אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן מתרחבת בהולנד: רוכשת בניין משרדים לפי שווי של 104 מיליון שקל צילום: דנה קופל

אספן מתרחבת בהולנד: רוכשת בניין משרדים לפי שווי של 104 מיליון שקל

אספן תשלם במזומן 55 מיליון שקל ותיקח על עצמה את החוב שרובץ על הנכס, המניב דמי שכירות שנתיים של 2.1 מיליון יורו - עם שיעור תפוסה של 93%; החברה כבר רכשה מוקדם יותר השנה שני בנייני משרדים בהולנד

30.12.2020, 14:34 | חזי שטרנליכט

שבוע לאחר שנכנסה לפעילות בתחום המלונאות בארץ, ממשיכה אספן להתרחב בעסקי הליבה שלה שכוללים בעיקר נדל"ן מניב בתחום המשרדים - עם רכישת רוכשת בניין משרדים בעיר אוטרכט בהולנד. העסקה משקפת לנכס שווי של 104 מיליון שקל, כולל החוב שרובץ עליו בסכום  של 56 מיליון שקל. אספן תשלם במזומן 55 מיליון שקלים תמורתו.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבניין משרדים המניב דמי שכירות שנתיים של כ-2.1 מיליון יורו (כ-8.2 מיליון שקל). שטח הנכס עומד על כ-14.8 אלף מ"ר והוא מושכר למספר שוכרים לתקופה ממוצעת של 9 שנים, עם שיעור תפוסה  של 93%.

מוקדם יותר השנה רכשה אספן 2 בנייני משרדים בהולנד, אחד בעיר אוטרכט והשני בליאוורדן, תמורת 60 מיליון יורו. ההון העצמי שהושקע בנכסים עמד על כמחצית הסכום והיתרה נעשתה במימון בנקאי. באותה עסקה ישנם 4 שותפים, שלושה מהם, ביניהם אספן, מחזיקים בנתח של כ-33% מהנכסים והשותף הרביעי ב-1%.

מניית אספן נסחרת בת"א בשווי שוק של כ-437 מיליון שקל, נמוך מההון העצמי של אספן שעומד על 856 מיליון שקל. המניה שעלתה החודש ב-15.7%, עדיין מופסדת ב-11% מתחילת השנה.

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ מציין בהקשר של הרכישה החדשהף "אנו ממשיכים לזהות פוטנציאל להרחבת פעילותינו בהולנד תוך ניצול הזדמנויות ככל שיהיו, הן בתחום המשרדים והן בתחום הלוגיסטיקה".

בשבוע שעבר דווחה אספן כי חתמה על הסכם עם חברת הנדל"ן פאי סיאם הפועלת בעיקר בתחום המלונאות בישראל ונמצאת בבעלות בני הזוג שלמה ושמחה דהוקי. במסגרת העסקה, תשקיע אספן סכום כולל של כ-405 מיליון שקל בפאי סיאם תמורת הקצאת מניות בשיעור של 50% מהון המניות המונפק והנפרע של פאי סיאם. במקביל להשקעת אספן בפאי סיאם, ישקיע דהוקי כ-37 מיליון שקל באספן כנגד הקצאת מניות בשיעור 5% מהונה הרשום לפי מחיר מניה של 11.68 שקל.

גיא פרג יו"ר אספן גרופ גיא פרג יו"ר אספן גרופ גיא פרג יו"ר אספן גרופ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות