אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הפרסום בכלכליסט: משרד התחבורה יבטל את חילוט כספי תלמידי הנהיגה צילום: אבי מועלם

בעקבות הפרסום בכלכליסט: משרד התחבורה יבטל את חילוט כספי תלמידי הנהיגה

מאות תלמידים שילמו אגרת מבחן בסך 141 שקל, אך המבחן בוטל לאחר שהישובים שלהם הוכרזו "אדומים", והכסף חולט. לעומת זאת, במקרה של מבחני נהיגה שבוטלו בגלל סגרים כלל-ארציים, הכסף לא חולט. שרת התחבורה מירי רגב תיקנה את העיוולת

31.12.2020, 08:51 | אודי עציון

שרת התחבורה מירי רגב הורתה על ביטול חילוט כספם של מאות תלמידי נהיגה, ששילמו 141 שקל עבור מבחן נהיגה מעשי ("טסט"), אך המבחן בוטל לאחר שיישוביהם הוכרזו "אדומים" בגלל התפרצות קורונה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ביישובים כמו עפולה, נצרת, נוף הגליל, שפרעם, סחנין, דליית אל כרמל, קריית ביאליק ומעלות תרשיחא. גורמים בענף לימודי הנהיגה מעריכים כי מדובר באלפי טסטים שתמורתם שולמה והמדינה חילטה את האגרה שלהם.

שרת התחבורה מירי רגב, צילום: אבי מועלם שרת התחבורה מירי רגב | צילום: אבי מועלם שרת התחבורה מירי רגב, צילום: אבי מועלם

כפי שנחשף בכלכליסט, משרד הרישוי הודיע לתלמידים כי אם ירצו להיבחן שוב יצטרכו לשלם שוב עבור המבחן, שכן הוא בוטל בשל "כוח עליון". זאת בזמן שבמקרה של מבחני נהיגה שבוטלו בגלל סגרים ארציים, לא חולט הכסף.

בעקבות הפרסום הורתה רגב לאנשי המשרד לבטל את החילוט, ולהבטיח שלא יתרחש במקרה של התפרצויות נוספות של המגיפה והכרזה על ערים נוספות כאדומות.

איתן גרוס, יועץ מנכ"ל המשרד, כתב למורים כי "השרה הכירה בצדקת טענת התלמידים, וכבר בעת הקרובה הנושא יבוא על פתרונו באמצעות פתרון טכנולוגי שיאפשר לתלמידים שהמבחן שלהן בוטל בנסיבות שאין להם שליטה עליהן, להיבחן מחדש ללא תשלום נוסף".

בארגון מורי הנהיגה הודו לרגב ולבכירי המשרד על ההחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות