצת יותר מחודש, עם פרסום התוצאות לרבעון השלישי. ביג מדווחת היום (ד') על מכירת מלוא החזקותיה (80%) בבניין משרדים בעיר פיטסבורג בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מהלך המכירה מייצר לביג ולשותפה שלה רווח הון מצטבר של 10.5 מיליון דולר. אליו מצטרפת מכירת החזקות ביג במספר נכסים קטנים יותר בעיירה טמקולה בקליפורניה.

חי גאליס, מנכ"ל ביג, צילום: אוראל כהן חי גאליס, מנכ"ל ביג | צילום: אוראל כהן חי גאליס, מנכ"ל ביג, צילום: אוראל כהן

בפיטסבורג מדובר בנכס בגודל של 12.5 אלף מ"ר אותו רכשה ביג ב-2018 בתמורה ל-6 מיליון דולר. היא השקיעה בו 12 מיליון דולר והסבה אותו מבניין מסחרי לבניין משרדים. על הנכס רובץ חוב בהיקף של 12 מיליון דולרים ומחיר המכירה שלו מסתכם ב-28.5 מיליון דולרים. דמי השכירות המתואמים (NOI) השנתיים שלו עומדים כעת על 1.5 מיליון דולרים בשנה, והוא אוכלס לאחרונה.

בעיירה טמקולה בקליפורניה מוכרת ביג החזקות במרכז מסחרי בשם פאלומר וילג', תמורת 2.75 מיליון דולרים. ה-NOI מנכס זה נאמד ב-130 אלף דולר בשנה. בשתי העסקאות, בפיטסבורג ובקליפורניה, יתבצעו בדיקות נאותות שיושלמו בחודשיים הקרובים. בנכס בקליפורניה מנהלת ביג מו"מ מתקדם למכירת החזקות נוספות בשני מבנים במחיר מכירה מתוכנן של 3 ו-2.2 מיליון דולר.

בתום הרבעון השלישי של 2020 הודיע מנכ"ל ביג, חי גאליס, על תוכנית יציאה מפעילות ביג בארה"ב. דירקטוריון החברה הודיע כי כחלק מאסטרטגיה ארוכת הטווח יבוצע מימוש הנכסים, בד בבד עם התאוששות השוק האמריקאי ממשבר הקורונה. סך ההון העצמי של ביג בארה"ב עומד על כ-300 מיליון דולר ובכוונת החברה להשקיע את הכספיים שינבעו ממימוש הפעילות, ביתר השווקים הגיאוגרפיים בהם פועלת כיום החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות