אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי בנק אגוד פתח בעיצומים - הבנק נסגר להיום צילום: אוהב צויגנברג

ועד עובדי בנק אגוד פתח בעיצומים - הבנק נסגר להיום

מחר ישובו העובדים לעבודה אבל רק עד לשעה 12 בלבד. בוועד עובדי בנק אגוד טוענים כי הבעלים החדש, הנהלת מזרחי טפחות, חתמה עם הוועד שלה על הסכם המאפשר לפטר את עובדי אגוד שייקלטו במזרחי

30.12.2020, 14:54 | עירית אבישר

החרפה ביחסי העבודה בין בנק אגוד לבעלים החדש מזרחי טפחות: הוועד המשותף של עובדי בנק אגוד החליט להפסיק את העבודה היום. בוועד מציינים כי מחר אמנם ישובו לעבודה, אך עד השעה 12 בלבד.

בוועד העובדים אומרים כי הרקע למהלך הוא, שאמש גילו שהנהלת מזרחי טפחות הגיעה להבנות עם ארגון העובדים שלה, ולפיו ניתן יהיה לפטר עובדי אגוד שייקלטו במזרחי טפחות. "מעולם לא נתקלנו במעשה מביש שכזה. איך הנהלה חותמת במחשכים על הסכם עם ועד שאינו מייצג את העובדים. עובדי אגוד אינם שקופים ונציגיהם בלבד (ארגון עובדי בנק אגוד וההסתדרות) יסכמו את התנאים הנוגעים לקליטתם במזרחי טפחות", נמסר מהוועד.

קראו עוד בכלכליסט

סניף בנק אגוד , צילום: אוהב צויגנברג סניף בנק אגוד | צילום: אוהב צויגנברג סניף בנק אגוד , צילום: אוהב צויגנברג

בתחילת החודש פורסם ב"כלכליסט" כי ישנה מתיחות ביחסים בין ועד עובדי בנק אגוד להנהלה, על רקע טענות, כי מזרחי טפחות מתנער מהסכמות שוועד עובדי אגוד הגיעו לגבי תנאי הפרישה, תחת בעלי השליטה הקודמים בבנק. בעקבות זאת פתח הוועד במעין "שביתה איטלקית" ולפיה קרא לעובדים לסרב לבצע מהלכי שימור והסבה של לקוחות למזרחי טפחות.

במסגרת תהליך המיזוג, שהחל באופן רשמי לפני כשלושה חודשים וצפוי להימשך עד סוף שנת 2022, מתוכנן מהלך התייעלות אגרסיבי לבנק אגוד, שסובל כיום מיחס יעילות חלש מאד. לאגוד יש כיום 1,000 עובדים, מתוכם 200 זמניים שסביר שחלק גדול מהם יפוטרו. כמו כן, לפי הערכות, מתוך 800 העובדים הקבועים של הבנק, רק כמחצית ייקלטו לתוך הבנק הממוזג, כך שבסך הכל ההערכה היא שמדובר על קיצוץ של כ-600 משרות. עיקר הקיצוץ צפוי להיות במטה הבנק.

בתגובה נמסר ממזרחי טפחות: "מוזר שוועד עובדי אגוד יוצא נגד מהלך שכל תכליתו לדאוג לענייניהם של עובדי אגוד שייקלטו בבנק. כמו בכל ארגון שיש בו נציגות עובדים, כל עובד שנקלט במזרחי טפחות, מיוצג על ידי ועד עובדי מזרחי טפחות.

על מנת שעובדי אגוד שייקלטו בבנק יקבלו ייצוג מיטבי בתקופת קליטתם, סיכמו הנהלת הבנק וועד העובדים של מזרחי טפחות, באופן חריג ויוצא מן הכלל, שעובדים אלה ייוצגו על ידי נציגות של עובדי אגוד. כמו כן, בהסכם עם ועד עובדי מזרחי טפחות נכתב במפורש שמכלול הנושאים הנוגעים לעובדי אגוד, ובכלל זה קליטתם בבנק, יסוכמו במו"מ המתנהל בימים אלה מול ועד עובדי אגוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות