אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה ישראלית שמפתחת מוצר לשיקום רקמת העצם בדרך לבורסת טורונטו

בלעדי לכלכליסט

חברה ישראלית שמפתחת מוצר לשיקום רקמת העצם בדרך לבורסת טורונטו

חברת פרוקור מתכננת לגייס 10 מיליון דולר אמריקאי בהנפקת 33% ממניותיה; פרופ' אבנר יאיון, נשיא ויו"ר החברה: "טורונטו היא תחנה לקראת ניו יורק ואני מאמין שההנפקה תאפשר לנו לפרוץ עם המוצר לשווקים חדשים. פרוקור תהיה המובילה בעולם לפתרון בעיות תנועה ומפרקים"

30.12.2020, 20:48 | צלי גרינברג

חברת הביוטכנולוגיה פרוקור (Procore) הישראלית מתכננת הנפקה ראשונית של מניות (IPO) בבורסת טורונטו ליזמות הקנדית (TSXV), לפי שווי חברה של 30 מיליון דולר אמריקאי אחרי הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

פרוקור פועלת לפיתוח תרופות לשיקום רקמת העצם ופיתחה מוצר בשם רגונג'ל (RegenoGel). היא בוחנת הנפקת כ-33% ממניותיה לגיוס כ-10 מיליון דולר אמריקאי במהלך הרבעון הראשון של 2021.

פרופ פרופ' אבנר יאיון, מייסד פרוקור פרופ

ההנפקה מובלת על ידי חברת ההשקעות Exiteam, שגם מובילה עבורה כיום גיוס של 2 מיליון דולר לטובת ההנפקה במסגרת הלוואה המירה, שמחיר המרתה ייקבע לפי שווי החברה לאחר הנפקתה.

לאחר הנפקתה תהפוך פרוקור לחברת פיתוח התרופות הישראלית השנייה שהנפקת המניות הראשונה שלה היא בקנדה. זאת לאחר שבספטמבר 2019 ביצעה חברת הקנאביס אינוקאן פארמה, שמובלת על ידי מנכ"ל טבע ישראל לשעבר רון מירון, הנפקה ראשונה של מניותיה בבורסת קנדה (CSE) לפי שווי של 26 מיליון דולר קנדי. 

פרוקור גייסה עד עתה כ-6 מיליון דולר, ללא ההלוואה האחרונה. מהם כ-5 מיליון דולר הושקעו על ידי המייסד פרופ' אבנר יאיון, המחזיק בכ-90% ממניותיה. החברה גם קיבלה שלושה מענקים מהאיחוד האירופי בסך כולל של כמיליון יורו, ושאר הכספים גויסו ממשקיעים פרטיים שונים, שלצד עשרת העובדים בחברה מחזיקים בשאר 10% מניות החברה.

החברה החלה השנה במכירת המוצר שלה לאורתופדים ומומחי כאב בישראל, לאחר שקיבלה את אישור משרד הבריאות. פרוקור צופה שההכנסות מהמוצר ב-2021 יהיו בין 3 ל-5 מיליון דולר. לחברה יש גם הסכמי הפצה בסין ואוקראינה הצפויים להתממש החל מהרבעון השני של 2022, כאשר היקף שוק טיפולי המפרקים העולמי, שאליו מכוונת החברה, נאמד בכ-7.3 מיליארד דולר בשנה.  

המוצר שפיתחה פרוקור המוצר שפיתחה פרוקור המוצר שפיתחה פרוקור

פרוקור נוסדה בשנת 2010 על ידי יאיון, רופא פנימי המתמחה בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית, ומשמש כנשיא ויו"ר החברה. החברה נוסדה לאחר שיאיון מכר באותה שנה חברה קודמת שייסד בשם פרוכון (Prochon), שנמכרה לחברת Histogenix האמריקאית תמורת 260 מיליון דולר. פרוכון זיהתה קולטן בלוחיות הגדילה של העצם שפעילות יתר שלו פוגעת בגדילה תקינה, ופיתחה תרופה שמפחיתה את פעילותו. התרופה הוגשה לאחרונה לאישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). 

יאיון אמר לכלכליסט כי "טורונטו היא תחנה לקראת ניו יורק ואני מאמין שההנפקה תאפשר לנו לפרוץ עם המוצר שלנו לשווקים חדשים. מיליוני אנשים סובלים מבעיות מפרקים ואני בטוח שפרוקור תהיה המובילה בעולם לפתרון בעיות תנועה ומפרקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות